Skocz do zawartości
Igorius

Lollipop dla FreeTab 9000 IPS IC/ICG - dyskusja ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Igorius

Witam

Wiadomo coś czy nasze urządzenie dostanie Lollipopa? Z tego co widzę, to jest to ciągle flagowiec Modecomu jeśli chodzi o tablety więc powinien dostać. Ktoś coś wie, słyszał, czytał?

[Dodano: 27 styczeń 2016 - 01:06]

Na oficjalnej stronie Modecoma w sekcji wsparcia mamy tylko 4.2 i 4.4 ale w sieci znalazłem że niby jest Lollipop dla różnych wersji tabletu - instalował ktoś, testował jak działa?

http://androidlp5.com/androidfw_2752.html

(to chyba tylko dla wersji ICG 3G czyli z modemem i dżipiesem)

Edytowane przez Igorius

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymex

Już jest wersja beta. Nie wiem jak działa, jeszcze nie instalowałem.

http://freetab.eu/archive/Tablets/FreeTAB_9000_IPS_ICG/Firmware/Android_5.0_beta/firmware_9000_android_5.0_beta.zip

Zainstalowałem (gładko nie poszło, ale to wina instrukcji - Modecom obiecał ja poprawić). Na dzień dobry klawisze regulacji głośności działają odwrotnie (info przesłałem do producenta, mają poprawić w wersji finalnej). Dodatkowo tablet dłużej się uruchamia, bateria krócej trzyma (szczególnie w trybie uśpienia, np. przez noc potrafi sporo zeżreć w porównaniu do poprzedniej wersji 4.2.2).

Edytowane przez szymex
    po kilku tygodniach używania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam w czym jest problem podczas aktualizacji bo mam taki tablet i mam go zamiar zaktualizować?  

Pozdrawiam Albert.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymex

Nie polecam tej aktualizacji. Główny problem to zdecydowanie krótsza praca baterii w trybie uśpienia. Prowadziłem korespondencję z działem technicznym Modecom korespondencję w tym i nie tylko temacie (co ciekawe potwierdzili moje spostrzeżenia) i odniosłem wrażenie, że wypuścili tą wersję chyba w ramach eksperymentu i nie zamierzają nic usprawniać. Zamierzam wrócić do niższej wersji 4.4.2 lub tej co miałem 4.2.2 bo działała super w porównaniu z 5.0.

Nieco mylny jest punkt 10 instrukcji aktualizacji, który mówi, że najpierw należy uruchomić tablet (power + VOL+) a następnie podłączyć kablem USB do PC. W tej kolejności aktualizacja się nie uruchamiała automatycznie. Dopiero jak najpierw podłączyłem kablem a następnie uruchomiłem tablet to aktualizacja wystartowała.

Edytowane przez szymex
    edycja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi