Skocz do zawartości
artikobra2

Marshmallow 6.x dla Z5c - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać o jedną rzecz, posiadam Z5c z dystrybucji Orange. ogólnie nie ma śmieci w tym sofcie, ale jak wiadomo nie jest to oryginał od SONY. Chciałbym wgrać nowy, pobrałem już z XF, flashtool-em utworzyłem plik ftf i teraz tylko wgrywam z full wipe? Czy jeszcze jakiś zabieg musze wykonać - bo rozumiem że debranding to nic innego jak czysty soft od operatora?

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up W zasadzie nic nie trzeba robić. No chyba, że jakiś backup jak nie masz synchronizacji z Google. Wgraj sobie CE1, i to jest czysty soft producenta.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A propos tej opcji zmiany ikon, to znalazłem taki film na YT. Wprawdzie nie wiem o czym pacjent mówi, ale można zobaczyć jak to powinno działać. U mnie nie działa. Chyba, że nie wiem jak zainstalować te paczki z ikonami.

https://youtu.be/4qzmnxLOJWY

Edytowane przez patrikos23
    Filmy i obrazy wstawiamy w tagu SPOILER - poprawione. Proszę o tym pamiętać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, pytanie do tych co już na 6.0 - czy jest możliwość usuwania programów od sony i googla??

Naskrobane na E5823

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, takiej opcji domyślnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Duals

Oni tego nigdy nie wprowadzą, bo coś swojego muszą mieć :D  Jakoś też muszą polecać klientom swoje i partnerów aplikacje.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można usuwać wszystkie aplikacje google (np google music, books etc) oraz część tych od Sony (xperia longue, lifelog...). Usunąć się nie dało jedynie aplikacji Whats new.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up W jakiej wersji systemu masz możliwość usunięcia Music, Lifelog czy Longue? Bo na pewno nie w 6.0 CE1.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

32.1.A.1.163 CE1 - można usuwać wszystkie aplikacje google oprócz sklepu play, z aplikacji Sony usuwać można Lifelog, Xperia Longue, tworzenie filmów etc. Nie da rady odinstalować Whats New, pogody, standardowej aplikacji pocztowej i pomocy technicznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    colin23

Potwierdzam że można odinstalować: lifelog, lounge, aplikacje google, dysk, filmy google play, hangouts, movie creator, muzyka google play, smart connect, zdjęcia, jakieś facebooki ;) Wszystko na CE1 bez kombinowania.

Co do samego 6.0 to wydaje mi się, że mimo braku staminy, bateria jest mnie obciążana. Wczoraj od 16 korzytałem dużo z twitera, netu + jazda na yanosiku, spadło wieczorem do 60%. W nocy idealnie bo nic nie spadło (a zdarzało się czasami że w nocy tracił kilka-kilkanaście %), i od rana do teraz znów trochę netu. Pozostało 45%. Na 5.1 już chyba wołałby o benzynkę :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi