Skocz do zawartości
Gość WillingMagic

Co zrobić gdy telefon się nie uruchamia?

Rekomendowane odpowiedzi

mam wgrany 5.0.2.6_CWM_recovery_Gingerbread i on działa. I teraz na to wgram 2.2 zobaczymy czy pójdzie ;)

poszło :) chyba wersja czeska ;) hehe działam teraz z 2.3.6 chyba że polecasz coś lepszego :)

Edytowane przez tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz 100% sprawności to stock 2.3.6, reszta romów jest mniej lub bardziej kulawa...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to masz problem z głowy. na przyszłość warto zachować tą wersję romu, potrafi nie raz wyratować z opresji ;)

Od siebie mogę powiedzieć tyle, że te używam stockowego 2.3.6, wersji Portugalskiej (z językiem Polskim) ze względu że jest najnowszym wydanym stockowym romem i ma parę zmian wobec wersji poprzednich.

A nie mam rozeznania co do modyfikowanych romów ponieważ nie obsługują one mojego wyświetlacza i nie miałem możliwości przetestować w codziennym użytkowaniu.

Edytowane przez Emilson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK. wrzuciłem stockowy 2.2 ale kurcze po tym jak ekran zgaśnie telefon nie budzi się już, i na 2.3.4 i 2.2 help :| jak by wyświetlacz był wyłączony....

Edytowane przez tommy66

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że masz nietypową serię wyświetlacza(tak jak mam ja) dla którego nie wszystkie romy posiadają sterowniki czy coś w tym stylu.

Mi problem z wyświetlaczem pojawia się jedynie po wgraniu zmodyfikowanych romów ponieważ one również nie posiadają sterownika do tej serii.

Natomiast nie spotkałem się z tym problemem na oryginalnych romach, chociaż widziałem że to się zdaża, tu przykład GT-i5510 Screen Issues with XEU and NEE 2.3.4 Roms on a TUR Device - YouTube i podobno rozwiązaniem jest wgranie romu GT-I5510_XEO_I5510XWKPG_I5510XWKP1_I5510XEOKP5

a ja używam I5510XWKPJ_I5510TPHKP3_TPH i jest w pożądku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GT-I5510_XEO_I5510XWKPG_I5510XWKP1_I5510XEOKP5 tego zainstalowałem, tylko teraz problem z kartą pamięci, jak wkładam ją to telefon ma mega opóźnienie i to się nie zmienia do momentu jej wyjęcia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli masz coś ważnego na karcie to zrzuć na kompa a z karty wszystko usuń/sformatuj a później włóż w telefon i sformatuj tą kartę jeszcze w telefonie.

Przy okazji może zrób wipe data i cache w recovery lub przywróć ustrawienia fabryczne w systemie - jeśli nie robiłeś tego po wgrywaniu romów

Edytowane przez Emilson

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Daxs

Witam

Mam problem z telefonem. Galaxy I5510

Moderator podesłał mi link do tego tematu.

Przejdźmy do rzeczy. Zaktualizowałem androida przez funkcje dostępną w Telefonie. Aktualizacja przebiegła bez żadnych problemów.

Po aktualizacji telefon się włącza i zawiesza się na logu producenta.

1. Czy jest możliwość ze telefon nie obsługuje najnowszej wersji??

2. Czy jest możliwość przywrócenia starej wersji androida, jeśli tak to prosił bym o poradnik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odp 1. nie wydaje mi się żeby nie obsługiwał, poprostu czasami tak bywa, jak wrzucisz bez oczyszczania nowy system na stare śmieci to załapuje BootLoop'a.

odp 2. Jak najbardziej jest możliwość, http://forum.android.com.pl/f545/flash-and-root-2-3-4-6-a-100035/

A od siebie radziłbym włączyć telefon przez kombinację T + Power i wybrać opcję Wipe data/factory reset. - opcja ta przywraca ustawienia fabryczne aktualnego romu a co za tym idzie usuwa wszystkie dotychczasowe dane. Dzięki temu bardzo możliwe że obejdzie się bez przywracania, a jeśli nie to powrót do pkt 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć,

Wyłączyłem przez program SD Maid o jeden proces za dużo i telefon zawiesza się na ekranie z logo Samsung.

Download mode, factory reset, wipe, uaktualnij z karty, ogólnie t+power czy q+power - te opcje działają. Komputer nie widzi telefonu (Używam starej wersji Kiesa bo miała możliwość zapisywania sms-ów. Do awarii działała, teraz zastanawiam się, czy aktualizacja Kiesa mogłaby przywrócić kontakt telefonu z komputerem, w co wątpię, i czy to najlepsze wyjście).

Jest szansa na uniknięcie factory reset i związanej z tym utraty danych? Jakieś uaktualnienie z sd card ?

Nowy Kies może w czymś pomóc? Wolałbym zostać przy starym.

Mam zrootowany fon z Androidem Gingerbread.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi