Skocz do zawartości
Łukasz1403

Czyżby na horyzoncie następca J5 ??

Rekomendowane odpowiedzi

xperiagosc

Jak tak się to wszystko obserwuje, to niezły absurd się robi... Jak wziąłem kuzyna note 2, co ma ze 6" chyba, to pomyślałem, no ok, można na tym grać, yt oglądać, ale telefon w pełnym tego słowa znaczeniu to to już nie jest... Ta pogoń za calami to bez sensu jest. Niedługo trza będzie pod pachą telefon nosić... Jak ja z lg na samsunga się przesiadłem, też się zastanawiałem, czy jednak nie będzie zbyt duży, no ale ok. Ale większy, to już imo sensu nie ma. Ofc są geeki co na te 2 gb ramu i 16 gb pamięci pójdą, ale to wg mnie gra nie warta świeczki. Oczywiście, jakby nasz j5 tyle ramu miał, to też fajnie by było, ale te 1,5 gb spełnia swoje zadanie, i telefon nie laguje. Tak samo i pamięć, czy czujnik światła. Jakby były to było by fsjnie, ale bez tego j5 też w swojej klasie jest spoko telefonem. Mi tam wystarczy tyle pamięci ile mam (3,41 GB na chwilę obecną), bo nie gram w gry, i nie mam kij wie ile apek. A bateria? Jak włożą większy ekran, i zwiększą jej pojemność, to efekt końcowy może być nieznaczny, lub żaden w stosunku do naszych j5, bo większy ekran = większe zużycie. Tak więc, szkoda kasy na zmianę. Lepiej poczekać do końca gw, zrobić root i wycisnąć z naszych j5 ile się da. Albo jak ktoś chce, kupić coś innego. Za te 2 lata, a przeważnie na tyle każdy umowę bierze, to może jakieś lepsze modele będą.

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Edytowane przez xperiagosc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Halny

Nie będzie aktualizacji do 6.0 dla serii J, aktualizacje do 6.0 dostaną tylko flagowce - S5 / S6 / S6 Edge / S6 Edge plus / Note 4 / Note 5 etc

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

A skąd takie info?

Wysłane Samsungiem Galaxy J5 (SM-J500FN)™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@Halny

Może by podać jakieś źródło (wiarygodne) takiej informacji ? ... bo jak na razie to takich wiadomości i tym podobnych było już sporo, a z tego co mi wiadomo to Samsung nigdzie nie pokazał oficjalnej listy aktualizowanych modeli, a jeśli już była taka, która wyglądała na "oryginalną", to na niej znajdował się J5 tylko oczywiście w późniejszym terminie, najpierw były flagowe modele. Samsung J5 to nie najniższa półka sprzętowa, jest to stosunkowo nowy model i bardzo popularny, nie dostał też żadnej aktualizacji androida, więc nie ma podstaw do tego żeby sądzić, że nie dostanie 6.0, inaczej Samsung by sobie "strzelił w kolano" taką decyzją.

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Halny

Masz rację, że to byłby strzał w kolano. Ja podaję tylko info z listy która przewinęła się mi przed oczami kilkanaście razy na różnych portalach, pochodzi ona bodajże z końca grudnia 2015.

Ale Samsung się ostatnio bardzo wycwanił jeśli chodzi o średnią i niską półkę i aktualizacji bardzo nie widać. Nie zdziwie się jeśli update otrzymają tylko flagowce i ew seria A od A5...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@Halny a Core prime czy grand prime z 2014 które wyszły a androidem 4.x.x i dostały aktualizację do androida 5.0. Jeden dostał dla wszytskich regionów, drugi chyba tylko dla Hiszpani, nie pamiętam który. Te modele to jaka półka wysoka?? To są modele pokroju J5, ale o słabszych parametrach, wiadomo rok wstecz. Wszyscy oczekują update dla średniej półki w pierwszym kwartale. Jeśli J5 dostanie update w 2 kwartale to bedzie sukces. Samsung aktualizuje tą półkę cenową na samym końcu a to trwa i trwa..

Edytowane przez Łukasz1403

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    electro69

@@Halny

Myślę, że tak źle nie będzie Samsung też nie jest głupi i wie, że konkurencja (zwłaszcza chińska) "depcze mu po palcach". Jak na razie mogę mieć zastrzeżenia do wydawania aktualizacji oprogramowania, dostaliśmy dopiero jedną, a już na innych rynkach można spotkać kolejne wersje. Ciekawe kiedy się"obudzą" i zaczną traktować Nas jak kraje zachodnie, a nie jak "trzeci świat".

ps. co do aktualizacji taki dobry przykład od LG ... tam według różnych list androida 6.0 miały dostać wyłącznie flagowe modele, nigdzie nie było mowy o innych modelach... a tu proszę niespodzianka 6.0 dostaje LG G4c, czyli telefon typowo średnia półka, parametrami gorszy od J5. Czyli wiosek da się ... da bez zbędnego "gadania na pokaz". :)

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Halny

No jasne, że się da! Ja też bym chciał żeby J5 dostał 6.0 bo waham się między nim a S4 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xperiagosc

Eee, o co w sumie tyle szumu robić? I tak najpierw muszą flagowce dostać, a dopiero potem ewentualnie, reszta.

Wysłano przy użyciu LG L7 II (P710) Tapatalkiem 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mysle ze to bedzie cud jak j5 dostanie aktualizacje do 6.0.To co mozna zaobserwowac od niedawna to samsung raczej woli wydac odswiezona wersje smartfona niz aktualizowac poprzednia wersje tak bynajmniej wyglada ze srednia polka tymbardziej ze niedlugo ponoc ma wyjsc j5(2016).Ale tez w sumie nie rozumiem tego oczekiwania i niezadowolenia przeciez na 5.1 J5 dziala bardzo dobrze i jakos przezyje jezeli nie dostanie aktualizacji

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi