Skocz do zawartości
mykowhai

Odblokowywanie, Rootowanie, Flashowanie, Zapisywanie EFS w Nexus 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

1zl

Witam.

Może to dziwne pytanie, ale cóż. Czym otworzyć plik manager exe w pierwszym poście? Używam Windows 10 w wersji Enterprise.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

wystarczy pobrac jave ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do używania przejściówek przy flashowaniu romów/kerneli/etc ? Chodzi mi o użycie standardowego kabla USB-A->microUSB-A i do tego prejściówka microUSB-A->USB-C.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bxx3

nie ma 

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ważne: nie blokuj bootloadera chyba że twój telefon jest w pełni na stocku. Będziesz musiał flashować fabryczne obrazy w pierwszej kolejności, aby usunąć root i custom recovery (kiedy je masz), kiedy nie zachowasz ostrożności możesz telefon uceglić. Przejrzyj sekcję 11 tego poradnika dla pełnych instrukcji jak powrócić do stocka.

Mógłby ktoś rozwinąć tą myśl? Czy to znaczy, że jeśli wgram customowy soft i zablokuje bootloader, to jużgo później nie odblokuje jeśli nie będzie na stocku? Bo nie rozumiem dlaczego nie zalecane jest blokowanie bootloadera... Na nexusie 5 zawsze robiłem oem unlock...ładowanie wszystkiego co potrzebne...oem lock, a jak chciałem wrócić do stocka to znowu unlock i nie było żadnych problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

@@sgsauser Odblokujesz, ale raczej nie jest zalecane robienie locka na custom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a z jakich powodów? co się może stać jeśli się zablokuje bootloader na customowym sofcie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mykowhai

@@sgsauser Bo może się to skończyć brickiem, niektóre osoby na xda zgłaszały taki problem. Dlatego jest to nie zalecane.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Roy

@@sgsauser

Dla własnego bezpieczeństwa lepiej jest mieć odblokowany bootloader. który w razie

wykrzaczenia np partycji cache czy persist daje możliwość samemu naprawienia problemu.

Z zablokowanym BL to sorry Winnetoo, ale tel ostał by się tylko na dawcę części.

Dalej, bez odblokowanego BL, w sytuacji uwalenia ekranu i dotyku nie wyciągniesz z niego danych.

Przypadków można wyszukiwać więcej to wszystkie z naszego forum, a wystarczyłoby mieć odblokowany bl dający duże

szanse samodzielnych napraw softwarowych itp.

Jedynie BL zablokowany można mieć, gdy posiada się jeszcze gwarancję.

Wtedy w razie kuku nie ntereruję Cię to bo za naprawę bierze się autoryzowany serwis.

TL;DR

Grzebiesz, modujesz nie posiadasz gwarancji to BL odblokowany ułatwi w razie kuku szanse naprawy.

Nie grzebiesz, masz stock, masz gwarancję, jak coś się spitoli niech martwią się ci co z tego żyją.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Panowie za wytłumaczenie. Ja jestem w sytuacji pośredniej - mam gwarancję świeżutką, ale stockowy kernel jest wg mnie nie do użytku codziennego, a i bez xposed nie da się żyć, więc BL odblokować muszę. Zastanawia mnie jednak czy w przypadku odblokowanego bootloadera dane w telefonie są bezpieczne? Czy odblokowany BL nie jest furtką, która pozwala ominąć blokady telefonu (fingerprint/wzór/pin) ? Tak podpytuje, bo kojarzę, że na forum nexusa 5 wszyscy bardzo zalecali blokowanie bootloadera, chyba właśnie z powodów bezpieczeństwa (ale nie jestem pewien). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi