Skocz do zawartości
AdrianP

S6 Edge - ogromne zużycie baterii i temperatura, co robić?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam Forumowiczów,

ostatnio nabyłem nowego S6 Edga i od samego początku mam duży problem z tym urządzeniem.

Bateria siada w niesamowitym, nierealnym tempie. Note 4 po prawie roku używania i ciężkiej przetyrce działa znacznie dłużej. Telefon np. dziś odłączyłem od ładowania o 7:00, poszedłem zjeść śniadanie, po 15 minutach było już 98% a tel w tym czasie był wygaszony, nie korzystał z Wi-Fi. O  8:45 mam już 80%, w międzyczasie słuchałem trochę muzyki (z pamięci, nie ze Spotify etc.), i z 15 minut siedziałem na Instagramie. Pokazuje mi pozostały czas 8 godzin na ten moment, gdy urządzenie leży sobie na biurku i nie wykonuje żadnych operacji które mogłyby zżerać baterię. Przy ciężkim użytkowaniu - zdjęcia, granie, net, bateria trzyma ok. 4 godziny... Sprawdzałem, telefon wchodzi w tryb głębokiego uśpienia po wygaszeniu ekranu, nie wiem co zrobić z tematem, telefon nie ma nawet tygodnia.

Proszę o pomoc, z żadnym smartfonem Samsunga nie miałem takiego problemu, a już kilka mi przeszło przez ręce. Przejrzałem tematy na forum i w necie, ale nie spotkałem podobnego problemu.

Aha, dodam jeszcze, że zdecydowanie gorzej łapie mi zasięg w SGS6. Podczas gdy na Note 4 w tej samej sieci mam w kreski H+, na Edge mam jedną H+, a czasem przełącza się na E... W mieście nie odczuwam problemu i działa jak trzeba, ale u mnie na wsi jest to uciążliwe.

Edytowane przez AdrianP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nakess

Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. Winowajcą może być tu słaby zasięg, spróbuj ustawić na sztywno 3G na jakiś czas i zobacz czy sytuacja się poprawi.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Sytuacja ma miejsce kiedy przebywam w domu, w centrum Łodzi gdzie jest full 4G sytuacja jest analogiczna, bateria ucieka szybciutko. Idąc do sklepu z pracy, jakies 10 minut, telefon w kieszeni, uciekły mi 2%. Wygaszony ekran, nic w tle się nie działo. Ustawiłem nawet (w mieście) tryb tylko GSM, lecz nie spowodowało to żadnych zmian ;/

Edytowane przez jeronimo
zbedny cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nakess
Napisano (edytowane)

W takim razie pozostaje wipe + flash najnowszego softu Odinem. Jeśli to nie pomoże to serwis. Może masz jakąś apkę która drenuje baterie?

Edytowane przez Nakess

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Od razu po otrzymaniu telefonu od Orange wrzuciłem przez Odina najnowszego softa. Nie mam właśnie żadnych appek które mogłyby drenować. Nawet na fabrycznych aplikacjach, bez pobierania niczego ze sklepu, jest ten problem. Zastanawiam się tylko, czy reklamować przez Orange czy od razu zanieść do autoryzowanego serwisu.

Edytowane przez jeronimo
nie cytuj post poprzedzajacy odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nakess

Oczywiście że do serwisu, nawet się nie zastanawiaj. Orange będzie to trzymać u siebie a potem i tak telefon pojedzie w to samo miejsce co gdybyś go oddał sam. Cała procedura tylko niepotrzebnie się przedłuża.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dobra, lecę teraz do serwisu podpytać jeszcze o to, bo mam akurat koło pracy, a jutro pewnie z dowodem zakupu tam się pojawię, bo akurat przy sobie nie mam... Cholera, nowy telefon i takie dziwactwa ;/

[Dodano: 03 luty 2016 - 16:17]

BT

Oczywiście że do serwisu, nawet się nie zastanawiaj. Orange będzie to trzymać u siebie a potem i tak telefon pojedzie w to samo miejsce co gdybyś go oddał sam. Cała procedura tylko niepotrzebnie się przedłuża.

Dobra, lecę teraz do serwisu podpytać jeszcze o to, bo mam akurat koło pracy, a jutro pewnie z dowodem zakupu tam się pojawię, bo akurat przy sobie nie mam... Cholera, nowy telefon i takie dziwactwa ;/

BTW pisałem na czacie Samsunga czy może znają taki problem etc to otrzymałem odpowiedź, że to funkcjonalność, specyfikacja telefonu xDD Edytowane przez Fenek
Cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nakess

Właściwie to możesz też pójść do Orange i ubiegać się o rękojmię, wtedy dostaniesz urządzenie nowe. Myślę że to też jest jakiś pomysł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za wskazówki, w sumie nie jest to zły pomysł ;)

Swoją drogą przeprowadziłem jeszcze wczoraj testy. Wyłączyłem sieć w telefonie (offline), korzystałem z odtwarzacza, ekran był włączony i rozjaśniony, działała jeszcze gra z animacją w menu i bateria zdecydowanie lepiej działała, % nie spadały jak szalone.

Włożyłem do SGS6E kartę od internetu mobilnego i na tej karcie tel działa dużo lepiej, może nie idealnie. Podobnie jak wczoraj, mam po 1.5h 80 procent ale ściągnąłem ponad 1 GB danych z sieci.

Z kolei kartę z SGSa umieściłem w Note4, w którym bateria działa normalnie. Tutaj też pobrałem dużo danych, a mam 89%.

SGS6 nie grzeje się tak z inną kartą SIM.

Wniosek: coś z anteną (?).

Pytanie: zmiana softa na inny z Sammobile (o innym oznaczeniu) może pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
AFH

Miałem podobne problemy z baterią na s6 i długo z tym walczyłem. W tej chwili udało mi się wydłużyć pracę na baterii i to znacznie.

Wydaje mi się, że problemem są usługi Google na s6. Wyłączyłem zbieranie lokalizacji, funkcje nasłuchiwania " ok Google", karty now, synchronizację włączam przy pomocy Llama na 3 Min co 45 min. Tak więc wszystko co nie jest mi potrzebne. Chroma też wyrzuciłem i używam wbudowanej przeglądarki. Przedtem od rana 100% do 15- tej miałem 10%, teraz o 22-giej. Czyli jakby 100% lepiej

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi