Skocz do zawartości
Pinki18

Samsung Galaxy A5 2016 - wady/zalety.

Rekomendowane odpowiedzi

bateria to najmocniejszy punkt tego super fona, u mnie min. 2 dni mocnego uzycia , okolo 8 godz. sot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Flyagaric

Aparat czasami słabo łapie ostrość. No i jak pisali wcześniej zdjęcia przy ciemnym oświetleniu są dosyć słabe.

...

Słabo łapie ostrość z bliska (a'la makro) - to tak. Zdjęcia w sztucznym i ciemnym świetle, to jedna z mocnych stron tego fona. W tym przedziale cenowym chyba nic innego sobie tak dobrze nie radzi. W zdjęciach typowo nocnych, to chyba Honor 7 może z nim konkurować, ze swoim trybem nocnym.

Jak u was jest słabo, to coś nie tak. Chyba, że macie na myśli, że nie tak dobrze jak Galaxy S7, to pewnie macie rację.

Nie możesz znaleźć

Telefon/więcej/ustawienia/blokowanie połaczeń

Oprócz tego, to w logu połączeń można wybrać dane połączenie->więcej->blokuj. Ten sam efekt.

Kolega faktycznie słabo szukał.

... martwią mnie dwie rzeczy: Pierwsza jest taka, że telefon dość mocno się grzeje - przy surfowaniu na internecie czy graniu nawet w mniej wymagające gry. Druga zaś to praca na baterii... Nie wiem, mam wrażenie, że telefon czerpie energię dość szybko zwłaszcza, że gdzie nie czytam wszyscy z pracy na baterii są bardzo zadowoleni. Telefon używam standardowo: uruchomiony internet, raz na jakiś czas: sms, twitter itp. Nic wielkiego. A tel wytrzymuje mi po prostu 1 dzień. W kwestii baterii najwięcej bo ok 40% zjada mi ekran.Myślicie, że to standard? Czy może jakiś problem systemowy? Dodam, że telefon jest nowy... mogę go oddać na gwarancje może to coś z prockiem?

...

Coś nie tak. W sumie nie gram w bardzo wymagające graficznie gry, ale takie raczej średniaki, jednak grzania się nie stwierdziłem. Ostatnio miałem ponad 3 godzinną sesję w poczekalni pogotowia i fon był letni. To samo z surfowaniem.

Z wad muszę wspomnieć, że jeśli nie zamknę gry i trzymam ją w pamięci, to po powrocie do niej później potrafi lagować - irytujące i pewnie związane z TouchWizem. Było tak na Lizaku, jest też na piance.

Jeśli chodzi o baterię, to tutaj zdecydowanie jest coś nie tak. Przy takim używaniu jak piszesz, to powinno być co najmniej 3x dłużej.

Zrobiłem na nim ostatnio sesję z włączonym ekranem i WiFi (bez danych) przez 4h53min i rozładowałem go tylko do 46%, ze startowych 98%.

Mam gorzej z baterią od zmiany systemu na Piankę, bo zżera mi przez noc po 10%, ale to i tak jest wciąż bardzo daleko od twoich wyników.

IMHO, na serwis z nim.

Edytowane przez Flyagaric
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Puniek
    Dnia 13.02.2016 o 14:44, S5Fan napisał:

Oczywiście można definiować drzemki tak jak w A5, a dokładniej nie mamy wpływu na ich długość i ilość

Na Androidzie 6.0 już można

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

Ja dodam od siebie prócz tych drzemek na lolipopie to irytuje mnie powiadomienie, gdy wyłączam dane komórkowe, za każdym razem wyskakuje i trzeba wciskać ok, a dość często tego używam, bo nie potrzebuje danych komórkowych całą dobę ;)

Edytowane przez ten_co

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

@ten_co  to samo przy zmianie karty sim...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ten_co

Ale tutaj podaje się również zalety, a jest ich wiele m.in. bateria, aparat, płynność, wyświetlacz. Chociaż do wad można dodać ściąganie WiFi oraz samej sieci, ale to podobno efekt szklanej obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ściąganie WiFi albo sieci?? Można rozwinąć?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

efekt szklanej obudowy? Na tyle jest szkło. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy też macie taką sxpare o góry ekranu pomiędzy ekranem a metalową ramka?

Spoiler

7d8c0fc95b623ed352763b57722698bc.jpg

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

dodano nowa zawartość

Między ekranem a ramka widać wręcz metalowa ramkę...

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Fenek
    Spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    enesas

U mnie jest bardzo mała. Praktycznie jej nie ma, tylko jest szybka zagieta na krawędziach.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi