Skocz do zawartości
djcygan2009

Wady i zalety Note 5 - krótko na temat, jak jest.

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zaproponować posiadaczom Note 5 taki temat aby zebrać wszystkie największe zalety oraz wady Samsunga Galaxy Note 5. Z racji tego, że w wątku dyskusja ogólna porusza się różne kwestie i może być sporo do przeczytania bardzo bym prosił o zebranie zalet i wad tego urządzenia w jednym temacie, krótko wypunktowanych bez opisywania. Taki wątek pomoże zainteresowanym przyszłym nabywcom do szybkiego odnalezienia największych plusów i minusów urządzenia, bez długiego przekopywania innych wątków.

Bardzo bym proponował aby posty były tworzone wedle takiego schematu:

Zalety:
    -,

-....

Wady:

-,

-...

Podsumowanie:

2-3 zdania podsumowujące.

Gorąco zachęcam każdego posiadacza tego urządzenia do wypowiedzenia się wedle własnych odczuć i obserwacji.

W tym wątku nie prowadzimy dyskusji tylko przekazujemy swoje odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Zalety: 

- najlepszy na rynku wyświetlacz;

- bardzo wydajny procesor;

- duża możliwość indywidualnej personalizacji ( motywy, efekt 3D w tapecie);

- najlepiej funkcjonujący rysik ze wszystkich urządzeń serii Note;

- płynne działanie nowego TouchWiz;

- bardzo dobry aparat z doskonałym trybem profesjonalnym;

- stabilność sygnału sieci komórkowej;

- wsparcie dla HD Voice;

- doskonała jakość połączeń telefonicznych;

- mocny głośnik z rozbudowaną skalą brzmienia;

- wystarczająco duża pamięć RAM;

- dobra optymalizacja baterii.

Wady:

- dyskusyjna ergonomia obudowy. Pomimo niewielkich jak na serię Note rozmiarów, ze względu na zastosowane materiały, w dłoni Note5 nie trzyma się tak pewnie jak np. Note4.

- wysoka cena zakupu wersji 64 GB oraz  brak slotu na kartę pamięci.

Podsumowanie:

Jest to najlepsze moim zdaniem obecnie urządzenie mobilne na rynku. Posiada ogromną ilość aplikacji użytkowych i bardzo szybki procesor. Wzmacniacz antenowy Note5, wspomaga użytkownika w czasie połączeń, rozmowy są stabilne i czyste. Tym urządzeniem (wykorzystując tryb profesjonalny)  można wykonać bardzo dobre zdjęcia, nawet w złych warunkach oświetleniowych. Zrozumiałym problemem jest zakup Note5. Ponieważ nie ma go w oficjalnej dystrybucji w Polsce, należy go sprowadzać z rynków pozaeuropejskich, co wiąże się z brakiem obsługi w krajowych serwisach Samsunga.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Izako
    Napisano (edytowane)

Opinia na rok 2017:

Zalety: 

- Wyświetlacz nadal ma piękne kolory, doskonałe odwzorowanie kolorów

- Procesor radzi sobie z każdą rzeczą, najmniejszych lagów zero, ma problem tylko z optymalizacją Messengera jak prawie każdy Exynos... 

- stabilność zasięgu w porównaniu do serii S jest na dużo wyższym poziomie

- Aparat w dzień, stabilizacja obrazu. Cudo.

- Głośnik brzmi dobrze, zero szumów.

- Odchudzony TouchWiz nadal wygląda bardzo ładnie

- Aktualizacja do 7.0 nadejdzie pewnie w połowie roku. 

- Rysik, to dlatego zmieniłem na Note 5. Funkcjonalność jest zjawiskowa.

- Najnowsze urządzenie z rysikiem S-PEN

Wady:

- Obsługa jedną ręką

- Rysik S-Pen, trzeba uważać jak się wkłada którą stroną. 

- Szklany tył, "krucho" będzie podczas upadku

Podsumowanie:

Zamieniłem Galaxy S6 Edge na Note 5, jestem oczarowany wielkością ekranu, 4GB RAM, oraz lepszym dizajnem bez zakrzywionych krawędzi, polecam zakup Note 5, bo jest on nadal najnowocześniejszym telefonem z rysikiem. Pozdrawiam :) 

Edytowane przez Izako

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Suplement do tematu i mojej wypowiedzi sprzed ponad roku:

Obudowa Note5, pomimo wrażenia że jest bardzo podatna za zarysowania, okazała się nad wyraz wytrzymała. Do dziś nie ma śladu zużycia. To samo dotyczy wyświetlacza. 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako, że jestem posiadaczem dopiero od 2 tyg. Note 5 (N920CD, android MM) ale mam swoje spostrzeżenia i napiszę słów kilka (w kilku sie nie uda :-p). Wcześniej miałem galaxy S7 Edge 32gb.

Bateria-mimo że Note 5 ma mniejszą pojemność baterii i większy wyswietlacz to ogniwo naprawdę daje radę, bałem się, że mi nie wystarczy na jeden dzień intensywnego użytkowania a ten aspekt zaskoczył mnie jak najbardziej pozytywnie.
    Aparat- fotografem nie jestem i pojęcia o tym nie mam, jedyne co mogę napisać, że DLA MNIE zdjęcia jakościowo są podobne na Note 5 czy S7, nie widzę różnicy, jestem zadowolony.
    Wyświetlacz- jest super i ciężko mi dostrzec różnice między ubieglorocznym flagowcem z serii "S" a tym "notesem", jedyne co zauważyłem to automatyczne sterowanie jasnością ekranu, na S7 Edge wyswietlacz był bardziej przyciemniany (moze taki model trafilem) ... dlatego jasność Note'a bardziej mi odpowiada.
    Jestem mega zadowolony z obecnego smartfona i żałuję zakupu S7 edge, stracilem tylko kasę na tej wymianie no ale cóż... życie :-) pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Dodać również należy, że Note5 w przeciwieństwie do niektórych innych urządzeń, bardzo dobrze współpracuje z Androidem 7.0. Po aktualizacji, nie ma żądnych problemów, co jest również jego zaletą. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dodać również należy, że Note5 w przeciwieństwie do niektórych innych urządzeń, bardzo dobrze współpracuje z Androidem 7.0. Po aktualizacji, nie ma żądnych problemów, co jest również jego zaletą. 
    Panowie jak jest z czytnikiem linii papilarnych? Czy trzeba wcisnąć przycisk czy tylko dotknąć aby wejść na pulpit?

Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety trzeba wcisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niestety trzeba wcisnąć.
    Po wybudzeniu (np. boczny, prawy przycisk) wystarczy dotknąć i chwilę przytrzymać.

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi