Skocz do zawartości
mykowhai

Odblokowywanie, Rootowanie, Flashowanie, Zapisywanie EFS w Nexus 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

esef

Witam, chcę wrócić do stocka z PixelROM. Postępując zgodnie z punktem 11 napotykam na problem - po pobraniu najnowszej wersji(7.1.2 N2G48C, Aug 2017) nie mogę znaleźć 2 plików cache.img i userdata.img. Czy ich obecność jest konieczna czy mogę pominąć ich  flashowanie i wgrać stocka?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
noexde

ja zawsze jak wracam do stockowego Romu po prostu pobieram obraz ze strony Google, rozpakuje i wgrywam za pomoca flash all wtedy samo sie wgrywa bez konciecznosci wpisywania tych wszystkich komend. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GyniO

Czy ta metoda działa jeszcze z 8.1? Czy już zmienili podejście lub pliki w 1 poście są nie na czasie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuzek8

Witam, właśnie nabyłem nexusa i mam problem z wgraniem TWRP. Po wgraniu przez fastboota nie da się wejść. Po prostu nie wchodzi w recovery tylko jest komunikat i system się ładuje normalnie. Co może być nie tak?

zjY79Cy.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gente

Ten ekran pojawia się przy każdym włączeniu telefonu z odblokowanymi bootloaderem, dobra kombinacje klawiszy przytrzymujesz? Jak wejdziesz w twrp a masz pin do odblokowywania ekranu to będziesz go musiał podać tam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
zuzek8

Niestety telefon wisi na logo google. Mogę wejść w fastboot ale po wybraniu recovery telefon dochodzi tylko do logo google.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zuzek8 A jak wgrywałeś image? Skąd masz to TWRP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
GyniO

A co w momencie gdy paczki do stocka nie mają pliku: 

cache.img

??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@GyniO Możesz ten krok spokojnie pominąć, ale nie zapomnij użyć komendy "fastboot wipe cache".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
stark2991

Panowie,

Próbuję zrootować Nexusa i nie mogę dojść do ładu z TWRP, które znika po restarcie, a zastępuje je stock recovery. Ale po kolei

Telefon był na stocku 8.1. Odblokowałem BL, wgrałem TWRP (najnowsze 3.2.1.0 dla bullhead), wchodzę tam, wywaliło mi prośbę o hasło do odszyfrowania. Cofnąłem strzałką i weszło. Zapytało czy modyfikować system, dałem tak. Wgrałem paczkę SuperSU (najnowsze 2.86) z kompa i instaluję zipa. Przeszło. Błędy can't mount /storage, jeśli dobrze pamiętam. Resetuję telefon, 15 minut wisi na logo Google. Lipa. Wyczytałem, że trzeba odszyfrować pamięć, i tak zrobiłem przez fastboota. Ściągam czysty obraz Androida 8.1, najnowsza kompilacja. Wrzucam przez adb, system startuje. Wrzucam TWRP, system startuje. Resetuję do TWRP - "no command", czyli stockowe. No dobra, czytam, że trzeba wgrać SuperSU przed restartem do systemu, i tak też zrobiłem. Tym razem wrzuciłem jednak SuperSU 2.78, które miałem na dysku. Przeszło. Wszystko hula, tylko recovery dalej znika. Zaznaczam, że wszystko robiłem przed skonfigurowaniem telefonu.

I teraz tak. Próbowałem już różne sposoby - boot do recovery przez fastboot, instalacja supersu, boot do fastboot i instalacja recovery. Poprzez TWRP usunąłem plik recovery-to-boot.bak (pliku z rozszerzeniem .p nie było, chociaż to niby on jest odpowiedzialny za to). Zmieniałem kolejność instalacji supersu i recovery. Nadal nic.

I teraz po prostu zgłupiałem. Nie wiem co niby robię źle. Na stronie TWRP pisze, że recovery przy restarcie samo zadba, żeby nie było nadpisywane. Zła wersja supersu? Jeśli najnowsza spowodowała bootloopa, to jaką mam wrzucić? Magiska nie wrzucę, bo jest systemless, czyli w tym wypadku chyba nie uchroni recovery przed nadpisaniem. Czy bootloop był przez zaszyfrowane partycje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi