Skocz do zawartości
goguluss

MK808B - restarty po flashowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dostałem ubitego MK808B. Udało mi się wgrać ROM bez błędów zwierając piny 8 i 9 na chipsecie. Niestety dongle cały czas restartuje się na powitalnym ekranie, wcześniej ekran telewizora raz miga (tak jakby dostosowywał rozdzielczość). Próbowałem z różnymi romami i niestety na każdym dzieje się to samo. Dongle do telewizora podłączony jest za pomocą kabla HDMI. Dodam, że ta wersja MK808B to klon. Może ktoś wie ktoś w czym problem?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co prawda post starszawy ale może istotne doprecyzowanie w temacie,  dla przyszłych "reanimatorów" urządzeń.  Zwarcie nóżek robimy tylko i wyłącznie na dwóch nóżkach pamięci NAND,  nie zaś na scalaku procesora.

Nie dość, że nie wgramy oprogramowania to jeszcze możemy uszkodzić sprzęt nieodwracalnie. 

Edytowane przez Arkady1964

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Arkady1964

Boxo-dongle MK808 to byly praktycznie pierwsze mini pc na rynku oparte na androidzie i RK3066, dolaczony do nich zasilacz byl kiepskiej jakosci. Zabawa byla przednia, nawet gdzies jeszcze u mnie lezy a zwarcie pinow pamieci nand to byla podstawa aby wgrac firmware przy braku komunikacji z komputerem :) 

• Piwko! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgadza się, zasilacz powinien być co najmniej 2A,  a  producent dawał 0.5A lub co najwyżej 1A.  Wymiana  zasilacza na 2A pozwala na stabilne działanie urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi