Skocz do zawartości
haxigi

S4 9505 - Nie flashuje po downgrade

Rekomendowane odpowiedzi

haxigi

Siema. Mam galaxy S4 LTE (GT i-9505). Jest on z holandii czy danii. Zawsze po resecie wgrywał jakieś brandowe softy od voodafone. Był on początkowo na 4.2 i był problem z dźwiękiem bo czasami pykał albo pierdział bez przyczyny, ale dźwięk ogólnie był ok.

Zrobiłem przez OTA aktualizacje do lolipopa i dźwięk się całkowicie zesrał. Wszystko pierdziało i trzeszczało (na słuchawkach tego nie było). Kupiłem buzzer i wymieniłem go. Problem nadal pozostał. Postanowiłem, że przez ODINa zrobię downgrade. Ściągnąłem z sammobile FW dla polski i GT i9505 rom bez brandu, wsadziłem do odina i heja. Wszystko poszło, telefon się włączył, ale nie ma wifi, zamula i w ogóle zniknął dźwięk. To postanowiłem zrobić aktualizację do lolipopa, ale du*a. W Odinie już wywala fail przy:

<ID:0/029> Odin v.3 engine (ID:29)..
    <ID:0/029> File analysis..
    <ID:0/029> SetupConnection..
    <ID:0/029> Initialzation..
    <ID:0/029> Get PIT for mapping..
    <ID:0/029> Firmware update start..
    <ID:0/029> sbl1.mbn
    <ID:0/029> NAND Write Start!!
    <ID:0/029> sbl2.mbn
    <ID:0/029> sbl3.mbn
    <ID:0/029> rpm.mbn
    <ID:0/029> aboot.mbn
    <ID:0/029>
    <ID:0/029> Complete(Write) operation failed.
    <ID:0/029> Added!!
    <OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Testowałem to odinem 3.04 i 3.10.6 i nic. Przez kies też nie chce uaktualnić bo pisze że nie inicjuje cośtam. Ktoś coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@haxigi

Problem z flashowaniem ROM-u jest najprawdopodobniej spowodowany złym kablem USB. Przy wolnym przesyłaniu danych przez kabel Odin wywala błędami. Zmień kabel na dobrej jakości (markowy) HTC, Nokia lub Samsung ale nową wersję (starsze kable Smsunga wywalają błędami).

Problem z charczeniem i trzaskami jest spowodowany najprawdopodobniej z powodu wadliwie działającego układu U 1004 (audio codec). Może czasem pomóc wygrzanie go za pomocą stacji lutowniczej Hot Air, albo trzeba go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haxigi

@@Gregs

no tak, ale na tym samym kablu zrobiłem Downgrade, a upgrade już nie idzie. Jeżeli kabel by był zły to by chyba też nie downgradnął nie? CWM np tym kablem udało się wgrać w to s4 (przy próbie upgrade czyści mi recovery i pojawia się komunikat, że mam w kies podłączyć i wgrać recovery)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@haxigi

Właśnie napisałem, że niektóre kable USB (w tym starsze kable Samsunga) nie obsługują wysokich prędkości przesyłu danych i Odin wywala błędami. Występuje to głównie przy instalacji ROM-ów Lollipop. Błąd występuje na różnych etapach flashowania.

Ten kabel ma problemy z instalacją nowszych ROM-ów Odinem.

post-69365-0-46465200-1453369053_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haxigi

@@Gregs

No niestety, zmiana kabli nic nie pomaga.

Pojawia się komunikat : SW REV. CHECK FAIL: Fused 4 Binary 2

Tak samo po downgrade nagle zaczął wywalać ten komunikat o knoxie i stockowy recovery się zmienił. Jest strasznie malutki i ledwo co go widać. Po flashu w odinie (upgrade), kasuje go i muszę samemu wgrywać np. CWM żeby tel odpalał. Myślę, że ten downgrade coś spierdzielił chyba w recovery czy coś. Dziwne, to tak wygląda jakby wersja softu nie była odpowiednia dla hardware, a powinna być. W końcu z sammobile i niebrandowy.

@@edit

Rom 4.3 też wywala ten błąd w Odinie. Grrrr

Edytowane przez haxigi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Jak masz 5.01 lub 4.4.2, to nie masz co próbować Odinem wgrywać 4.3 lub 4.2.2. Samsung zablokował możliwość downgrade.

Edytowane przez Gregs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haxigi

@@Gregs

Zobacz pierwszy post. Z lolipopa zrobionym na OTA zrobiłem odinem downgrade do 4.2. Teraz Odinem chcę puścić wyżej, ale nie idzie.

Jak inaczej mogę aktualnąć soft? Kies nie potrafi, a wifi się nie włącza w telefonie.

Edytowane przez haxigi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Z tego pierwszego postu nic nie wynika poza tym, że na początku telefon był na 4.2 (?), chyba 4.2.2?

Jakie były aktualizacje później nie podałeś.Co później wgrałeś (z Sammobile) też nie podałeś.

Brak wi-fi jest najprawdopodobniej spowodowany nie wgraniem modemu podczas flashowania ROM-u (a konkretnie jego części-pliku NON-HLOS.bin). Wtedy nie ma wi-fi i dźwięku, albo jednego z nich (przy kiepskim kablu USB tak bywa).

Zrobisz jak uważasz, ale ja cały czas twierdzę, że nie ma możliwości wgrania PC Odinem na ROM 4.4.2 lub 5.0.1 niższej wersji (4.3 i 4.2.2).

Jeżeli Tobie się to udało jesteś pierwszym an świecie.

Poza tym cały czas twierdzę, że jeżeli nie zmienisz kabla USB na kompatybilny, to będziesz dreptał w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    haxigi

@@Gregs

No jak nie napisałem, jak napisałem ;)

Był on początkowo na 4.2 i był problem z dźwiękiem bo czasami pykał albo pierdział bez przyczyny, ale dźwięk ogólnie był ok. Zrobiłem przez OTA aktualizacje do lolipopa i dźwięk się całkowicie zesrał. Wszystko pierdziało i trzeszczało (na słuchawkach tego nie było). Kupiłem buzzer i wymieniłem go. Problem nadal pozostał. Postanowiłem, że przez ODINa zrobię downgrade.

>Pierwotnie 4.2.2

>OTA zrobiłem do najnowszego lolipopa

>Downgrade do 4.2.2 przez ODIN.

>Teraz nie idzie Upgrade. Ani przez ODIN, ani przez KIES.To tak wygląda jakbym wgrał jakieś firmware inne niż powinno być, bo recovery jest inne i przy starcie wywala błąd (flaga?)

KERNEL IS NOT SEANDROID FORCING
    WARRANTY cośtam... zniknęło.

Kable testowane to:

Samsunga z zestawu, z nokii N8 na USB3, z ładowarki Quick Charge, dedykowany do szybkiego transferu danych i quick charge, kabel z OneplusOne.

Pobiorę inne 4.2.2 z sammobile i spróbuję przeinstalować.

@Edit

Ok, nie mogę odinem nawet inne 4.2.2 z sammobile wgrać. Wywala ten sam błąd.

Mam napisane w Download:

ODIN MODE
    Product Name: GT-I9505
    Current Binary: Custom
    System Status: Custom
    KNOX KERNEL LOCK: 0x0
    KNOX WARRANTY VOID: 0x1
    CSB-CONFIG-LSD: 0x30
    WRITE PROTECTION: ENABLED
    eMMC Burst Mode: enabled

START [224,1448]

SW REV CHECK FAIL fused 4 binary 2

@edit2

O i nagle w trybie Download, ekran zrobił się biały (nie wgrywałem nic), telefon się wyłączył i nie da się go włączyć. Także chyba już po zabawie.

Edytowane przez haxigi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

@@haxigi

Dość ważne są symbole danego ROM-u (nie tylko wersja), np. I9505XXxxxxx.

Poza tym te błędy dźwięku wskazywały na uszkodzenie płyty. Czy telefon nie był uszkodzony mechanicznie (głównie chodzi o zalanie)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi