Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
mykowhai

Odblokowywanie, Rootowanie, Flashowanie w Nexus 6P

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejność nie ma znaczenia, najważniejsze jest to żeby nie włączać telefonu zanim te dwie rzeczy nie zostaną wykonane :)

Oczywiście możesz sobie wgrać inny kernel. Prawie wszystkie mają flagę na 0.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, czy prawdą jest, że root i odblokowanie bootloader w nexus 6p to strata gwarancji ? jakiś licznik jest ? coś co przed serwisem da się ukryć ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni

Rożnie na to patrzą, ale przed wysłaniem na gwarancje najlepiej wgrać stock system i zablokować bootloader. Nie ma żadnego licznika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Ostatni

czyli istnieje taka możliwość 'zakamuflowania' gmerania w systemie? nie ma żadnych flag itp? bo tak się noszę z zamiarem zamiany z Note4 gdzie nie ma opcji by zachować gwarancję takimi metodami ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ostatni

@djstefan

Przecież napisałem, że nie ma żadnych flag. Wgrywasz stock, blokujesz bootloader i nie ma jak poznać że było grzebane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam takie pytanko. Wcześniej będąc posiadaczem Nexusa 4 przywykłem blokować bootloader po zrobieniu co mi było potrzebne (najczęściej po wgraniu TWRP). W Nexusie 6P jednak jest widzę nieco inaczej z bootloaderem. Czytałem na XDA, że lepiej go nie blokować. Ale wkurza mnie ten napis na początku, który wskazuje, że jest odblokowany + wolałbym żeby jednak był zablokowany. Czy ktoś z forumowiczów próbował takiej procedury, tj. rootowanie (wystarczy SuperSU systemless) nawet bez wgrywania TWRP + blokada bootloadera? Czy to bezpieczne? Nie chciałbym zbrickować telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    baca01

Blokowanie bootloadera przy zostawionym TWRP to proszenie się o bricka :)

Nie chcesz niespodzianek to lepiej zostaw jak jest. Przecież nie restartujesz telefonu xx razy dziennie a nawet jak już to zrobisz to... zamknij oczy w trakcie tego napisu jak bardzo przeszkadza :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

zrobiłem sobie root z wgraniem TWRP w celu przywrócenia plików które straciłem przy przywracaniu ustawień fabrycznych.

Po całej operacji chciałbym zablokować wszystko żeby było tak jak kupiłem. 

Czy korzystając z opisu punktu 11.(wgrywanie fabrycznego softu), wgrany wcześniej TWRP zostanie również usunięty?

Pytam żeby rozwiać swoje wątpliwości przed ponownym zablokowaniem bootloadera i żeby nie "uceglić" swojego telefonu, bo niestety okazało się że muszę odesłać swój półroczny nabytek na reklamację(zgubił się zasięg i wkładanie innych kart sim nie powoduje pojawienia się sieci.) 

Edit: Pytanie numer 2:

Podczas wpisywania komendy "adb devices" pojawia mi się komunikat :"adb server version(26) doesn't match this client (39); killing..."

czy to normalne ?

Z góry wielkie dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Edytowane przez BombonPL
    unikanie dublowania wpisu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi