Skocz do zawartości
tom91

[Petycja] Kies dla Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

tom91

Jak niektórym (bo na pewno nie każdemu) wiadomo Mac OS X doczekał się własnej wersji programu Kies.

Petycja powstała 28. Lipca. Petycja powstała, aby dać do zrozumienia, że oczekiwana jest również wersja dla systemu Linux.

Na chwilę pisania tego tematu jest 455 podpisów (nie wszystkie zweryfikowane). To mało, bo potrzeba co najmniej 10 000.

Tłumaczenie treści ze strony (oryginalna w na stronie):

Dzięki tej petycji prosimy Samsung o dostarczenie programu Kies w wersji dla systemu Linux.

Wielu użytkowników używa różnych dystrybucji Linux (w różnych wersjach) i mają takie same prawa do używania tych programów jak użytkownicy systemów Windows i Macintosh.

Samsung powinien także rozważyć fakt, że wielu programistów używa Linuxa zamiast Windowsa czy Macintosha, więc byłby to dodatkowy sposób na zainteresowanie programistów urządzeniami Samsung (z badą lub Androidem) niż innymi.

Próbujemy zebrać co najmniej 10 000 podpisów, jednak mamy nadzieję osiągnąć zamierzone 50 000. Więc wesprzyj inicjatywę i podziel się nią z tymi, których mogłoby zainteresować.

Dzięki.

Petycję można podpisać tutaj: Klik.

Dodam od siebie:

Sprawdzałem czy nie był poruszany podobny (taki sam wątek). Nie znalazłem.

Fakt trochę spóźniony wątek, ale nie umniejsza to zagadnienia.

Tekst nie był tłumaczony przez translatora. Jeżeli masz lepsze tłumaczenie, podziel się z nim w komentarzach (wtedy być może zalinkuję lub na życzenie podmienię).

Nawet jeżeli wydaje się tobie bez sensu, to proszę Cię podpisz, choćby dla oficjalnego wsparcia (a może aktualizacji z poziomu Linuxa).

Z mojej strony:Odgórne wielkie podziękowanie za zainteresowanie.

Nie chce żeby ten temat był miejscem na flamewar. Jeżeli masz na to ochotę, proszę Cię wybierz inne miejsce!

Jeszcze raz wielkie dzięki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91

To chyba ma mniejsze znaczenie(dla ogółu). Pamiętaj że Kies obsługuje inne telefony Samsunga i "mechanizm" ich aktualizacji. Nawet jeżeli nie pomoże andoidowcom, to pomoże innym(szczególnie tym którzy mają kilka urządzeń niekoniecznie z andkiem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajnie gdyby wydali Kiesa na pingwinka, ale moim zdaniem w pierwszej kolejności powinni dopracować wersję na windows i soft w telefonach, a później zajmować się nowymi projektami. Aczkolwiek fajnie by było :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tom91
    Fajnie gdyby wydali Kiesa na pingwinka, ale moim zdaniem w pierwszej kolejności powinni dopracować wersję na windows i soft w telefonach, a później zajmować się nowymi projektami. Aczkolwiek fajnie by było :)

Co do wersji na okienka zgodzę się (Ale widzę że taka tendencja, mój ojciec gotuje się jak ma coś zrobić ze swoją Nokią przez Ovi). Jednak (moim zdaniem) tworząc program pod Linuxa nie potrzeba wynajdywać na nowo koła. Mogą się dogadać lub połączyć obecne programy w jakimś Launcherze (tak żeby nie łamać licencji).

Głównie liczę na możliwość aktualizacji telefonu, bo z resztą sobie daję radę. BTW chciałem kiedyś skorzystać z Heimdalla, ale nie współgra ze spicą (żeby chociaż samsung pomógł i udostępnił specyfikację komunikacji/protokołu :mad:). Jak widać da się!.

Poza tym to pozwoli w pewnym stopniu rozwiązać błędne koło wokół innych systemów (brak softu -> brak użytkowników -> brak softu itd.) i dodatkowo pokaże że tam gdzie są potrzeby użytkowników, tam (co najmniej) powinno się rozważyć wsparcie. Nie wierzę żeby fakt wsparcia ze strony Samsunga przeszedł bez echa.

Dzięki za zainteresowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    funcek

Podpisuję, popieram. Chcę jeszcze Odina na linuksa, może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie używam ani Samsunga, ani Linuxa, ale powinniśmy mieć pełen wachlarz możliwości. Popieram.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam używam Linuksa jak i moja rodzinka, znajomi, petycja podpisana ale wątpie by to coś dało :/

Telefon można przecież zsynchronizować i bez niego, Rhythmbox/Banshee bez problemu synchronizowały muzykę i video w moim przypadku z HTC, Alcatelem i Nokią Lumią. Przesył plików można zrobić ustawiając telefon jako pamięć wymienną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby włączyć apkiacje z windowsa na Linux używa się programu Wine. Umożliwia on otwieranie pliku .exe na Linuxie :D

Sent from my Lumia 800 using Board Express

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chociaż, że obecnie nie korzystam to pomimo to chciałem złożyć swój podpis, niestety stronka padła :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi