Skocz do zawartości
patrykk1998305

Nagłe wyłączenie telefonu i zielona dioda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Przychodzę do was z pewnym problemem, który od dwóch dni dotyka telefonu mojej dziewczyny :/ Otóż jej motka nagle wyłącza się przy powiedzmy 5-10% baterii jakby się rozładowała do końca i zapala się wtedy zielona dioda w głośniku. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Wykres baterii wygląda bardzo dziwnie, nagle urywa się, jakby cała energia została zużyta w ciągu sekundy.

post-164167-0-10653400-1454364238_thumb.jpg

post-164167-0-91413500-1454364245_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    skolsiwo

@@patrykk1998305 na początek spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne (najlepiej z poziomu recovery mode) I sprawdz czy pomoże.

HTC One_M8 Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rzecz w tym że ona nie chce za bardzo usuwać niczego z telefonu :) Jakieś inne sugestie? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli nie chcesz niczego usuwać to rozładuj całkiem telefon, gdy już się nie włącza wejdź w menu bootloadera (klawisz głośności w dół i włączania przez 3 sekundy) a gdy już się włączy to menu to poczekaj aż telefon sam się wyłączy. Wtedy już telefon powinien na nic nie reagować. Wtedy podłącz go pod ładowarkę i na wyłączonym telefonie naładuj do pełna, jak już będzie 100% to niech jeszcze z godzinkę - dwie się ładuje. Jeśli to nic nie da, to hard reset, jednak ja bym stawiał na uszkodzoną baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Należy uważać na głębokie rozładowanie baterii, gdyż ten typ (Li-Ion) nie lubi tego, potrafi się uszkodzić przez to.

Też stawiam na uszkodzenie baterii, niby jest niewymienialna, ale tutaj masz instrukcję: https://www.ifixit.com/Guide/Motorola+Moto+X+2nd+Generation+Battery+Replacement/40717

Edytowane przez Gość
    Cytowanie poprzdzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Robiłem to na swojej Moto G, gdyż miałem podobny problem ale na Androidzie 4.4, również spadał nagle poziom baterii, ale na różnym poziomie (np. z 40% do 20%). 

Jeśli telefon jest na gwarancji to można go oddać do naprawy :)

Edytowane przez Warn_Girl
    Cytowanie poprzedzającego postu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej :) Przychodzę do was z pewnym problemem, który od dwóch dni dotyka telefonu mojej dziewczyny :/ Otóż jej motka nagle wyłącza się przy powiedzmy 5-10% baterii jakby się rozładowała do końca i zapala się wtedy zielona dioda w głośniku. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem? Wykres baterii wygląda bardzo dziwnie, nagle urywa się, jakby cała energia została zużyta w ciągu sekundy.

Mnie dziś spotkało coś takiego w nowym telefonie (kupiony pod koniec grudnia).

Wieczorem miałem poziom akumulatora w okolicy 60 procent a w nocy telefon się wyłączył. Rano nie mogłem go uruchomić gdyż sygnalizował rozładowaną baterię. Pomogło podłączeni do ładowarki i akumulator zaczął się ładować od 0%.

Na pewno akumulator się nie wyładował (np. przez jakąś aplikację) gdyż w systemie wyraźnie widać nagłe odcięcie przy ok 60%.

Trochę mnie to martwi tym bardziej, że do tej pory nie miałem takiego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi