Skocz do zawartości
sher

Problem z rootowaniem + inny rom

Rekomendowane odpowiedzi

sher

Ostatnio pisałem, że na zrootowanym modelu usunąłem system. Udało mi się zainstalować stockowy rom, B183 po polsku, jednak teraz nie mogę zrootować androida.

Za pierwszym razem użyłem KingoRoot, który zadziałał za pierwszym razem, jednak teraz sobie nie radzi. Próbowałem jeszcze TowelRoot i Genious Root (czy coś takiego), ale żaden z nich nie zadziałał. Jakieś propozycje?

Swoją drogą, gdy już po zainstalowaniu B183 chciałem spróbować zainstalować B519 po serbsku, tym samym sposobem co za pierwszym razem, to nie przynosiło to żadnych efektów - po ukończeniu instalacji włączął się telefon jakby ze starym romem tylko zresetowany.

Edytowane przez sher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Wiesz co... Odsyłam Cię tutaj http://forum.android.com.pl/topic/265822-nie-daje-się-wgrać-polski-b183/?p=4390431Prawdopodobne jest bardzo że to jest twój problem chociaż nie dam sobie głowy uciąć.

[Dodano: 31 styczeń 2016 - 21:44]

Zaś co do roota prawdopodobnie musisz odblokować bootloader

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sher

Z tym rootem, poprzednio nie musiałem tego robić, a jednak działało, aczkolwiek dziękuję za pomoc i jutro spróbuję się tym pobawić :>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sher

Skąd mogę wciąć IMEI? Jak wpisuję *#06#, to wyskakuje okienko, na którym jest napisane "IMEI", lecz samego kodu nie ma.

Edit: Dobra, znalazłem, wystarczył wyjąć baterię.

Edytowane przez sher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

znikający IMEI to objaw braku custom dla Twojego regionu. Aby naprawić ten i masę innych błędów w oprogramowaniu należy skorzystać z toutoriala na temat przywracania belki. Wtedy wszystkie problemy odchodzą jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sher

Tak, ale żeby to zrobić, to telefon musi być zrootowany, do czego musiałem dzisiaj odblokować bootloader. Wszystko idzie po mojej myśli, ale jeszcze możliwe że się będę odzywał, dlatego nie zamykajcie tematu.

[Dodano: 02 luty 2016 - 14:31]

Mam taki problem, że Root Browser nie pokazuje żadnych plików w folderze data.

ES File Explorer to samo.

Edytowane przez sher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sher

Po ponownym rootwaniu innym programeme wydaje się działać.

Edytowane przez sher

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sher

Problem - telefon cały czas jest przyciemniony. Jak próbuję zmienić jasność ekranu to nic się nie dzieje. Czy może to być spowodowane jakimś błędem oprogramowania? Ten trick z przywracaniem belki robiłem.

PS. Całkiem możliwe, że ten telefon ma uszkodzony wyświetlacz, ale nie jestem pewien.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Victrim

Bardziej zdecydowanie stawiam na sam wyświetlacz. Uwierz mi lub nie ale zabrakło by palców nas dwóch żeby policzyć ile razy ja coś majstrowałem w systemie mojego fona. O factory resetach już nie wspomnę (a było ich -dzieści) więc wątpię bardzo by coś było nie tak z oprogramowaniem. @@ITF_XDA co sądzisz? :D może coś z build.prop? Jest tam coś o brightness? Lepiej się znasz

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ITF_XDA

W niektrych egzemplarzach Y530-U00 występował problem z jasnością ekranu, ale tylko na oprogramowaniu B504, które nigdy nie było ofifcjalnie udostępnione dla użytkowników końcowych i zawierało masę błędów i niedopracowań. A dload i dactory resety nie mają najmniejszego wpływu na hardware urządzenia. Zatem powielę opinie Victrima i również zalecę najpierw wrzucenie innego  firmware (a nuż cud się stanie :D) i potem ewentualnie oddanie sprzętu do serwisu lub kupno nowego - jeżeli uznasz że serwisiowanie jest nieopłacalne. A jeżeli ekran choć trochę świeci... cóż, zawsze możesz nauczyć się z tym po prostu żyć ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi