Skocz do zawartości
Articles

[Problem] Problemy z włączeniem telefonu i fastboot

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem używanego Magica (jak teraz wiem - z softem GYD v2.0.4 chyba, Sense UI), i nieświadomie, chcąc dostać czysty aparat, dałem mu z opcji "Powrót do ustawień fabrycznych". I wtedy zaczęły się moje problemy.

Telefon blokuje się podczas ładowania (konkretnie w momencie, kiedy pojawia się buźka droida, potem wydaje tylko dźwięki). Jestem w stanie włączyć Recovery Menu (tylko 3 opcje - reboot, wipe (jego użycie nic nie daje) i odczyt z update.zip) oraz Fastboot. Z tym drugim nie mogę się połączyć z komputera - polecenie fastboot devices zwraca pusty wiersz, a inne "waiting for device". Mam w urządzeniach Android 1.0, ale żaden sterownik nie chce do niego zadziałać.

Teoretycznie mam roota ( w końcu wgrane było custom firmware), ale wcale nie jestem tego pewien. Dane mojego telefonu to

SAPPHIRE PVT 32A S-ON H

HBOOT 1.33.009 SAPP10000

CPLD-12

RADIO-3.22.20.17

Kiedy próbuje wgrać jakiekolwiek romy przez update.zip, dostaje komunikat "E: no signature"

Siedziałem nad tym cały dzień i nic nie wymyśliłem. Czy ktoś jest mi w stanie pomóc? Jeśli to ważne to mam WIndows 7 x64

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zostaje goldcard. Innego wyjscia nie ma. powodzenia ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Kowal nie wypisuj głupot. Powiec mi 2 rzeczy.

Jak ma zrobić goldcard? Nie wygeneruje Cida, bo nie ma działającego romu.

Po co ma zrobić goldcard? Posiada SPL 1.33.0009, który nie jest perfectem. Goldcard nie jest wymagany.

Zrób tak.

1) Zainstaluj SDK

http://wiki.android.com.pl/wiki/Instalacja_SDK

2) Pobierz recovery i wrzuć je do katalogu z SDK

http://www.mediafire.com/?jjmzuymmfzm

3) Pobierz rom i wrzuć go na kartę pamięci

http://www.mediafire.com/?hlj2a2j3jdz

4)Wejdz w start ==> Uruchom

5)Wpisz cmd

6) Przepisz te polecenia

cd ścieżka_do_katalogu_gdzie_masz_SDK

fastboot boot recovery-RA-sapphire-v1.6.2H.img

7) Uruchomi Ci się recovery

Wipe ==> Wipe data/factory reset

potem

flash zip from sdcard i wybierasz CaSense.

Zrób to co Ci mówie, a telefon wróci do życia i do tego z lepszym romem a:).

W razie jakiś problemów pisz na gg.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Własnie na tym polega problem bo w żaden sposób nie mogę zrobić fastboota ;) Te pliki na dysku mam akurat.

Jak podłączam Magica do komputera to wyświetla mi się FASTBOOT USB, a w komputerze - urządzenie ANDROID 1.0.

Polecenie które podałeś nie działa, fastboot devices zwraca pustą linie. Czy to wina systemu? SDK mam od dawna bo programowałem trochę w Androidzie, i sympatia do Dalvika własnie przekonała mnie do kupna takiej a nie innej komórki :)

adb devices też nic nie zwraca sensownego. Nie wiem czy mam tryb debugging właczony USB, bo jak mówiłem, komórkę kupiłem wczoraj i zrobiłem tego nieszczęśliwego WIPE'a.

Próbować wirtualnej maszyny może i inny system ? Ale jaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vatri

Napisz na gg. Będzie szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a co za problem wyciagnac cida przez adb? O_O albo znalezc kogos z androidem i u niego wyjac cida. NO ale ok. Zawsze moze via bootloader zainstalowac jakis rom ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    a co za problem wyciagnac cida przez adb? O_O albo znalezc kogos z androidem i u niego wyjac cida. NO ale ok. Zawsze moze via bootloader zainstalowac jakis rom ;]

kowal problem ktory juz Ci mowiłem ... nie kazdy zna nazwe folderu mmc1:XXXX i najpierw trzeba ten znac zeby moc cos wyciagac ... oczywiscie jesli zna sie komnendy DOS itd mozna probowac przegrzebac karte i wyswietlac poszczegolne drzewa folderów na karcie zeby znalezc ten folder po sciezce /sys/class/mmc_host/ i tutaj szukac tego mmc1:XXXX (o ile dobrze pamietam) i o ile PC widzi telefon pod cmd ...

Owszem wyciagniecie CIDa karty na innym telefonie jest jak najbardziej mozliwe ale nie kazdy ma taki dostep :P

Edytowane przez Krzysiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udało się fastbootować na Virtual PC z Windowsem XP. Wszystko działa :)

Bardzo dziękuje za pomoc Vatrasowi :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi