Skocz do zawartości
drumefy

Mój telefon nie uruchamia się po wgraniu moda/ROMu/kernela.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję pilnej pomocy. Próbowałem przez TWRP instalować stabilną wersję VibeUI 2.8 build 1535. Niestety przy instalacji wyskoczył jakiś błąd, po instalacji telefon wpadł w bootloop. Zrobiłem więc poprzez TWRP wipe i przywróciłem poprzedni system. Niestety teraz telefon nie bootuje systemu, tylko za każdym razem bootuje do custom recovery. Wie ktoś co począć w takiej sytuacji?

Update:

Udało mi się zainstalować na czysto AOSP V4 (był oryginalnie zainstalowany na telefonie prosto ze sklepu). Potem zainstalowałem gappsy arm64. Niestety za każdym razem jak próbuję uruchomić Play Store, wyskakuje mi błąd Unfortunately, Google Play Store has stopped. Nie daje nic nainstalowanie najnowszej wersji poprzez plik .apk. Czyszczenie cache i dalvik cache też nie. Usuwanie danych podręcznych w ustawieniach dla Play Store i Google Ply Services też nic nie daje. Zostałem więc bez możliwości instalowania jakichkolwiek aplikacji. Ktoś coś?

Edytowane przez Gwozdek
    Doprecyzowałem nazwę wątku. Proszę nazywać tematy tak, aby były krótkim streszczeniem poruszanego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Instalowałem dzisiaj rom MIUI7 przedtem zrobiłem kopię poprzedniego romu, po zmianie nie miałem kontaktów ze starego romu więc zrobiłem backup poprzedniego systemu i teraz system już nie chcę wstać i nie mogę dostać się do TWRP pojawia się tylko logo lenovo czy to oznacza że ucegliłem telefon ?

Jeśli tak to czy ktoś umiałby go przywrócić do życia jeśli bym mu go wysłał oczywiście za opłatą ?

Edytowane przez Gwozdek
    Zmieniłem tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyciągnij baterie, włóż ją i odpal twrp powinno się odpalic i wgraj jeszcze raz ROM lub inny.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez lolobolo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety pomysł z wyjęciem baterii i włożeniem nie zadziałał. Już myślałem że nic z tym nie zrobię ale znalazłem film : 

Jak tylko ktoś ucegli telefon polecam wszystkim. Działa już podstawowy system jutro będę instalował resztę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirecc

Niestety pomysł z wyjęciem baterii i włożeniem nie zadziałał. Już myślałem że nic z tym nie zrobię ale znalazłem film : https://www.youtube.com/watch?v=TySRc_DkcFk

Jak tylko ktoś ucegli telefon polecam wszystkim. Działa już podstawowy system jutro będę instalował resztę.

Wiem, że każdy z nas zaczynał kiedyś swoją przygodę z androidem. Nie ma ludzi którzy urodzili się z wiedzą na temat telefonów. Jest jednak pewne "ale"...

Jedni tę wiedzę zdobywają a jeszcze inni liczą na gotowe.

Rozpocząłeś nowy temat i zacząłeś od zadawania pytań zamiast poszukać w tematach na forum. Jak odratować pozornie uceglony telefon to chyba każdy uczestnik forum który wykazuje jakąś inicjatywę, przeczytał ze sto razy...

Wgrywanie romu przez Flash Tool czy Recovery to podstawy zabawy w modowanie telefonu.

Kiedyś ktoś wspomniał o Net'ykiecie i zwrócił uwagę takiemu "zgorzkniałemu" upominaczowi jak ja, że początkującym się pomaga i po to są właśnie fora.

Ja się z tym w 100% zgadzam.

Dlatego forum trzeba czytać ze zrozumieniem i odnajdować pomoc szczególnie w tematach oczywistych.

Na tym polega słowo pisane, nawet jak nie ma na forum żadnego usera to z informacji które tu się znajdują można uzyskać potrzebną nam wiedzę.

Net'ykieta to nie tylko pomaganie początkującym ale i nie zawracanie głowy tym zaawansowanym userom na forum.

Gdy kupujsz książkę to musisz umieć czytać a nie prosisz księgarza aby ci ją przeczytał.

Powodzenia w dalszym zgłębianiu androida i gdybyś czegoś na forum nie znalazł to pytaj śmiało! Jednak zanim zapytasz to poszukaj czy odpowiedź na Twoje już tu się nie znajduje.

Oczywiście można się też irytować, że w danym temacie 50% postów nie dotyczy tematu i przez nie ciężko odnaleźć poszukiwaną treść. To właśnie są posty w których ktoś ponownie zadaje pytanie na które odpowiedź już padła. Tak właśnie działa zapętlenie.

Wytapatane z Lenovo K3 Note

• Lubię to! 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, dzis podczas robienie roota metoda opisana tu:

http://forum.xda-developers.com/k3-note/general/ufficial-thread-lenovo-k3-note-t3102997

Wszystko szlo dobrze, do momentu gdy musialem wgrac plik zip. i wtedy zorientowalem sie ze nie mam SuperSU na karcie, wiec w twrp wybrałem Reboot->System,

telefon sie zresetował i po logo włacza sie wyzej wymienione twrp na chwile z błędem po czym telefon sie resetuje. wstawiam filmik z dzialania jego na YT, proszę o pomoc.

TWRP to TeamWin.

Link do filmu:https://www.youtube.com/watch?v=9nI9CSXB8sc&feature=youtu.be

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maximo

Polecam zrobić wszystko od początku korzystając z naszych zasobów.

Root: http://forum.android.com.pl/topic/237259-wgrywanie-root-lenovo-k3-note/

Recovery: http://forum.android.com.pl/topic/239115-trwp-3002/

I polecam znaleźć SuperSU w wersji flashowalnej przez recovery i z poziomu recovery/install zip wgrać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tylko taki problem ze telefon sie nie wlacza i nie moge nic na niego wrzucic, tak samo twrp nie odpala w zaden inny sposob niz na filmiku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maximo

Przede wszystkim spokojnie :) Nic się nie stało i nie ma rzeczy nieodwracalnych :) Musisz wgrać wszystko od nowa przez komputer z użyciem Flash Tool. Poradnik krok po kroku: http://forum.android.com.pl/topic/235033-lenovo-k3-note-instrukcja-wgrywania-trwproot-oraz-romu/

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zrobiłem wszystko jak w instrukcji, owszem moglem wejsc w twrp ale  superSU nie chciało sie zainstalowac, pisało failed. Sprobowalem wgrac rom, to nivy wszedl, ale ciagle telefon sie resetuje i ten sam proces, jedynie zmienila sie 'tapeta' TWRP..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi