Skocz do zawartości
krick94

Huawei Y6 Debranding / wgrywanie ROMA

Rekomendowane odpowiedzi

tomsdb

Nie wiadomo tylko jak z gwarancją, gdyby coś się poprosił. Szukałem e sieci romu z Plusa, żeby Google nożna było przywrócić, ale nie znalazłem.
    Na razie działa bardzo dobrze. Bateria spokojnie dobę wytrzymuje przy intensywnym używaniu. Wczoraj 5 godzin jeździłem z GPS i zużył około 50% baterii.

Wysłane z mojego msm8909 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mobopx
    nie cytujemy poprzedzającego posta w całości. @up wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mr2k

Od wczoraj również mam szwajcarski ROM. Nie miałem jednak czasu na testowanie - bawiłem się nim raptem 15 min. Ale wszystko wygląda całkiem nieźle. No i nie mam śmieci od operatora - samo to już powoduje uśmiech na twarzy. Ewentualnej naprawy gwarancyjnej pewnie nie uznają, ale mam to w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mac82

Czyli rozumiem że wystarczy wrzucić plik z romem na kartę pamięci w dowolnym miejscu i postąpić zgodnie z instrukcją i rom się wgra tak ?

I mam pytanie czy jest sens wgrywać taki rom np szwajcarski jeżeli z telefonu Play można usunąć spokojnie przez odinstalowanie wszystkie  playowe aplikacje i jedyne co pozostaje to tapeta i dwa dzwonki ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Playowe aplikacje zostają na partycji: system i po przywróceniu ustawień fabrycznych one znowu się pojawią. A na szwajcarskim są (chyba, nie wiem bo mam niemiecki) tylko apki od huawei i google, nic więcej.

Wysłane z mojej Y6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś wie gzie można znaleźć oryginalny rom z Orange ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kołek

Z tego co mi wiadomo debrand nie powoduje utraty gwarancji. Gdyż jest to Soft pobrany z legalnego źródła, bez modyfikacji.

Miałem już dziesiątki telefonów różnej maści i w każdym usunąłem brand. Jest to pierwsza rzecz jaka robię.. wiele z moich telefonów było w serwisie i nigdy nikt nic nie mówił na temat softu.

«Napisane i wysłane z Huawei P8™»

Edytowane przez Kołek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    arek18

link do softu wygasł ma ktos może ?

i dlaczego po debrandzie w pozycji numer modelu wyswietla typ procesora msm8909.

nie powinno byc co innego ?

Edytowane przez arek18

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomsdb

@up

U mnie tak jest i działa. Może i powinno być, ale to chyba tylko kwestia nazwy. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na funkcjonowanie telefonu.

Edytowane przez mobopx
    Cytowanie poprzedzającego posta w całości jest niezgodne z regulaminem. Używamy @UP lub @wspomnij (pkt. 4.6 reg.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Witam.Czy jak wgram ten soft wg instrukcji to stracę wszystko w telefonie? mam wgrany SCL-L01C432B150.Czy warto przezchodzić na B140 szwajcarski?

Edytowane przez and2352a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tomsdb

Jak masz niebrandowany rom, to myślę, że nie warto. Tym bardziej, że ten, który posiadasz wygląda na nowszy (numerek 150 na końcu). Zresztą, obowiązuje stara zasada Murphy'go: Działa - nie naprawiaj :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi