Skocz do zawartości
Raol3k

Bloatware bezpieczny do usunięcia/zamrożenia na MM

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

Można by jeszcze uaktualnić pierwszy post o info które aplikacje na pewno można usunąć. Zamrożenie =/= usunięcie. Ja akurat wolę zrobić sobie backup i usunąć aplikację, tak, żeby być pewnym. Możliwe, że niedługo dodam listę aplikacji, które na pewno można usunąć. Może się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raol3k

Zdecydowanie się przyda. Z chęcią załączę z adnotacją o autorze :) Dzięki za aktywność Panowie. Ja jestem bardzo zadowolony z tego eksperymentu możliwości podzielenia się nim. Zupełnie inny telefon.

Edytowane przez Raol3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Te są przeze mnie sprawdzone i można je śmiało odinstalować:

Dysk Google
    EasyHome
    EasyLauncher - w przypadku usunuęcia 2 launcherów należy mieć jakiś zamiennik zainstalowany wcześniej
    Email
    Filmy Google Play
    Google+
    Hangouts
    Inteligenty ekran
    Internet
    Kiosk Google Play
    Klawiatura LG - należy mieć zamiennik
    Książki Google Play
    LG Inteligenty Agent
    LG Keyboard Black Theme
    McAfee Security
    Multi-zdjęcie
    Muzyka
    Muzyka Play
    Muzyka widget
    Smart Tips
    SmartCleaning
    Synchronizacja kalendarza Google - jednak zalecajo nie usuwać :P
    Tagi
    TalkBack
    Usługa WAP
    VideoTrim
    Wiadomości sieciowe
    Wyszukiwarka Google
    Zamiana tekstu na mowę
    Zaufana twarz.
    Zestaw narzędzi SIM

Niedługo sprawdzę więcej i też dam znać :)

Edytowane przez Lysolus
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Lysolus

Ładna lista, ale jest małe ale ;) nie ruszałbym na 100% Synchronizacja kalendarza Google szczególnie na Android 6.0 (problemy późniejsze z innymi apkami typu kalendarz i ogólnej synchronizacji) i Inteligenty ekran chyba, że chcesz przeglądać internet z pukaniem w ekran, bo będzie się sam wygaszał.

Co za dużo to niezdrowo - a w tym przypadku dla najnowszej odsłony Androida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@: W sumie masz rację. Temat jest o bloatware, a nie o maksymalnym odchudzeniu. Jednak ja usuwam wszystko czego nie używam, stąd taki spis.
    Do synchronizacji kalendarza używam innej apki i po usunięciu Synchronizacja kalendarza Google jest wszystko ok. Nie mam żadnych problemów z wyświetlaniem innego kalendarza (zsynchronizowany z iCloud), albo systemem, chociaż racja - to bardziej dla hardkorów :P
    Inteligentny ekran usunąłem bo na LP miałem problem, że czasami telefon na ekranie blokady błędnie wykrywał moją twarz i nie wygaszał się wcale. Nie chcąc ryzykować, usunąłem również to.
    Moim zdaniem temat powinien zmienić nazwę bo stwierdzenie bloatware jest mylne. Ja akurat jestem za tym, żeby odchudzić maksymalnie mój telefon zachowując przy tym stabilność i zostawiając rzeczy które naprawdę będę używał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Z tym błędnym wykrywaniem twarzy to czasami tak bywa, że potrafi wyłapać twarz w pobliżu monitora/tv innego osobnika czy nawet silne światło (ale to już na starszych systemach), gdzie sile światło potrafiło zagłuszyć wygaszanie ekranu. Ale zalecam zostawić w spokoju, bo to użyteczny i pomocny patent, gdzie dla kilku MB RAM szkoda ruszać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LGMapUI 4.70.11

To bym zostawił jak ktoś korzysta z kalendarza w LG

Otóż sam miałem to cały czas zamrożone. Dziś musiałem dodać zadanie do kalendarza i... przy okienku lokalizacja jest guziczek do ustalenia tej lokalizacji. Niestety u mnie nie działał. Dochodziłem ze 30minut i zacząłem oglądać zamrożone procesy w TB.
    Po odmrożeniu tego procesu normalnie działa lokalizowanie i podawanie z mapy lok. do zadania 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pav
    Napisano (edytowane)

Gdyby komuś się nie chcialo odinstalowywać każdej aplikacji albo bawić z debloater'em, można wykorzystać skrypt: http://jfsoftware.com/android/lgg3/debloat.php .

Przetestowane na D855 z Fulmics 5.2. 

Edytowane przez pav

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rambdal

Panowie kiedyś był temat odnośnie usuwania aplikacji. Sporo jest teraz starych i nie aktualnych tematów.

Chce usunąć niepotrzebne aplikacje i potrzebuje porady które.

Wysłano z Walkman-a

Edytowane przez Araa
    Proszę o nie zakładanie zbędnych tematów, które już są :) Nie jest to pierwszy temat założony bez szukania czy są podobne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@@Rambdal: Masz tutaj przecież listę dość aktualną, odnoszącą się do V30B - czego chcieć więcej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi