Skocz do zawartości
krick94

Huawei Y6 Debranding / wgrywanie ROMA

Rekomendowane odpowiedzi

A mnie cos sie nie chce zainstalowac. Czy ktos powie jak to robil?

Telefon jest odblokowany i na TWRP. Robiłem tak jak pisało w poradniku ale telefon po wejściu w tryb TWRP buntuje się i nie można zainstalować. Tak jakby nie widział karty sd.

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

// mobopx: Łączę posty i usuwam cytat. W przyszłości proszę używać opcji "Edytuj", zamiast pisać post pod postem ;)

Edytowane przez mobopx

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tabing

mam problem z wgraniem softu (wg info na pierwszej wiadomości).

Posiadam Huawei Y6 (SCL-L01), z softem PLUS.

EMUI 3.1

wersja android 5.1.1

kompilacja SCL-L01C22B131

Moim celem jest wgranie czystego softu bez dodatków operatora.

Przy próbie instalowania wg info na pierwszej wiadomości pojawia się ekran EMUI 0% i tekst o tym ze soft jest instalowany. Jednak przez kilka godzin jest ciągle 0%. Restart przez długie trzymanie przycisku on/off działa, wiec sadze ze tel się nie zawiesza.

Co mogę zrobić ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj zainstalować przez flashtool, lecz jeżeli masz zablokowany bootloader to może być to nie możliwie.

Poszukaj instrukcji huawei extractor i postępuj według instrukcji tylko z softem od y6.

Wysłane z mojego msm8909 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam huwawei y6 i problem z zapisem kontaktów.Część jest wpisana w telefonie, a większość na karcie  sim.Chciałabym wszystkie kontakty mieć w telefonie.Po różnych próbach jestem w punkcie wyjścia..Może ktoś wie jak to zrobić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mixgsm

INSTALACJA ZGODNIE Z INSTRUKCJA, WSZYSTKO OK Huawei Y6 Firmware(SCL-L01, C432B140, Switzerland)

Edytowane przez mixgsm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem soty i wrzucilem je na dysk google. Moze komus sie przydadzą

https://goo.gl/m3J1xR

Kopiujemy katalog z softem tj dload na karte pamieci, wkladamy do telefonu oraz:

Przyrzymujemy klawisz glosnosci na srodku, a potem wciskamy klawisz wlaczania.

Instalacja sie sama uruchomi. Wczesniej zrobic ustawienia fabryczne (przed wgraniem nowego softu).

Nie zapomnijcie wczesniej baterii naladowac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dnia 30.08.2017 o 16:36, MamaMia napisał:

Znalazłem soty i wrzucilem je na dysk google. Moze komus sie przydadzą

https://goo.gl/m3J1xR

Kopiujemy katalog z softem tj dload na karte pamieci, wkladamy do telefonu oraz:

Przyrzymujemy klawisz glosnosci na srodku, a potem wciskamy klawisz wlaczania.

Instalacja sie sama uruchomi. Wczesniej zrobic ustawienia fabryczne (przed wgraniem nowego softu).

Nie zapomnijcie wczesniej baterii naladowac.

Gdzie na tym dysku znajduje się soft do Y6?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Katalog Firmware https://drive.google.com/drive/folders/0B0ZFkTyXI9ZXVGlrbzZHOTlCWmc

Dodano 10.04.2018

@wieczach wgrałeś?
    @dudek600 masz jakis działajacy TWRP do tego modelu? Bo najnowszy po uruchomieniu wygaszacza ekranu nie dziala tzn robi sie czarny ekran po odblokowaniu ekranu... Inne wersje nie dzialaly (wibrowal telefon po nacisnieciu czegokolwiek ale ani opcja instal ani wipe itp nie dzialala)

Kilka uwag dla tych co beda chcieli sie bawic z tym telefonem

1. Wgrywanie softu odbywa sie z karty sd. Rozpakuj sobie soft na dysku i na czysta kartę SD przegraj katalog dload z softem. Musi to wygladac tak, ze jak wchodzisz na karte SD to masz katalog dload a jak wejdziesz w katalog dload to masz tam update.

2. Przed wgraniem softu nie brandowanego wyczysc telefon (ustawienia fabryczne) z poziomu telefonu (wczesniej usun konto google) lub wyłącz telefon, przytrzymaj klawisz glosnosci do gory i wcisnij zasilanie. Jak zawibruje, puszczasz i masz tam opcje wipe data / factory reset. Wyciagnij i wloz baterie bo jak dasz Reboot to sie zacznie uruchamiac telefon i bedzie pytal o ustawienia (strata czasu bo bedziemy soft zmieniac)

3. Teraz UWAGA TO WAŻNE: Aktualizacja softu: Naciśnij klawisz glosności na środku i trzymajac ten klawisz naciśnij zasilanie. Jak telefon zawibruje, puść. Telefon zacznie się aktualizować.

4. Po aktualizacji proponuje ustawienia fabryczne jak w kroku 2 dla wyczyszczenia smieci.

5. Pliki Recowery wyjaśnienie:

TWRP (tzw custom recowery) Aby wgrać inny soft jak oryginalny, potrzebujemy wgrać do telefonu inny plik recowery tzw TWRP.img. Przez ten programo można wgrywac inne softy co na tym telefonie odradzam ze swej strony.
    Wgranie TWRP.img jest potrzebne tylko i wyłącznei do wgrania softu innego jak Huawei

Stock Recowery to oryginalne z Huaweia przez które, wgrywamy ich softy przez Adb (program) i kabel podlaczony do komputera i telefonu.

https://drive.google.com/drive/folders/0B0ZFkTyXI9ZXS1VPekpXUzlkV3c

Ze swej strony Polecam jedynie debranding (wgranie czystego softu bez logo operatora).
    Mam nadzieje, ze to co napisałem komuś się przyda kiedyś do zabawy :)

Edytowane przez MamaMia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gwitek

Witam mam problem z Huawei  Y6 SCL-L01 z Plusa .  Telefon wykrywany jest w menadżerze urządzeń podczas "zwykłego: połączenia USB jako  "Urzadzenie MTP USB". Natomiast z Vol - jako " Android Sooner Single ADB Interface"
    Telefon czasami miewał "przebłysk"i i "zawieszał sie" na animacji z logo Plusa. Próbowałem wrzucić soft za pomoca ADB ale  wyrzuca komunikat" FAILED (remote: Necessary to unlock FRP! Navigate to Settings > Developer op)"  Kombinajca VOL+ I VOL- nie działa. Pomocy ;/

zrzut.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi