Skocz do zawartości
bieniu79

Pace Control - aplikacja dla biegaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym dziś się z Wami podzielić informacją o aplikacji Pace Control. Jest ona stworzona z myślą o biegaczach, po to, aby mogli oni lepiej kontrolować tempo biegu w czasie treningów i startów w zawodach. Sam jestem biegaczem-amatorem (biegam regularnie 4-5 razy w tygodniu) i szukałem aplikacji, która spełniłaby moje wszystkie wymagania w tym zakresie, ale każdej z aplikacji czegoś jednak brakowało. Zakasałem więc rękawy i napisałem swoją. :)

Przebiegłem z tą aplikacją przez niemal cały rok około 2000 kilometrów i aplikacja bardzo mi pomogła. Dlatego upubliczniam ją z nadzieją, że innym biegaczom też się przyda.

---

ZNAJ I KONTROLUJ SWOJE TEMPO.

• Czy chciałbyś poprawić jakość swoich treningów i biegać w ich trakcie dokładnie tak szybko, jak powinieneś?
    • Czy podczas zawodów, choć wydaje ci się, że biegniesz wolno, tak naprawdę rozpoczynasz bieg zbyt szybko i pod koniec dystansu jesteś zbyt wyczerpany, aby dobiec w założonym czasie?
    • Czy chciałbyś biegać według strategii negative split, ale przeliczanie i sprawdzanie międzyczasów jest dla ciebie zbyt trudne lub kłopotliwe?

Jeśli choć raz odpowiedziałeś "tak", prawdopodobnie będziesz zadowolonym użytkownikiem aplikacji Pace Control!

WYBRANE CECHY APLIKACJI:

• Wiarygodna informacja o tempie - algorytm wyliczający tempo dostosowany do specyfiki sygnału gps, dzięki czemu otrzymujemy stabilne i wiarygodne odczyty.
    • Przewidywanie czasu na mecie - obliczanie spodziewanego czasu na mecie na podstawie dotychczas przebytego dystansu i aktualnego tempa.
    • Biegacz-cień - śledzenie biegu w odniesieniu do wirtualnego biegacza, który biegnie na zdefiniowany wcześniej rezultat zgodnie z założoną taktyką.
    • Negative split - osiągaj lepsze wyniki biegając według strategii negative split (rozpoczynaj bieg wolniej i stopniowo przyspieszaj).
    • Komunikaty głosowe - nie musisz wpatrywać się w ekran telefonu podczas biegu, wszystkie istotne komunikaty możesz usłyszeć w swoich słuchawkach. UWAGA! Komunikaty w języku polskim!
    • Zapis do pliku GPX - przebiegnięte trasy można zapisywać w plikach gpx i później zaimportować do zewnętrznych narzędzi np. w celu analizy.

STRONA APLIKACJIhttp://pacecontrol.pbksoft.com

INSTRUKCJA OBSŁUGIhttp://pacecontrol.pbksoft.com/manual.html

GOOGLE PLAYhttps://play.google.com/store/apps/details?id=com.pbksoft.pacecontrol

FACEBOOK: https://www.facebook.com/pacecontrolapp

TWITTERhttps://twitter.com/pacecontrolapp

Edytowane przez bieniu79
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serdecznie polecam nową wersję wystawioną dziś na Google Play. Nareszcie naprawiłem irytujący dla części użytkowników brak pauzy. Teraz możecie swoje treningi do woli pauzować i wznawiać.

Gdyby ktoś miał ochotę podzielić się wrażeniami z użytkowania appki, zachęcam do napisania kilku słów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pojawiła się wersja 1.3 z mapą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępniona została wersja 1.4 z dużą liczbą usprawnień. Zachęcam do pobrania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wersja 1.5 już udostępniona!

Lista zmian:
    • usprawnienia komunikatów głosowych
      - możesz wybrać, że chcesz słyszeć skrócone wersje komunikatów.
      - gdy inna aplikacja odtwarza muzykę w momencie, gdy ma zostać odtworzony komunikat, można poprosić tę aplikację albo o przyciszenie muzyki albo o całkowite jej wstrzymanie.
      - możliwość zdecydowania, czy chcesz usłyszeć rozszerzony komunikat po przebiegnięciu każdego kilometra/mili.
      - wsparcie dla głosu w australijskim wariancie angielskiego.
    • drobne usprawnienia

[Dodano: 11 czerwiec 2016 - 22:23]

Gdyby ktoś dobrze znający język inny niż angielski, polski i niemiecki był zainteresowany zadaniem przetłumaczenia aplikacji, serdecznie proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostępna jest wersja 1.6 z możliwością eksportu treningów do Endomondo!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostępna jest wersja 1.6.1. M.in. dodano w niej autopauzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest i długo wyczekiwana historia treningów. :)

Aplikacja pomogła mi bardzo w uzyskaniu nowej "życiówki" w trakcie Półmaratonu Warszawskiego. Ktoś inny może też ma doświadczenia z bieganiem z Pace Controlem w trakcie zawodów? Funkcja prowadzenia na ustalony wynik pomaga? Ja szczerze polecam - dla dłuższych dystansów warto skorzystać też z ustawienia sobie "nagative splitu".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koleżanki i koledzy biegacze,

Pace Control wciąż żyje. :) Wersja 1.8 z funkcją zdalnego wyścigu jest dostępna do testów. Zdalny wyścig umożliwia ściganie się z innym biegaczem, który może być w zupełnie innej lokalizacji, gdzieś daleko od Ciebie. Biegniecie równocześnie i obaj otrzymujecie na bieżąco informacje zwrotne o tym, jak szybko biegnie przeciwnik. Więcej o zdalnym wyścigu można przeczytać wchodząc na stronę http://pacecontrol.pbksoft.com/remote-race.html.

Aby zostać testerem, zgłoś chęć uczestnictwa w testach pod adresem https://play.google.com/apps/testing/com.pbksoft.pacecontrol.

Wszelkie uwagi i spostrzeżenia, prośby i groźby, proszę kierować pod adres [email protected] Oczywiście wrażeniami można się też dzielić tutaj na forum. :)

Uwagi:
    1. Wersja testowa (tzw. beta) może zawierać błędy (właśnie po to ją testujemy, żeby odnaleźć te błędy, prawda?). Zalecamy nie rozpoczynać eksperymentów z wersją beta tuż przed tym, kiedy planujesz użyć aplikacji w trakcie jakiejś ważnej imprezy biegowej.
    2. Nie warto jednak przesadzać ze strachem. Wierzymy, że funkcja zdalnego wyścigu tak przypadnie Ci do gustu, że warto jest podjąć ryzyko i wypróbować tę wersję!
    3. Zdalny wyścig wymaga wysyłania informacji o przebiegu Twojego biegu do serwera, aby zawodnik, z którym się ścigasz, miał dostęp do tej informacji. Twoja lokalizacja nie jest wysyłana, na serwerze przechowywane są tylko informacje mówiące o tym, jak szybko biegniesz (oraz kilka podstawowych informacji o wyścigu). Polityka prywatności na stronie aplikacji Pace Control zostanie odpowiednio uaktualniona, gdy testy się zakończą.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Testy zakończone. Wersja z funkcjonalnością zdalnego wyścigu od jakiegoś czasu jest już dostępna w Google Play w standardowej wersji aplikacji Pace Control bez konieczności zapisywania się do testów beta. Spróbujcie skorzystać, bo warto.

Więcej o zdalnym wyścigu możecie przeczytać pod adresem: http://pacecontrol.pbksoft.com/remote-race.html

Bardzo mi zależy na poznaniu odczuć użytkowników dotyczących korzystania z tej funkcji, więc gdyby ktoś chciał się pościgać ze mną i potem się nimi podzielić, niech da znać na [email protected] Jeśli tylko liczba takich wyścigów nie zrujnuje mojego planu treningowego, to z pewnością jakoś się umówimy. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi