Skocz do zawartości
Saphiell

Telefon nie reaguje na przycisk Power oraz Knock-On

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż przeszukałem trochę tego forum w poszukiwaniu rozwiązania na mój problem, a że nie znalazłem(może nie zauważyłem) dlatego zakładam nowy temat. Otóż od tygodnia mam LG G3, nówka sztuka, nie śmigana. Myślałem że nie będzie problemów, ale jednak są. Problem polega na przejściu do ekranu blokady przy użyciu przycisku power, jak i samym odblokowaniu. Ekran nawet nie reaguje na przycisk w większości przypadków, czasami zdarza się, że ekran się podświetli jakby coś próbował zrobić, ale nic więcej. Co najlepsze mogę wtedy wklepać kod blokady i telefon mi się odblokuje, ale dalej nie bede miał wizualnego podglądu co robie( ciemny ekran). Podobnie działa z Knock-On. Zaświeci się dioda i tyle z tego. Czasem łapie od razu i mogę odblokować ekran bez problemu. Z początku myślałem że to wina błędnego wklepywania knock-code, ale po zmianie blokady dalej wystepuję ten problem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Edytowane przez Saphiell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początek spróbuj ustawień fabrycznych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nic to nie dało, dalej występuje ten sam problem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bartekc00

Spróbuj zmienić wersję softu w takim razie ;)

Edytowane przez bartekc00
    ładnie poprawiona nazwa, usuwam ramkę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie wyłączyłem telefon i okazuje sie że nie mogę go włączyć. A co do softu, może da rade, ale wolałbym by to była ostateczność, nie czytałem dokładnie gwarancji i nie wiem czy zmiana softu się łapie w jej obrębie czy raczej nie:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Soft możesz zmienić sam i nie stracisz gwarancji. Ja bym zrobił tak: inna wersja softu, a jak nie podziała to na serwis. Proste. Po co się denerwować :P mi to wygląda na usterkę mechaniczną, ale kto wie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oki, zatem będę kombinować. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może banalne pytanie, ale to wszystko co robisz jest w jasnym otoczeniu -czy czujnik światła jest odsłonięty. Wg mnie od wersji 6.0 jeżeli jest ciemno telefon nie reaguje na żadne komendy i polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niee, to nie powinno być problemem, gdyż męczyłem sie z tym odblokowywaniem przez cały dzień, w różnych warunkach oświetlenia i wykluczyłem od razu możliwość by to było problemem. Po dzisiejszej dwugodzinnej walce doszło do tego, że rozgryzłem mniej więcej schemat działania tego błędu. Za pierwszym razem użycia knock-On zapala sie zielona dioda i nic sie dalej nie dzieje, wiec blokuje go znów dwukrotnym stuknięciem i dopiero po odczekaniu z pół sekundy przystępuje do drugiej próby i w 90% przypadków wtedy ekran zadziała. Przycisk Power jak miał wahania nastrojów czy ma działać czy nie, tak robi dalej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Uby

Witam

Po aktualizacji do 6.0 mam podobny problem tez czasami nie umiem wzbudzic ekranu (podwojnym kliknieciem ani przyciskiem) ale u mnie w 90% dzieje sie tak jak jest slabe oswietlenie gdy dam go do dobreko swiatla to dziala ok. Np. Przykrywajac czujniki palcem to nie umiem wzbudzic ekranu ale gdy cofne palec i jest dobre swiatlo to telefon sie wlaczy. Podczas konczenia rozmow telefon tez sie nie wzbudza. Wychodzi na to ze to blad oprogramowania bo wczesniej wszystko dzialalo dobrze. Koledzy poradzcie cos bo to strasznie denerwujace

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi