Skocz do zawartości
pokulan

rom [osprey][Official][6.0.1] crDroid Android

Rekomendowane odpowiedzi

pokulan

Chciałbym wam zaprezentować: crDroid Android 6.0.1

Crdroid-Yu-Yureka.JPG

Zalety:

• Jest piekielnie szybki
    • Oparty na CM13 i SlimRom
    • Nie jest zawalony opcjami (potrzebujesz więcej to wgraj Xposed ;))

Wady:

• Błędy te co na CM13

XDA:

Instalacja:

• Skopiuj pobrane pliki na kartę SD telefonu (ROM, GAPPS, KERNEL)
    • Wejdź do TWRP.
    • Zrób BACKUP swojego systemu.
    • Teraz: Wipe data, system, cache, davik cache.
    • Wgraj ROM.
    • Opcjonalnie zainstaluj Custom Kernel.
    • Wgraj GAPPS.
    • Zrestartuj urządzenie.

Polecam od siebie wgrać X-Infinity Kernel w wersji R3!

//Podejmujesz tę operację na własne ryzyko, nie jestem odpowiedzialny za uceglenie telefonu.//

Edytowane przez mattaj86
    Dodałem prefix.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo szybki i stabilny ROM. Wszystko na ten moment mi działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam! mam kilka pyt. dot. wgranego custom romu.

-Chciałbym wgrać inną paczkę gappsów, co zrobić? dograć dod.paczkę, odinstalować inną? czy cały proces instalacji romu powtórzyć?

Co daje wgranie custom kernela i dlaczego nie w najnowszej, polecanej wyżej wersji? czy mogę zainstaowac go w dowolnej chwili?

Jak usunąć wgranego kernela? jak zainstalowć nowszego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@piter1114

-Chciałbym wgrać inną paczkę gappsów, co zrobić? dograć dod.paczkę, odinstalować inną? czy cały proces instalacji romu powtórzyć?

Czeka cię reinstalacja całego Romu.

wipe ==> advence wipe i zaznaczasz tylko /system i /cache w ten sposób nie tracisz ustawień i aplikacji zainstalowanych ze sklepu Play bo one są na /data.

Instalujesz ponownie Rom i wybraną paczkę Gapps. 

Co daje wgranie custom kernela i dlaczego nie w najnowszej, polecanej wyżej wersji? czy mogę zainstaowac go w dowolnej chwili?

Custom Kernel dodaje sporo funkcji np. odblokowanie ekranu podwójnym tapnięciem. Niestety Custom Kernely są mniej stabilne ( mogą zdarzać się samoistne restarty telefonu) i mają większe zapotrzebowanie na prąd.

Ja osobiście zalecam ci wypróbowanie Romu taki jak jest z jego własnym kernelem ( tak posiada własny kernel ) i jak go po testujesz trochę to możesz w każdej chwili wgrać inny kernel . Będziesz miał porównanie czy jest on lepszy czy gorszy.

Jak usunąć wgranego kernela? jak zainstalowć nowszego ?

Kernela nie wolno pod żadnym pozorem usuwać. Bez niego telefon nie wstanie ( nie zobaczysz nawet bootanimacji na ekranie ). 

Żeby wypróbować inny kernel i mieć możliwość powrotu trzeba najpierw zrobić kopię zapasową istniejącego kernela. W recovery wybierasz opcję backup i zaznaczasz /boot ( kernel jest częścią partycji boot i tworzy go razem z plikami Ramdisku ) i /system ( na partycji system jest moduł kernela odpowiedzialny za sieć wifi i dlatego trzeba zrobić kopię tej partycji) więc zrobienie kopii tych partycji wystarczy. Następnie robisz wipe ==> advence wipe i czyścisz tylko /cache . Teraz możesz zainstalować kernel.

Żeby wrócić do poprzedniej wersji  wystarczy ponownie zrobić wipe /cache i wybrać w opcji Restore kopię zapasową /boot i /sytem.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie ten ROM działa strasznie. Wgrałem go zawiedziony update'm stocka do 6.0. Zrobiłem wipe, wgrałem wg poradnika (zresztą to nie pierwszy custom rom i nie pierwszy telefon na jakim działam). Po wgraniu również wipe i mała paczka apek gapps. Sam od siebie wgrałem tylko najpotrzebniejsze apki i już telefon działa jak drewno totalne. Messenger zacina się podczas powiększania dymka czatu lub podczas otwierania konwersacji, aplikacja FB wczytuje się dłużej niż na stocku, snapchat tnie, robienie zdjęć za pomocą messengera wymaga trzymania telefonu w bezruchu przez kilka s po naciśnięciu migawki bo inaczej zdjęcie się rozmywa. Poza tym jest problem z dotykiem tak jak w przypadku stockowego 6.0 czyli w trakcie przewijania listy włączają się losowe rzeczy. Ogólnie lipton. Ktoś poleca coś innego albo jakiś sposób na poprawienie działania tego ROMu? Innym jakoś działa i nie wiem czy to ja jestem zbyt wymagający czy mój telefon jest jakiś dziwny... 

Wgrąłem też kernel X-Infinity R04

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@krzysiekx27

Używasz karty SD jako pamięć wewnętrzną czy jako zewnętrzną.

Wysłane z mojego XT1541

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@maxprzemo Jako p. wewnętrzną - sugerujesz, że tutaj tkwi problem? Te aplikacje na które najbardziej narzekam mam w pamięci wewnętrznej, nie na karcie :)

Edytowane przez krzysiekx27

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

@@krzysiekx27

A jakiej klasy masz kartę SD? Jaką ma szybkość odczytu i zapisu danych? Bo nie napiszesz chyba że jako pamięć wewnętrzną użyłeś karty kupionej za 50 zł w markecie ( dobra karta SD z odpowiednimi szybkosciami odczytu i zapisu danych kosztuje obecnie ponad 100zł) klasa UHS-I to minimum jakie jest zalecane przez motorolę.

Wysłane z mojego XT1541

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no karta to shit totalny. Sformatowałem ją z powrotem na zwykłą pamięć przenośną i teraz śmiga ok. Tak więc cofam to co wcześniej powiedziałem złego o tym ROMie bo wynikało to z powolnej karty, a nie z jakości systemu. Najlepiej niech jakiś admin usunie moje posty, żeby zamętu nie było :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi