Skocz do zawartości
djcygan2009

Wyświetlacz w Note 5 - wrażenia użytkowników, dyskusja, opinie i porównania

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie w dzisiejszych czasach wyświetlacz jest bardzo ważną częścią naszego urządzenia mobilnego, szczególnie w Note 5 gdzie uchodzi on za jedne z najlepszych na świecie.

Drogi użytkowniku - posiadaczu Galaxy Note 5 lub jego przyszły nabywco, ten temat jest stworzony po to aby prowadzić w nim dyskusję o wyświetlaczu w Note 5 o jego plusach, minusach i wątpliwościach.

W niniejszym temacie można zamieszczać porównania ekranu Note 5 z innym smartfonami, prowadzić dyskusję, wygłaszać opinie lub zadawać pytania odnośnie wyświetlacza z Note 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@@sooty

Rad bym poznać Twoją opinię co do jakości wyświetlacza Note5, szczególnie w porównaniu do Note4.

Edytowane przez djcygan2009
    Dodanie adresata do którego kierowany jest post
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sooty

@Artur35 Posiadam w domu małą kolekcję Galaxy S2,S4,N4, Tab3 oraz N5. Położyłem je koło siebie, przeglądarka ustawiona na onet , wyświetlacz na maxa i N5 jest jak masakrator jak to mówi mój syn. Podobny test zrobiłem na fotkach i wynik był ten sam. Nie jestem kobietą ale muszę to napisać ten wyświetlacz jest cudowny. BTW może mi ktoś nie wierzyć ale N4 maja różne ekrany. Opisywałem to już w dziale N4. Posiadałem dwa N4 F kupiony zaraz po premierze oraz C który kupiony we wrześniu zeszłego roku i C miał zdecydowanie lepszy ekran. Wracają do Twojego pytania odpowiem tak: To jest najlepszy ekran w smartfonie jaki kiedykolwiek dany było mi używać. Nie wiem jak długo pociesze sie tym egzemplarzem bo moja żona jest w nim zakochana i już mnie męczy żebym sprzedał jej N4 i kupił jej złotego N5...

Wysłano z Samsung Galaxy Note5

Edytowane przez sooty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawda. Ekran w N5 wymiata. @@BlueBlazer Ty masz porownanie. Czytalem na forum ze ekran w s6 edge plus nie jest tak jasny jak w N5. Prawda to? Jakie masz obserwacje wobec tych dwoch ekranow.

Edycja zawartości posta po przeniesieniu do odpowiedniego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

N5 jest jaśniejszy od edge plusa. Również n4 jest jaśniejszy. To są minimalne różnice i dostrzec je można tylko mając te dwa telefony obok siebie. Również uważam, że barwa enek i edge plusa jest inna. W nocie jest zimna biel, w edge bardziej żółta. Może uda mi się kiedyś zrobić zdjęcie które to uchwyci.
    Dzisiaj właściwie pierwszy raz użyłem inteligentnego zaznaczenia i uważam że to rewelacyjna opcja. Nie widziałem że zamienia tekst ze zdjęcia na tekst.

Wysłane z mojego SM-N920C

Połączony post:

Gwoli jasności, mój N4 też na snapie. Nie wiem jaka to wersja. C?

Wysłane z mojego SM-N920C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

@@sooty

Cieszę się, że potwierdzasz moje spostrzeżenia. Podobny test robiłem ponad miesiąc temu, jak kupiłem Note5, później dziwiłem się, że koledzy z działu Note4, żadnej różnicy nie dostrzegali. Jednakowoż Note4 porównywali nie z Note5 tylko z SGS6 EDGE+, który jednak ma  słabszy wyświetlacz niż nasz ulubieniec, a nawet nieco ciemniejszy niż Note4, co potwierdził teraz BlueBlazer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    user56

Rowniez potwierdzam znakomity ekran w N5! Obecnie to mistrz wsrod ekranow ;)

Testowalem 4 smartfony: N4, N5, Iphone 6 plus i Ip 6s plus. Najslabszy ekran mial N4 i to zdecydowanie, potem dwa iphony juz wyraznie ladniejsze ekrany i roznica miedzy 6plus a 6s plus minimalna na korzysc nowszego no a Note5 zamiata wszystkich. Do tego jeszcze ten aparat w n5 i jednym slowem bajka ;)

Moj n4 teraz po tych testach tylko mnie wnerwia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Rozumiem. Jeszcze raz w takim razie się potwierdza, że Note4 posiada różne ekrany. Ja mam wersję "C" i tylko nasz ulubieniec - Note5, ma wyświetlacz jaśniejszy. Poza tym N4 deklasuje konkurencję.

Połączony post:

Note5, hipnotyzuje swoim ekranem, rysik współpracuje z nim genialnie, znacznie lepiej niż w poprzednich wersjach Note. Zmieniałem końcówki w rysiku i zauważyłem, że są uszeregowane od najbardziej miękkich do subiektywnie najtwardszych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    FO7O

Mi osobiście bardziej podoba się ekran w s6 edge plus

Wysłane z mojego SM-N920I przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Artur35

Wyświetlacz w SGS EDGE+, nie osiąga takiej jasności jak w Note5, co jest istotne w słoneczne dni. Dla mnie nie posiada również tej magii, którą czaruje najnowszy Note. Zagięty ekran nie robi na mnie wrażenia, natomiast jego mniejsza powierzchnia użytkowa, jest minusem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi