Skocz do zawartości
YoToo

Nie daje się wgrać polski B183

Rekomendowane odpowiedzi

YoToo

Piękne dzięki za rozjaśnienie.

Faktycznie, jak sprawdziłem, to soft który w nim po zakupie był (B175) miał w nazwie C00. Ten co go wgrałem (B181) też ma C00. Zaś ten którego chcę wgrać (B183) ma... C900 :-( . I tu pewnie pies pogrzebany.

No nic, będę musiał zostać przy tym B181 bo na nic innego nie zmienię skoro wyższe też mają CID900 jak podajesz.

A z innej beczki: plik z katalogu 0_CUST (w pakiecie z firmware'm) to do konkretnego ustawienia tel. pod daną sieć? Bo nie za bardzo łapię po co on. Fakt, że gdy wgrałem B181 to miałem gołego androida. Po wgraniu tego z 0_CUST (B181 Generic) wygląda że (prawie) wszystko działa poprawnie; nie mam z tego co zauważyłem możliwości zmian motywów, tapet itp. Reszta wygląda że działa.

Czy można skądś ściągnąć ustawienia pod T-Mobile czy to nie ma znaczenia i wystarczy dograć sobie programy dostarczone przez operatora?

Edytowane przez YoToo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

Czyli wiemy że ROM oficjalny i PLUS mają CID900, T-Mobile CID00, zaś Play CID150 (mieliśmy tu na forum niedawno człowieka z bardzo podobnym problemem do Ciebie, ROM z Play - jako znawca i animator moim społecznym obowiązkiem było poznanie tego przyczyny) ;). Plik z folderu CUST służy do przywracania belki powiadomień i innych funkcji Huawei, nie zalecam jednak korzystania z tego pliku a korzystanie z metody którą opisałem w tym dziale - wówczas dostępne są wszystkie funkcje urządzenia i oprogramowanie działa idealnie. Konieczność korzystania z tych metod wywodzi się z różnic regionalnych między telefonem a oprogramowaniem. Y530 z wolnej dystrybucji posiada region europejski (hw/eu), zaś Y530 z dystrybucji operatora posiada region operatorski (u mnie jest to polkomtel/pl, u Ciebie zapewne p4/pl). Mam nadzieję że wszystko napisałem zrozumiale i rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości? :)

[Dodano: 21 styczeń 2016 - 21:32]

Nie ma potrzeby ściągania żadnych dodatkowych konfiguracji dla T-Mobile. Jedynie APN dla MMS i Internet, z tym że on się w większości iautomatycznie ściąga po włożeniu karty SIM :).

[Dodano: 21 styczeń 2016 - 21:35]

Oto link do poradnika dotyczącego belki i motywów --> http://forum.android.com.pl/topic/265080-przywracanie-belki-powiadomie%C5%84-ilub-motyw%C3%B3w-po-instalacji-nowego-oprogramowania/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Wow! Piękne dzięki za szczegółowe wyjaśnienie.

Tą metodę z linku już czytałem (przekopałem prawie wszystkie posty w dziale Y530) i zastosowałem, ale nie mam motywów. Powodem pewnie jest to, że wpierw wgrałem UPDATE.APP z kat. 0_CUST i pojawiła mi się m.in. belka, ale motywy nie działały. Zmieniłem kat. hw/eu na polkomtel/pl (bo taki miałem wpis w CUSTOM.BIN) ale efektu nie ma. Nie wiem tylko, czy ponowne "wipe cache partition" i "wipe data/factory reset" coś mi da.

No nic, tapety i motywy nie są mi niezbędne do życia ;-) . Jakoś to przegryzę.

Aha, inna rzecz która mi nie działa (działa, ale i nie działa) to wyczyszczenie pamięci wewnętrznej z wszystkich byłych tam danych i niemożliwe jest zapisanie w niej czegokolwiek. Mam do dyspozycji tylko kartę SD (z której teraz korzystam jako pamięć wewnętrzna). Pamięć wewnętrzną widać w komputerze, można do niej coś wgrać, założyć katalog, ale tal. nie widzi zawartości i nic sam na nia nagrać nie może.

Edytowane przez YoToo
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Co do motywów to w build.prop masz linijke hw.theme czy jakoś tak i musi ona być ustawiona na 1. Pewnie Ci coś się zmieniło. Co do drugiego problemu, miałem go kiedyś. Tylko już nie pamiętam co pomagało.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo
    w build.prop

A gdzie znajdę ten plik? Pytam, bo ręczne przeszukiwanie całego systemu.... Nie wiem czy dzień mi starczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

Problem z  motywami rozwiąże przeinstalowanie ROMu przez dload, wtedy nie wgrywanie (jaki dziwny zwrot :P) pliku UPDATE.APP z folderu CUST, tylko na to co znajdziemy po reinstalacji w pliku Custom.bin. Po tym należy wykonać wipe /cache i wipe /data. A co do pamięci wewnętrznej, szczerze powiedziawszy nie spotkałem się jeszcze z tym problemem. Wiem że ROOT Towelrootem na niższych wersjach firmware powodował wywalenie pamięci wewnętrznej, ale tak samo z siebie?

[Dodano: 22 styczeń 2016 - 09:13]

/system/build.prop. Wymagany ROOT

Edytowane przez ITF_XDA
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Mhm, jedyny jaki znalazłem to "ro.config.hwtheme=2". Zmieniłem na [1] ale i tak nic to nie dało. Podejrzewam, że dlatego że nie działa mi pamięć wewnętrzna i nic na niej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

Reinstall softu, przywrócenie belki powinno pomóc ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    YoToo

Tylko że u mnie - przy B181 - o ile dobrze pamiętam, to w /data/custom.bin jest podane hw/eu a nie polkomtel/pl lub p4/pl . To czy mogę zmienić nazwy hw na p4 a eu na pl jak w custom.bin mam hw/eu? Pytam, bo nie chciał bym uwalic telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

Plik /data/custom.bin jest modyfikowany przez plik update.app z folderu CUST - właśnie takie jest jego zadanie. Cały czas zalecam czystą instalację samego oprogramowania przez metodę z folderem dload, nie wgrywanie UPDATE.APP z folderu CUST, a następnie ROOT i zmiana nazwy tych folderów na to co znajduje się w /data/custom.bin ;). Po wszystkim możesz zrobić unroot (usunięcie ROOT'a) i należy wykonać wipe /data i /cache - czyli mówiąc proścej - przywrócić do ustawień fabrycznych ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi