Skocz do zawartości
K9G

Pojedyncze pytania użytkownika Nexusa 6P

Rekomendowane odpowiedzi

K9G
    Zakładam ten wątek aby uniknąć tematów typu "kilka pytań nowego", "mam pytanie".
    W tym temacie zadajemy proste pytania, na które można odpowiedzieć max w 3 postach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacole

To może rozpocznę :)

1. Czy w Nexusie jest możliwość pracy na dwóch oknach jednocześnie (a'la samsung)?

2. Do tej pory korzystałem ze sklepu WP, dlatego google play to dla mnie poniekąd novum. Czy oprócz podawania nr karty kredytowej/debetowej, kupna kodu i doliczeniu do rachunku (co u mnie w Virgin jest chyba niemożliwe) istnieje jakaś inna możliwość dokonania zakupu aplikacji w google play?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Blink21

1. Systemowo nie ma takiej opcji. Możliwe, że istnieją jakieś aplikację, które pozwalają na uruchomienie w trybie okienkowym, ale nie mam wiedzy dokładnie w tym temacie. Z tego co pamiętam to na tablecie typu nexus 9 można pracować w 2 oknach.
    2. Wymieniłeś wszystkie opcję zapłaty za aplikację, choć ostatnio google dało możliwość developerom aplikacji tworzenia kodów na aplikacje i gry, jak i również zawartość oferowaną wewnątrz aplikacji.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacole

A czy w takim razie powiązanie konta google z kartą to bezpieczne rozwiązanie?

[Dodano: 28 styczeń 2016 - 19:52]

Dzięki za podpowiedź, o to mi chodziło, jednak chyba się wstrzymam, ponieważ root to dla mnie temat taboo - bałbym się, że coś popsuję i straćę gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zygiboos

Mam powiązaną kartę od lat, jeszcze mi nic nie ukradli :D Google to chyba nie cygańska firma :)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozwiązanie jest świetne dopóki twoja karta chce współpracować z Google Payments. Jakakolwiek kredytowa nie ma problemu, schody zaczynają się przy płatniczych. Większość polskich banków wymaga przesłania kodu CVC/CVV przy każdej transakcji a Google tego nie robi. Niestety, z autopsji mogę powiedzieć że płatnicza MasterCard w PEKAO nie przejdzie.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacole

No i niestety...połączyłem konto google ze swoja kartą debetową VISA pko bp. Cała operacja przebiegła bezproblemowo. Wszedłem następnie do sklepu i chciałem kupić aplikację...pojawiła się weryfikacja hasłem, wpisałem je jednak operacja została odrzucona. Zmieniłem metodę uwierzytelniania na odcisk palca i to samo. Wygląda na to, że pozostaje mi zakup tych bonów, co mnie martwii, ponieważ chciałem kupić aplikację za 12 zł a najtańszy bon google kosztuje 50zł...

Edytowane przez jacole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jacole

Czytałem o tym ale z tymi pre-paidami też jest zamieszanie. 3/4 już nie działa z google wallet...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi