Skocz do zawartości
Maxox

Czy Gear S2 byłby kompatybilny z Moto X Play?

Rekomendowane odpowiedzi

Maxox

Cześć!
    Myślę nad zakupem smartwatcha, jakie macie zdanie na temat tych "zabaweczek"? :D Zastanawia mnie również czy Gear S2 byłby kompatybilny z X Play.

Wysłane z Moto X Play

Edytowane przez Maxox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No więc tak: Gear S2 jest na systemie operacyjnym Android Wear 2. Oznacza to że ma funkcje androida i nie mogło mu również zabraknąć np funkcji pobierania aplikacji. Zanim zakupisz SmartWatch możesz sprawdzić czy dana aplikacja będzie działała na twoim zegarku. Wystarczy że na telefonie wejdziesz do sklepu play i wejdziesz w konkretną aplikacje, a następnie zjeżdżasz nieco niżej i masz tam taki mały symbol zegareczka. Oznacza to że ta apka będzie działała na zegarku. Jeśli jej nie ma to znaczy że takiej apki na zegarek nie pobierzesz. Wśród aplikacji na zegarki są m.in Facebook, Messenger, Endomondo i wiele, wiele innych gdyż takich apek cały czas przybywa. Jeśli zdecydujesz się na coś tańszego np SmartWatch U8 to systemu operacyjnego Android Wear posiadać nie będziesz. Zegarek będzie miał własny system i wtedy nie możesz pobierać apek. Możesz korzystać tylko z zainstalowanych już rzeczy. Ogólnie SmartWatch to super sprawa. Gorąco ci je polecam i naprawdę będziesz zadowolony. Co do kompatybilności nie byłbym taki pewien. Moto X Play ma Bluetooth 4.0, kiedy większość zegarków wymaga 4.1. Liczę na piwko;)

Wysłane z mojej Noki 3310 przy użyciu Tapatalka

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Qrzy
    Gear S2 jest na systemie operacyjnym Android Wear 2

Nieprawda, Tizen.

http://www.samsung.com/global/galaxy/gear-s2/#!/spec

Edytowane przez Qrzy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Maxox

Wiem, iż to tizen. Tylko właśnie nie jestem pewien czy byłby w stanie sparować się z moją Motką. Myślę również nad Moto360 2gen. Ktoś posiada ten zegarek? Jaką macie opinie? I ogóle jaki polecacie z android wear? :D

Edytowane przez Maxox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Majk3lu

Choć Moto X Play nie ma na oficjalnej liście to spełnia wymagania Samsunga Gear S2 (Android > 4.4 i więcej niż 1,5GB RAMu), więc zegarek powinien jak najbardziej z Motką śmigać :)

http://www.samsung.com/global/galaxy/gear-s2/device-compatibility/

Używałem z nią Pebble Classic przez dłuższy czas i nie było najmniejszych problemów ani z samym połączeniem ani z utrzymaniem aktywności i powiadomień :)

Nexus 5X & Tapatalk

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi