Skocz do zawartości
porshak16

Zepsuty dotyk w jaki sposób odzyskać dane z telefonu.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

W moim Kazam 4 padł dotyk i potrzebuję oprogramowania którym uda mi się wyciągnąć z niego dane (głównie chodzi o kontakty).
    Jakim programem to zrobię?

W telefonie padł dotyk, wyświetlacz działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem już tego, ale wszystko wskazuje na to, że ten telefon nie umożliwia podłączenia myszki. Próbowałem tego z przelotką jak na grafice poniżej i telefon nie reagował.

Adapter-Micro-USB-na-USB.2557.jpg

Edytowane przez deus
    Grafikę i filmy umieszczamy w spoilerach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@porschak16

spróbuj na kablu OTG który ma dodatkowe zasilanie - chodzi o to, że myszka (optyczna czy laserowa) może dostawać za mały prąd do działania.

Może też być tak, że hardware Kazam 4 tak czy siak nie obsługuje myszki bo nie zaimpletowano w sprzęt wsparcia dla OTG a wtedy nic z tym nie zrobisz...

[Dodano: 30 styczeń 2016 - 22:47]

Czy po podłączeniu smartfona do pc jest on normalnie wykrywany np jako pamięć przenośna? Jeśli wcześniej nie było włączone debugowanie to nawet jeśli podłączysz do PC noc nie zrobisz ale jak włączone to menagerem plików jakieś dane wyciągniesz - na 100% multimedia (muzykę filmy) oraz dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nigdzie w internecie nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji co do obsługi przez ten telefon funkcji OTG. Tak jak pisałem wyżej - próbowałem ze zwykłą przejściówką USB->microUSB i nie działało. Czy taki przewód OTG różni się czymś?

Jest dokładnie tak jak piszesz. Telefon jest wykrywany jako pamięć przenośna i udało mi się odzyskać m.in zdjęcia. Zależy mi najbardziej na kontaktach.
    Jestem na 99% pewny, że telefon nie miał włączonej opcji debugowania USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius

@@porshak16

SYnchronizowałeś kontakty ze swoim kontem Google? Jesli tak to tam są wszystkie zapisane. Zaloguj się do swojego konta Google i już.

Jesli jednak nie to spróbuj odnaleźć plik, w którym zostały one zapisane. Powinno to być w pliku

data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts.db

tu masz opis - http://android.stackexchange.com/questions/5272/what-is-the-filename-for-my-contacts

Ale jest problem bo nie wygląda to tak prosto gdyż kontakty są w bazie danych SQLite3

tu masz opis - http://stackoverflow.com/questions/2174943/in-which-format-the-contacts-are-stored-in-android

Mógłbyś jakoś je wyciągnąć z urządzenia ale bez zrootowanego Androida i bez specjalnego menadżera plików go nie zobaczysz.

Więcej nie pomogę bo nie jestem aż tak biegły. Ktoś obeznany w Andro - a najlepiej w Linuksie powinien pomóc dalej...

[Dodano: 05 luty 2016 - 20:45]

Ale - sprawdź, czy niechcący (albo chcący) nie zrobiłes synchronizacji, jak pisałem na początku -

https://contacts.google.com/u/0/preview/all

[Dodano: 05 luty 2016 - 20:49]

Tą apk da się wyciągnąć plik kontaktów ale z poziomu Androida - urządzenia a nie peceta, niestety

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jrummy.root.browserfree

(ścieżkę podałem wcześniej)

No chyba że przez Linuksa można ale ja nie wiem jak to ugryźć bo... bo nie znam Linuksa... :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okazało się, że kontakty są zapisane na koncie google, ale z datą wczorajszą (05.02). Telefon najprawdopodobniej miał ustawiony eksport kontaktów co jakiś czas (może miesiąc, albo coś takiego).  Wygląda na to, że problem rozwiązany

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrym rozwiązaniem jest jeszcze jedna przydatna rzecz. Taki sprytny adapter Trust TV kupiłem go pierwotnie do odzyskania wszelkich danych z note 2 w którym mi pękł ekran. Wyciągasz z telefonu kartę sim żeby nie pytał o pin. Podłączasz ten adapterek do microUSB, możesz podłączyć mysz lub klawiaturę (jest tylko jedno usb więc możesz rozdzielić sygnał za pomocą huba) podłączasz poprzez hdmi do niego monitor lub tv, na ekranie monitora masz taki sam widok jak na telefonie, nawigujesz po systemie mychą i zrzucasz wszystkie potrzebne dane, czyścisz telefon itd. Sygnał na monitor idzie bez żadnych opóźnień więc czasami uzywam obecnego telefonu jako media center. Ogólnie polecam jako dodatkowe rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi