Skocz do zawartości
YoToo

Nie daje się wgrać polski B183

Rekomendowane odpowiedzi

YoToo

Witam.

Telefon z sieci T-Mobile, teraz zrootowany (Kingo ROOT-em). Poprzednia wersja softu to B175.

Chciałem wgrać nowszy, więc władowałem B181. Telefon wstał bez problemu. Znalazłem tutaj info, że najwyższy polski oficjalny to B183.

Pobrałem firmware z netu, rozpakowałem, skopiowałem główny plik (UPDATE.APP) na kartę SD do katalogu dload. Przy próbie wgrania wywala mi komunikat:

3321847000_1453366858_thumb.jpg

Po restarcie wraca do stanu wyjściowego czyli pracuje dalej pod wersją B181 - soft sie nie wgrał.

Pytanie: dlaczego? Przecież mam niższy (B181) a wgrać chcę wyższy (B183) czyli nie powinno byc problemu, a jednak nie mozna.

Walczę z tym już parę dni, ale musze się do Was zwrócić bo mnie skończyły się już pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Ciężkie. Ja osobiście nie mam pojęcia czemu tak się robi. W teorii powinien bez problemu się zaktualizować. W praktyce jesteś kolejną osobą która ma z tym problem. Nie wiem czemu. Czekaj. Wpadło mi do głowy coś. Masz odblokowany bootloader?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Ekhm.... a.... nie wiem. Jak sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Skoro nie wiesz, to znaczy że nie masz odblokowanego. Problemem może być właśnie nie odblokowany bootloader. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Zablokował się sam? Przecież z B175 na B181 poszło bez problemu :-( , a z B181 na B183 nie idzie.

Wysłałem maila do Huawei z prośbą o kod odblokowujący. Zobaczymy czy odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

On jest automatycznie zablokowany. Ale mówię Ci. To TYLKO moje przypuszczenia. Nie wiem co jest powodem tego może @@ITF_XDA coś będzie wiedział.

Oczywiście możesz spróbować jeszcze B515 bo jest znacznie lepszy ale jak uważasz.

Edytowane przez Victrim

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Dzięki za podpowiedź.

możesz spróbować jeszcze B515

Wolał bym na razie nie, bo potem nie wrócę już do ew. B183 (B181). Może kiedyś? ;-)

PS: jest gdzies jakiś spis co się zmieniało w kolejnych wersjach i np. czym rózni się B18x od B51x ?

Edytowane przez YoToo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Niestety nie ma czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

ok, tnx :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

ok, tnx :-)

Niestety do Y530 z T-Mobile i Play wrzucają oprogramowanie o innych numerach CID które nie jest zgodne z CID900 czyli tego co mają Y530 z wolnej dystrubucji. Szczęście mają posiadacze Y530 z Plus - nie wrzucają oni oprogramowania o innym CID a jedynie modyfikują te z wolnej dystrubucji (o CID900). Na polskiej stronie Huawei dostępne jest właśnie oprogramowanie B183 z Plusa o CID900, dlatego jego instalacja kończy się klęską. Nie możesz wgrać metodą dload firmware o innym CID, tak więc albo zostajesz przy B181, albo flashujesz pliki ręcznie metodą fastboot - ta jednak jest ryzykowna i nie zalecana początkującym użytkownikom.

[Dodano: 21 styczeń 2016 - 16:31]

A co do B515 - faktycznie dobre oprogramowanie, lepsze niż B183 czy B510. Jednak oprogramowanie to ma CID900 tak więc nie pójdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi