Skocz do zawartości
Damian07046

Formowanie baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanko odnośnie formowania baterii w moim Optimusie. Czy formowaliście swoje baterie? Jeśli tak to z jakim skutkiem? W instrukcji znalałem zdanie że bateria nie posiada efektu pamięci więc formowanie jest zbedne. Co o tym myślicie? Dzięki za odpowiedź. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdaje się, że potrzeba formowania baterii nie jest aktualna już od lat świetlnych ;-)

We współczesnych urządzeniach się tego nie robi, mimo że np. w salonach gsm pracownicy wciąż będą Cię instruować jak formować baterię. Nie przejmuj się tym, formowanie baterii to tylko strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samo ogniwo nie ma efektu pamięci, w normalnym użytkowaniu, Li-ony lubią podładowywanie, bez rozładowywania do końca.

Oddzielny problem to elektronika odpowiadająca za procesy ładowania i rozładowywania.

Stąd, na początku nie zawadzi jeden normalny, długi cykl (nie wiemy jak długo bateria spędziła w magazynie i w jakim stanie naładowania), tak samo jak nie zawadzi powtórzenie go od czasu do czasu, a nawet skasowanie statystyk baterii.

Przechowywanie - tylko w stanie ok 40% naładowania, w miejscu chłodnym, acz nie w temperaturach ujemnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że jeżeli chodzi o kalibrację, to już tzreba trochę pokombinować. :) Szkoda, że jestem w tych sprawach zielony i nawet nie wiem jak się za to zabrać. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może po prostu przeczytaj poradnik? :-D

Nikt nie rodzi się znawcą, każdy się najpierw dokształca. Myślę że sposób z aplikacją BatteryCalibration jest najprostszy, sama zamierzam go wypróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Klufenza Masz rację. To nie takie trudne. Tylko czy wcześniej nie należy zrootować telefonu? :P

EDIT: Znalazłem tutaj coś takiego. http://forum.android.com.pl/f29/tutorial-1-click-root-for-almost-all-android-phones-21303/ Myślicie , że to wystarczy? :) Sorry, że zatruwam życie banalnymi pytaniami. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam sposób podany w ROMach i Modyfikacjach w dziale LG 2x, sposób prosty i działa na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi