Skocz do zawartości
DeeJn

Bateria rozładowuje się bardzo szybko

Rekomendowane odpowiedzi

DeeJn

Witam

od paru dni jestem posiadaczem nowej J5 z t mobile. Po pierwszych dwóch dniach zauważyłem ze szybko pada mi bateria % lecą w mgnieniu oka. poszukałem w internetach ze coś od google lubi się zapętlić i trzeba po prostu włączyć ponownie telefon nie za bardzo pomogło wiec zrobiłem ustawienia fabryczne niby ustało na 2 dni i od nowa szybko bateria leci w dol za bardzo nie korzystam z telefonu więcej leży. jasność ekranu mam ustawione suwakiem mniej więcej 20% zainstalowane parę aplikacji ( fb, morse talk, google chrome)
wi fi / bluetooth / lokalizacja / synchronizacja i resztę pi****l wyłączone. może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał  ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
Przydatne linki:
Pierwsze kroki na forum
Zmiana tytułu wątku
Jak poprawnie nazwać temat

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

[Dodano: 26 styczeń 2016 - 10:43]
A co do tematu, polecam wgrać odinem stock rom xeo dla j5, powinno rozwiązać problem

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka Edytowane przez japier12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze możesz spróbować pobrać aplikację do kalibracji baterii z Sklepu Play bądź użyć greenify.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
electro69

Przede wszystkim jeśli możesz bez tego żyć ;) to usuń aplikację facebook-a, bo to największy pożeracz baterii.

Zainstaluj sobie aplikację "Doze" jest to funkcja, która pozwala "oszczędzać" baterię, kiedy telefon jest w stanie "czuwania". Ta funkcja jest wbudowana na stałe w androidzie 6.0. - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yirgalab.dzzz&hl=pl

Tutaj masz jeszcze opis działania tej aplikacji (jest ona nawet lepsza niż ta systemowa z androida 6.0): http://www.speedtest.pl/wiadomosci/android/swietna-aplikacja-do-oszczedzania-baterii/

Edytowane przez electro69

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam inny problem, żonka ma właśnie taki telefon, facebooka i innych śmieci nie używa i ma wyłączone co się da.

Telefon trzyma przy jej użytkowaniu normalnie około 4 dni, ale mega dziwny problem pojawia się gdy poziom baterii spadnie do 15%, od tego momentu 1 połączenie około 1-2 minut i telefon ma już 5%, a po kilku minutach się wyłącza bo bateria ma 0%...

Ktoś się z czymś takim spotkał?

Bo w tym egzemplarzu stan baterii 100-15% traktować trzeba jako 100-0%.

Soft oryginalnie był XEO - jest najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dokładnie taki sam problem poniżej 15% baterii. Telefon od T-Mobile.

Softu nie zmieniałem - nie bardzo wiem jak sprawdzić aktualnie zainstalowany.

Jeśli ktoś zna rozwiązanie problemu z chęcią posłucham :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
electro69

Mam ten sam problem i kilka innych osób też. Wgrany najnowszy soft bezpośrednio od producenta. To jest jakiś ewidentny błąd w oprogramowaniu. 15 % baterii oznacza, że trzeba natychmiast podłączyć J5 do ładowarki. Mój rekord to w stanie czuwania telefon w ciągu 2-3 minut ! spadł z 15 do 12 %.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ash1970

problem 15% i spadek lub wyłączenie także na xcover3 na Andku 4 i 5 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zależy co się robi przy tych 15%, bo miałem wczoraj 15% przez chyba 2h (włączone dane i w tle chyba whatsup, ekran głównie wyłączony) i zeszło mi do 13%.

Mój poprzedni telefon wariował jeszcze bardziej potrafił wyłączać się przy niby 30% - tak że z przyzwyczajenia jak spada poniżej 20% to już szukam ładowarki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po spadku do 15% procent nie ma znaczenia czy coś robisz czy nie. Bateria i tak spada na łeb na szyje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi