Skocz do zawartości
zarxrock

Aktualizcja do OxygenOS 2.1.4

Rekomendowane odpowiedzi

Hej! 

Wczoraj, po miesiącach zbierania hajsu i oczekiwania na dostępność, dostałem mojego nowiutkiego Oneplus One. Widziałem na forum Oneplus, że wyszła oficjalna aktualizacja do OxygenOS 2.1.4. Link do tematu na forum tutaj: https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-2-1-4-for-the-oneplus-one.425544/

Wszystko wydawało się jasne, ściągnąłem paczkę, otworzyłem instrukcję. Telefon naładowany na jakieś 70%, postępuję zgodnie z instrukcją, aż do punktu 6. Tam jest napisane, że jeśli w punkcie piątym wcisnę 1 powinien pojawić mi się status telefonu, a jeśli nic się nie stanie to muszę zainstalować plik DRIVERS.pdf. I tutaj pytanie - jak zainstalować plikt pdf? 

Po godzinach prób i szukania rozwiązania na forum oneplus postanowiłem poszukać rozwiązania w innych miejscach i znalazłem Oneplus Tool Kit na XDA (http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/development/oneplus-one-toolkit-manudroid19-gui-t2807418 ). Próbowałem zainstalować sterowniki od Samsunga, ale niestety wyskakiwał mi komunikat, że "temu dostawcy zablokowano możliwość instalowania oprogramowania na tym komputerze". Screen niżej. Kliknięcie odnośnika "jak mam odblokować tego wydawcę" skutkuje crashem przeglądarki... Doskonały Windows 10 ;/ 

Macie jakieś rozwiązania? Nie ukrywam, że nie mam już pomysłów co zrobić :P a widziałem, że ludzie są mega zadowoleni z aktualizacji ;)

Czekam na odpowiedź :D

Edytowane przez zarxrock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    yulko

Windows 10 zablokowane ma instalacje sterowników nie podpisanych cyfrowo. Ustawienia>Aktualizacja i zabezpieczenia>Odzyskiwanie>uruchom teraz komp Ci sie uruchomi ponownie i musisz wybrac zeby sie uruchomil z mozliwoscia instalacji sterownikow nie podpisanych cyfrowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało mi się zainstalować te sterowniki od Samsunga, ale nadal nie mogę przeprowadzić instalacji używająć AllinOne.bat. Wydaje mi się, że tamte sterowniki od samsunga i te DRIVERS.pdf mają ze sobą mało wspólnego... Jakieś inne opcje jak mogę zainstalować te z paczki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mailand

Jak chcesz zainstalować plik pdf? Jego się otwiera np. Adobe Readerem.

W środku pewnie masz instrukcję instalacji.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W instrukcji stoi jak byk: 

However if you don’t see the device ID and Fastboot written on your computer screen please install the drivers using “DRIVERS.pdf” file and then start with Step 4 again.

Też myślałem, że nie da się ich zainstalować :P 

Rozwiązaniem jest plik android_winusb.inf, który trzeba zainstalować przez PPM > Zainstaluj. Sprawa rozwiązana, oxygen śmiga na telefonie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi