Skocz do zawartości
MaCDrG

Pierwszy G1 - pare pytan

Rekomendowane odpowiedzi

MaCDrG

Witam serdecznie, otoz wlasnie przesialdem sie z Symbiana i Windowsa na Androida (G1)

- i moja reakcja :szok: :DDD (rewelacja)

wiec jak to na nowego zapalenca spedzilem 2 dni i 2 noce czytajac post po poscie na forach xD i niestety chyba dostalem migreny ;/ tak czy inaczej

Chcialbym wgrac sobie jakies czystego ROOM-a poniewaz tel (G1) kupilem z CyanogenMod-4.0.4 wersja oprogramowania 1.5 Wiec chyba z tego co wyczytalem moge wszytko zrobic metoda one click? (PS moze macie inne sugestie co do ROM-ów? bo ten wyszukalem jako najlpeszy a i design ma super)

I tu Pare pytan, otoz chce zainstalowac http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=4840 Lecz jest tam pare wersji z ,,lockscreenami,, i ,,dodatkowymi aplikacjami,, Czy mam najpierw zainstalowac podstwe a pozniej owe locksreeny i plik z dodatkami? czy sa to osobne ROMy? (chyba nie bo sa w .zip) czyli poprostu instaluje podstawe i na to ktorys z wybranym lockscreenem ew tymi aplikacjami?

Po instalacji ROMu zostaje problem miejsca na aplikacje, otoz aby zmienic ten problem nalezy podzielic karte SD na partycje i jedna z nich ,,przypisac,, pamieci tel? w takim razie czy nalezy wykonac to po zmianie ROM-u (jako iz ta operacja moze np resetowac ustawienia, przywracaj backup etc) czy jest to sexualnie obojetne ? (link do dzielenia na wikiandroid wygasl wiec pytam)

Pozatym super, napweno nie przesiade sie juz na Symbiana (wspolpraca z aplikacjami/wydajnosc/niezawodnosc :wsciekly: itd) gdyby ktos mial jeszcze jakies rady co do pierwszych krokow z G1 z gory dziekuje (APNy skonfigurowane, wifi/g3 dziala bez zarzutu)

a wlasnie, jest moze jakas aplikacja do GPS-u? poza google maps (deczko niedokladne)

Z gory bardzo dziekuje

p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

masz g1 i magika wgrywasz? powodzenia ;] zycze udanej cegły. SKoro masz cyana, to i masz roota.

przeczytaj jeszcze to http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=7834. Jest tam napisane jak partycje zrobić

dżypyes http://forum.android.com.pl/forumdisplay.php?f=49

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaCDrG

Własniue cos mi nie pasowalo ale na forum znalazlem post gdzie byl link do Magica jako iz mozna go instalowacv na G1

tak czy inaczej z gory dziekuje i piwko ofc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tzn, prędzej g1 na magica, ale 32b. Szukaj romów w dziale g1. Od siebie polecam donut by laszlo. Jak chcesz zmienic recovery z mojego linku, to ściągnij z marketu terminal emulator, zainstaluj. Ściągnij recovery(z tematu który podałem wczesniej) , zmien jego nazwe na recovery.img i wrzuc na karte. Odpal terminal i wpisz su, daj zezwolenie (wyskoczy okienko z pytaniem) a potem wpisz

flash_image recovery /sdcard/recovery.img

Jak wyskoczy # na koncu to powinno działac. Dalej możesz jechac z moim tutkiem.

Sprawdz jeszcze jaki masz SPL. włącz tel trzymajac camera+power, i powiedz co masz napisane przy hboot.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaCDrG

No włsanie, wiec widze ze ktos juz ostro szarzowal na tym G1 bo terminal emulator juz na nim jest zainstalowany

reasumujac (a zarazem pytajac) wybralem

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=5168 (kusi mozliwosciami?) no i jest pod Androidem 2.1 a to chyba dobrze (z tego co wyczytalem)

i postepuje wedlug

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=7834

(z drobna ruznica ze u mnie menu recowery (sluchawka + home) jest inne, tj inaczej wyglada niz na obrazku z w/w tutka, (bo nie z Dreama tylko z Cyanog-a (i nie ma tu ALT + T ,,USB ...,,)

tak czy inaczej ten ROM + krok po kroku z w/w tutak i powinno smigac? (o partycjach tez pamietam)

Edytowane przez MaCDrG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2.1 wymaga haykuro SPL. I po to napisałem jak wgrac recovery, żebys miał tak jak na obrazku. Pewnie masz recovery od cyana :) Zmien, bo warto, o wiele ułatwia prace to recovery ode mnie. Oczywiście, bedzie działac na cm, tylko trzymaj sie dokładnie tutoriala. A i na cm nie zrobisz tak fajnie partycji, i nie wrzucic aplikacji via recovery. Bedziesz musiał wchodzic w konsole, i wpisywac ums_enable, żeby połączyc się z kompem. Dlatego móie, wgrywaj nowe recovery, to zajmie minutke dosłownie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaCDrG

mhm, wiec wrzucilem recovery ktore podales (RA-dream) i chyba zadzialalo ,,#,,

przy HBOOT mam 0.95.0000

a Radio 2.22.19.26I

czyli dalej moge jechac z tutak tak ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rozumiem że tam gdzie było napisane hboot były ludizki na deskorolkach tak? jeśl tak, to możesz pominą c tylko wgrywanie HardSPL, reszta tak jak w tutku. Tylko nie pomyl sie nigdzie! Recovery weszło nowe? działa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MaCDrG

recowery weszlo i jest swietne (faktycznie)

a ludzikow nie bylo :( tylko kolorowe paski poziomo po calym ekranie) wiec Harda nie odpuszczmy ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

aha, czyli SPL nie zmieniony. WIęc jedziesz całość, wraz z hardem :) krok po kroku jak w turorialu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi