Skocz do zawartości
Strugaczka

Samsung galaxy NOTE 4 nie widzi LTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Zakupiłem Samsung Galaxy NOTE 4. Jakież było moje zdziwienie kiedy zauważyłem że nigdzie nie mam LTE. Mieszkam na Śląsku w okolicach Bielska-Białej i wg. mapy zasięg LTE jest. Znajomi też mają. Poszedłem do PLUS'a. Wymienili mi kartę SIM na nową i oświadczyli że u nich wszystko jest OK i może to być problem z telefonem. Wszędzie szukam rozwiązania co zrobić żeby załączyć LTE. Zaznaczam, że w opcjach telefonu jest ustawione żeby załączało LTE. Miał ktoś taki problem bądź wie jak go rozwiązać ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ustawieniach sieci komórkowej musisz sprawdzić czy masz włączone LTE, coś takiego musi być

82bd0660a2d540d6db0ff88325f2ff12.jpg

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez djcygan2009
    Grafikę umieszczamy w spoiler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    darekz

A czy wszystko jest poprawnie ustawione w ustawieniach sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Włącz wyszukiwanie sieci i zobacz czy na liście jest LTE Plus (oprócz 3G Plus i 2G Plus).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    imre

Ja kiedys na Note3 mialem ten problem, wymienilem na USIM, telefon skonfigurowany, ale LTE nie bylo. Okazalo sie, ze t-mobile musial mi aktywowac LTE.

Moze tak samo w plusie? Tu cos pisza o aktytwacji tej uslugi/trybu oczywiscie bezplatnie :D

http://bok.plusgsm.pl/Scripts/rightnow.cfg/php.exe/enduser/guided_adp.php?p_faqid=4388&p_sid=RhPTinim&p_lva=436&p_accessibility=0&p_li=

Edytowane przez imre

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bladeno1

@@Strugaczka,

Ściągnij sobie z Plusa i zainstaluj na telefonie odpowiednie ustawienia internet LTE:

http://ustaw.plus.pl/konfiguruj-telefon

Wpisz swój numer telefonu i zostanie Tobie przesłana wiadomość na smartfona z odpowiednimi ustawieniami internetu - które instalujesz.

Edytowane przez bladeno1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    upel

Albo wymiana karty SIM na nową, ktora wspiera LTE. Karta np z 2012 lub starsza nie bedzie działała z LTE...

Wytapnięte z mojego Samsunga Galaxy Note 4 Gold (Exynos)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie nie czytaliście chyba dokładnie tego co napisałem. Karta jest nowa tzn. USIM. Ustawienia sieci komórkowej są takie że jest wybrane LTE/WCDMA/GSM (automatyczne połączenie) nic więcej z LTE nie mam. Kiedy ręcznie przeszukuję sieci nie pojawia mi się Plus LTE tylko samo Plus, Orange, T-mobile itd. Nic z LTE. Ustawienia konfiguracyjne internetu zostały już ściągnięte ze strony PLUS'a i nadal nic ... Kiedy dzisiaj wysłałem smsa o aktywację (tak żeby sprawdzić) otrzymałem wiadomość zwrotną, że tak usługa nie jest dostępna w moim abonamencie. Zgłosiłem problem techniczny do serwisu PLUS'a i czekam na wiadomość zwrotną. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pobutek

Nie żebym był zlosliwy......ale jaki miałeś abonament w tych czasach ze brak lte?

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi