Skocz do zawartości
gienq

Flagowiec zamiast iPhone 5s. Do 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

gienq

Cześć,

Bardzo mnie boli, że iPhone jest tak ograniczony. 40-sekundowy dzwonek (oczywiście trzeba go zsynchronizować przez iTunes, bo po ludzku nie da się wrzucić do katalogu), specjalny kabel (8 dyszek za zamiennik i to bardzo krótki), brak możliwości wysyłania plików przez bluetooth - to tylko kilka cudownych "funkcji" tego telefonu. Owszem, jest solidny, elegancki i dobrze pasuje do Macbooka, tyle że ja Macbooka nie mam ;D.

Dlatego szukam czegoś, co zastąpi mi iPhone 5S 16 GB. Uderzam głównie w topowe modele, powiedzmy 2k-2,5k zł. Niech będzie to solidna, sprawdzona marka (chińczyki bez gwarancji odpadają), z bardzo dobrym wyświetlaczem oraz aparatem i co najmniej 2 GB RAM (a jeszcze lepiej 3). Nie musi być dual sim, bateria może być niewymienna.

Ekran to maks 5 cali, najchętniej AMOLED.

Odpadają telefony z USB 3.1 typu C - nie chcę kolejnego telefonu ze specjalnym kablem.

Mile widziana możliwość łatwego "tuningu" - CM, root. Telefon powinien mieć wsparcie i dostępne aktualizacje.

Jeśli nie ma takiego telefonu, to kupię Lumię ;_;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

Galaxy S6/S6 edge, posiadają wspomnianego Amoleda(i to najlepszego na rynku), dobrze wykonane, standardowe złącza, świetny aparat, również czytnik linii papilarnych podobny z iPhone, dobre wsparcie oficjalne/nieoficjalne, 3GB RAM. W tym przedziale cenowym można dostać oby dwa modele.

Edytowane przez NOTE

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gienq

Piknie, a jakieś alternatywy są? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maszal

poczekaj na htc m10

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

Cena będzie pewnie 3k albo i więcej. M10 ma mieć premierę chyba dopiero w kwietniu i nim wejdzie na polski rynek to trochę minie czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom
    posiadają wspomnianego Amoleda(i to najlepszego na rynku)

Najlepszego dopóki nie zacznie się wypalać jak WSZYSTKIE AMOLEDy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    NOTE

@UP

Jestem na Amoledach od ponad 5lat od Wave po Note 4. Użytkując łącznie 7 Samsungów, ani raz nic mi się nie wypaliło. Radzę nie cytować kogoś tam komentarzy, tylko przekonać się samemu. 

Po za tym autor tego wątku postawił sprawę jasno- chce najbardziej Amoleda.

Edytowane przez deus
    Cytowanie postu poprzedzającego w całości narusza regulamin. Stosujemy @UP lub @Wspomnij.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gienq

Ale ten AMOLED to nie jest mus :3, mój gejfon na IPS-a i jest spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Entercode

s6  edge

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    xochkarol

W tym przypadku Galaxy S6/S6 Edge będzie najlepszym wyborem. Ma wszystko czego autor wątku oczekuje od nowego telefonu. Aparat jest z bardzo wysokiej półki - klasy G4. Wydajność systemu jest na wysokim poziomie - mimo, iż działa on na TouchWizie (odchudzonym), to lagi praktycznie nie występują. Wyświetlacz, cóż... Nie jestem wielkim fanem Amoleda, zdecydowanie bardziej wole IPS'a. Jedni lubią te przesycone kolory, drudzy nie. Jeśli Tobie się podobają, to nie ma się o co martwić ;) Jedynym minusem może być bateria, która jest rzeczywiście słaba, ale od czego są powerbanki? :D Kwestia teraz tylko, jaką wersję wolisz? :) Polecam pójść od sklepu, wziąć do ręki jedną wersję, później drugą i zrobić résumé ;)

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Kelan99

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi