Skocz do zawartości
Rynraf

Call Direction - w jakiej sieci jest numer, pod który dzwonisz

Rekomendowane odpowiedzi

Rynraf

Hej wszystkim :)

Wraz z kolegą stworzyliśmy naszą pierwszą aplikację androidową.

Aplikacja prezentuje informację u jakiego operatora jest numer komórkowy.

Użytkowanie aplikacji jest bardzo wygodne, gdyż gdy wykonujemy połączenie na telefon komórkowy polskiej sieci - logo i nazwa operatora prezentują się automatycznie.

Można także sprawdzić sieć przed połączeniem - wpisując numer lub wybierając z listy kontaktów.

Link do Marketu:

https://market.android.com/details?id=net.dlawas.android.calldirection

Jestem przekonany, że aplikacja będzie użyteczna dla wszystkich, którzy posiadają pakiet minut (lub różny koszt połączeń zależnie od operatora) do danej sieci lub np. do wszystkich sieci oprócz np. Play ;>

Będę wdzięczny za info zwrotne i sugestie.

Jeżeli masz nisko ocenić na Markecie - napisz proszę najpierw co wpłynęło na negatywną ocenę aplikacji i postaramy się to zmienić jak najszybciej :)

Serdeczna prośba do kogoś kto zna numer z sieci Cyfrowy Polsat (lub MVNO różnych) o podanie na priv do przetestowania.

P.S.

Mogą być jeszcze chwilowe problemy z wydajnością i może się zdarzyć, że aplikacja nie zawsze zwróci informację o operatorze. Pracujemy nad wydajnością, choć już nie jest źle :)

Pozdrawiam,

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to może ja podrzucę sugestię:

czy dałoby radę zrobić tak, żeby program pokazywał listę kontaktów tylko z numerami telefonów(z Fb nie wszyscy mają numer tel podany) i logiem operatora obok, zamiast pojedynczego sprawdzania numeru a opcję sprawdzenia numeru spoza kontaktów umieścić w menu? Kiedyś był właśnie taki program, ale przestał działać i chyba został usunięty z marketu.

A tak w ogóle to program działa bardzo dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rynraf

Można zrobić aplikację, która będzie alternatywną listą kontaktów i w tej aplikacji pokazywać informację o operatorze. Nie wiem czy alternatywna lista kontaktów w osobnej aplikacji to dobry pomysł...

W istniejącej w systemie książce adresowej nie da rady prezentować dodatkowych informacji.

A jak zrozumiałem to sugerujesz aby w oknie aplikacji gdy chcemy wybrać pozycję z listy kontaktów do sprawdzenia to by na tej liście prezentowane były do wyboru wyłącznie kontakty z numerem telefonu - tak?

Główną funkcjonalnością jest jednak automatyczne (bez dodatkowych akcji ze strony użytkownika) prezentowanie info o operatorze przy wykonywaniu calla :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chodziło mi o to żeby w tej aplikacji prezentowana była lista kontaktów i przy każdym kontakcie logo operatora, coś jak w załączniku i np na górze okienko do wpisania numeru telefonu spoza kontaktów

A jak zrozumiałem to sugerujesz aby w oknie aplikacji gdy chcemy wybrać pozycję z listy kontaktów do sprawdzenia to by na tej liście prezentowane były do wyboru wyłącznie kontakty z numerem telefonu - tak?

tak, w tej chwili wyświetla wszystkie kontakty jakie są, również te bez telefonu(np z FB)

post-50923-14255698943832_thumb.jpg

Edytowane przez Maliniak89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Program ciekawy ale korzystac nie bede - osobiscie marze o programie ktory po wybraniu numeru z normalnego dialera zarzeklby polskim glosem do jakiej sieci dzwonie a potem dalej poszloby polaczenie. Dzieki temu nie wygadywalbym duzo do playa itp. a niestety sporo osob poprzenosilo sie tam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xcoom

Aplikacja bardzo ciekawa, chętnie potestuje.

Z pierwszych spostrzeżeń:

Przydałaby się możliwość wyboru w którym miejscu na ekranie ma się wyświetlać informacja o sieci do której dzwonimy - mi akurat na SGSII wyświetla się na zdjęciu osoby do której dzwonię.

Podczas próby sprawdzenia do której sieci należy numer - w przypadku gdy osoba ma przypisane więcej niż jeden nr tel - nie ma mozliwosci wybrania któregoś z nich od razu wczytuje pierwszy przypisany nr telefonu

Można by dodać również np ostrzeżenie dźwiękowe (jakiś beep) gdy dzwonię do innej sieci niż moja

Edytowane przez xcoom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rynraf

Dzięki Maliniak za schemat. Z tym prezentowaniem na liście kontaktów informacji o operatorze zrozumiałem w czym rzecz. Jednak, jak pisałem, domyślnej książki adresowej nie da się zmienić aby prezentowała dodatkowe informacje. Można za to stworzyć aplikację, której można by używać zamiast domyślnej książki adresowej - na chwilę obecną chyba to odpuścimy :)

Kwestia aby prezentować tylko kontakty z numerem telefonu słuszna. Postaramy się zrealizować.

HarryRobinson, zbadamy temat czy technicznie możliwa jest informacja dźwiękowa przy wykonywaniu calla. Obecnie przy wykonywaniu calla masz informację wizualnie :)

Istnieje tylko zagrożenie, że połączenie zostanie nawiązane szybko zanim odtworzy się dźwięk z info o operatorze ;)

xcoom, testowaliśmy aplikację na różnych urządzeniach łącznie z tabletem Samsung Galaxy Tab i zgadza się, że na jednych telefonach prezentuje się lepiej a na innych nachodzi na pewne elementy - w sumie wszystko zależy od rozdzielczości a zatem i od rozmieszczenia elementów w oknie calla. Musimy się zastanowić jak użytkownik mógłby definiować umiejscowienie na ekranie okna z info o operatorze.

Chyba właśnie w pierwszej kolejności spróbujemy zrealizować to co napisałeś - aby gdy wybrany zostanie kontakt z więcej niż jednym numerem to by użytkownik miał wybór numeru, który chce sprawdzić.

"Ostrzeżenie" dźwiękowe gdy wykonujemy calla do innej sieci niż nasza - w sumie to technicznie w realizacji to samo co podpowiedział HarryRobinson. Jeżeli w ogóle jest możliwe takie rozwiązanie to zastanowimy się czy informacja o sieci czy informacja, że inna sieć niż dzwoniącego.

Podsumowując sugestie, które powinny być możliwe do realizacji:

a) ustawianie przez użytkownika, w którym miejscu ekranu ma być info o operatorze,

b) lista kontaktów wywoływana z okna aplikacji wyświetlające kontakty tylko z nr telefonu,

c) wybór numeru telefonu przez użytkownika dla kontaktu gdy kontakt ma więcej niż jeden numer przypisany,

d) głosowa informacja o operatorze przy wykonywaniu połączenia (jako opcja w ustawieniach aplikacji),

e) ostrzeżenie dźwiękowe gdy dzwoni się do innej sieci niż własna (jako opcja w ustawieniach aplikacji).

Dam znać jak uda się zrealizować któryś z punktów, choć osobiście nie wszystkie bym uznał za potrzebne ;) ale człowiek nie robi aplikacji dla siebie tylko, hehe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rynraf mi właśnie chodziło o to, żeby w osobnej aplikacji była lista kontaktów z zaznaczeniem operatora, ale nie chodzi mi o to żebyś pisał kolejną aplikację, tylko w jednej żeby takie coś było: aplikacja prezentuje listę kontaktów, a po kliknięciu na kontakt sprawdza z jakiej sieci numer i pojawia się obok kontaktu logo operatora. Nad listą przycisk "numer spoza kontaktów" czy jakoś tak, po kliknięciu na który pojawia się okno do wpisania numeru z przyciskiem "sprawdź".

To jest tylko moja propozycja. Wiem, że to sporo roboty takie coś napisać i nie wymagam, że zrealizujesz moje pomysły. Bardziej chodziło mi o to, żeby inni zainteresowani taką aplikacją wyrazili swoje zdanie o moim pomyśle.

Edytowane przez Maliniak89

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Suchy

Jak jest rozwiązana kwestia przenoszenia numerów? W sensie ktoś może mieć "numer z play" a być w t-mobile czy odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    emarcin

Sprawdza pokazuje wynik przeniesionych numerów poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi