Skocz do zawartości
mykowhai

Odblokowywanie, Rootowanie, Flashowanie, Zapisywanie EFS w Nexus 5X.

Rekomendowane odpowiedzi

Działa na Androidzie N.

Najpierw recovery, odrazu po recovery bez włączania systemu wgrywasz roota i wszystko działa, przynajmniej ja tak zrobiłem i jest ok. 

Tak jak @AK47 nie mogłem skopiować backupa ani EFS, ani systemu. Dopiero przy włączonym recovery udało się skopiować te backupy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, jestem zielony w sprawach roota, bootloadera itp. Przeglądając forum i modowane aplikacje do Nexusa 5X trafiłem na Sorround MOD i chciałbym go wgrać u siebie. Narazie użytkuje telefon fabrycznie oryginalny z zablokowanym bootloaderem. Odblokowanie bootloadera, recovery i wgranie roota jakoś bym ogarnął ale mam pytanie. Czy mając odblokowany bootloader i posiadając roota będę dalej otrzymywał aktualizacje zabezpieczeń, błędów jak do tej pory? I czy będę mógł je wgrywać czy mając roota nie da rady by wgrywały się takie rzeczy? W obecnej chwili mam androida 7.0 ale zakładając, że np posiadam 6.0 i mam roota to by zrobić aktualizację do 7.0 muszę usuwać roota, recovery blokować bootloader i robić factory reset i dopiero wtedy update do 7.0? Jeśli tak to szkoda według mnie bo tyle zachodu by wgrać aplikację, a aktualizacji systemu, poprawek błędów już nie będę miał najnowszych tylko stare z chwili rootowania. Pozdrawiam i poczekam na odpowiedź kogoś co się na na tym i mi podpowie jak to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Positive

@Remix151 No niestety, jak chcemy poprawiać producenta to musimy trochę pocierpieć. ;) Tak na poważnie to zawsze dostępne są aktualne, najnowsze obrazy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Positive Mógłbyś wytłumaczyć bardziej? Bo nadal nie jestem pewny jak to jest dokładnie :) Prosiłbym o więcej szczegółów. Mając odblokowany bootloader + root i wgrany np sorround mod to można dogrywać przez recovery najnowsze obraz i poprawki dla naszego telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Positive

@Remix151 Powiem tak: root na pewno przeszkadza w uzyskaniu aktualizacji OTA ponieważ modyfikuje partycję /system. Ponoć jest inna metoda, która modyfikuje obraz startowy, a pliki umieszcza na partycji /data. Umożliwia to bezproblemowe korzystanie z OTA. Dla pewności niech jeszcze ktoś proszę to potwierdzi.

dodano nowa zawartość

http://forum.xda-developers.com/general/paid-software/flashfire-t3075433

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzis za.pomoca wugs , zeobilem.unlock bootloader, root.i wgralem twrp. Jednak zaden custom rom nie chce odpalic. Xawiesza sie przy wlaczaniu na napisie google. Pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel.

Robiłeś to na Nougat 7? Chciałeś zainstalować custom rom 6.0.1 ?
Przeczytałeś temat na xda które TWRP wspiera andka 7 ?
Nie instaluj systemu z pliku .tot Zablokuje BL i będziesz musiał oddawać na gwarancję. Jak masz BL odblokowany to masz pole do manewru.
Możesz spróbować 
http://forum.xda-developers.com/nexus-5x/help/fix-nougat-bricked-phones-n6-thread-t3449640
Bądź pochodne z tym problemem bo jest tego sporo.
Oczywiście wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ratowaniem telefonu sobie poradze jednak nie wiem czemu nie odpala rom. Sugerujesz ze problem tkwi w instalacji 6.0.1  na 7? Zatem jak przy ratoeaniu telefonu za pomova wug wgrac cxysty 6.0.1 zamiast 7?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Daniel.

Nie. Sugeruję sprawdzić twrp. Bądź problem tkwi w samym 7 o czym można przeczytać . Wywnioskowałem z Twojej wypowiedzi że nie możesz odpalić telefonu stąd mój wpis.

Edytowane przez Danielf85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up
Miałeś rację. Problem leżał w tym że na rom 7, chciałem nałożyć custom 6.0.1:)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi