Skocz do zawartości
hot_bade

Meizu M2 Note - warto brać?

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę o zakupie Meizu m2 Note, jednak mam kilka pytań/wątpliwości związanych z telefonem.

Wiem, że podobny temat był założony niedawno, ale nie znalazłem w nim potrzebnych mi odpowiedzi. Telefonu używam do podstawowych zadań czyli dzwonienie, emaile, messenger, smsy, słuchanie muzyki, okazyjne zdjęcie, snapchat i przeglądanie sieci, więc jestem ciekawy jak meizu m2 note sprawuje się w tym zakresie. Mój obecny telefon w ogóle sobie z tym nie radzi. Przesiadam się z lg g4c, który jest okropny więc zależy mi na obiektywnej opinii co do:

1) stabilności systemu - mój telefon wywalił się już dwa razy w pół roku, więc chciałbym móc zaufać nowemu urządzeniu, tak żeby bez problemu z niego korzystać i nie bać się o stratę danych

2) szybkość urządzenia - lg g4c tnie się cały czas, więc jestem ciekawy jak to wygląda w przypadku meizu - czy w codziennym użytkowaniu występują jakieś lagi/spowolnienia? Czy mogę liczyć na szybkie sprawdzenie czegoś w sieci albo przeczytanie dokumentu? Czy sklep google play działa sprawnie przy instalacji/aktualizacji apek i nie zamula telefonu?

3) jakość wykonania - czy telefon jest dobrze wykonany? Czy można polegać na hardware? Czytałem kilka opinii w których ludzie narzekali na psujący się przycisk home i na przeciętną jakość tylnego panelu oraz ogólnie na "tanie" odczucie w jakości. Czy bateria jest rzeczywiście tak dobra jak mówią recenzenci? 

W skrócie - chodzi mi o ogólną opinię przeciętnego użytkownika po pewnym czasie (2-3 miesiące) używania tego telefonu. Polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rasgan

Mam meizu od grudnia. Jak się przyzwyczaiłem do guzików to powiem ci ze chodzi jak s5 w moim odczuciu. Aparat kiepski jak dla mnie ale cała reszta wymiata jak za 700zl w Polsce.

Wysłane z mojego m2 note przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@rasgan mógłbyś powiedzieć coś więcej?

są jakieś inne telefony w podobnym zakresie cenowym warte sprawdzenia?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rasgan

1. Ani jednego resetu systemu. Wszystko działa, choć mam nawyk restartować telefon 1 raz w tygodniu. Ogólnie system działa poprawnie,szybko i nie ma lagów.

2) Na karcie (mam roota i sdfixa) zainstalowane 14 gier (MKX, Gods of Rome, cooking fever, tomb raider, hitman i kilka mniejszych) + pakiet apek od google (dokumenty, arkusze, hangouty itp). Na telefonie poinstalowane kilkanaście apek i wolne mi zostały 3GB na zdjęcia i filmiki. Wszystko śmiga, nie widzę różnicy w prędkości systemu. Mam zainstalowane Nova Luncher Prime. Warunkiem jest używanie wbudowanego w system systemu zabezpieczeń który pokazuje czy telefon jest w dobrej kondycji (czyszczenie cache, śmieci, duże pliki, uprawnienia i tp.)

3) Jakość... gdy zamawiałem z zagranicy bałem się że będzie niespasowany plastik i odklejające się szkło. Ale za 300zł można zaryzykować. Gdy telefon doszedł do mnie i zobaczyłem śliczne pudeło... bez słów. Później już tylko telefon w ręce i wielkie WoW. Widziałem gorsze samsungi i LG, że o innych nie wspomnę. Tutaj jest solidnie, mocno i dokładnie. Nie mam się do czego doczepić. Jakoś wykonania jak w moim nieśmiertelnym S2. S3 mini żony jest moim zdaniem gorzej zrobiony.

Bateria... dużo używam telefonu do filmów. 6-8h oglądania rmvb i jakieś 5h oglądania FullHD. Telefon lubi się przy tym zagrzać, ale nie jest to HTC M8 :) ani Xperia. Jest ciepły i tyle. Obecnie urodził mi się dzieciak więc telefon jest tylko do dzwonienia. Około 2h dziennie. Na trybie zrównoważonym dziś mam 25% od środy rano. Jest bosko. Bateria jak dla mnie porównywalna z Galaxy Note 4. A jest jeszcze tryb Super oszczędny, gdzie pisze mi, że wytrzyma dodatkowe 3 dni.

Jak mówiłem wcześniej, za 750zł w euro nic lepszego nie kupisz. OpO są droższe, Honor 7 droższy, Xiaomi nie wiem czy w polsce są i chyba gorzej wyglądają. Polecam iść do euro (nawet zamówić na stronie euro telefon - nie musisz go kupić), zobaczyć, dotknąć, zrobić Wow i cieszyć się telefonem za 700zł o parametrach flagowców po 1800zł :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@rasgan wielkie dzięki za opinię!

Ktoś jeszcze ma jakieś doświadczenia z urządzeniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241
    słuchanie muzyki

Z tym jest biednie. Sytuację ratuje Viper4Android, ale i to i tak jest takie 7/10.

Osobiście miałem przedwczoraj przygodę z samoistnym bootloopem, ot tak po prostu, jednak oprócz tego nie miałem żadnych przygód z systemem - jest stabilnie. 2GB ramu robi robotę [dodatkowo M2 Note ma zRam (500 mb)], nie ma żadnego problemu w jednoczesnym słuchaniu muzyki ze Spotify, rozmowy na Messengerze i przeglądaniu neta w FireFoxie. Wbrew opiniom w grach nawet sobie radzi, NFS: Most Wanted działało mi bez żadnego problemu, ścinki czy innego laga, a 2048+ śmiga aż miło.

Ogromnym plusem jest wbudowany fabrycznie root, którego tylko trzeba włączyć. Gesty na wyłączonym ekranie - świetna sprawa.

Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz, postaramy się odpowiedzieć ;)

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś może okazję porównać meizu m2 note z xiaomi redmi note 2? Który byłby lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

@@paveu241 wielkie dzięki za konkretne odpowiedzi ;)

Najbardziej zależy mi na płynności działania, więc z waszych doświadczeń i testów w internecie wnioskuję ze będzie mi się z niego przyjemnie korzystało. Jeszcze raz wielkie dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miał ktoś z was problem z tym telefonem? Dostałem go wczoraj .. Zakupiony w polskim sklepie X-Kom.. Telefon sam potrafi się wyłączyć, zablokować tak że nie mogę go włączyć, zero reakcji, potem jak gdyby nigdy nic po 30 min można go włączyć bez problemu, działa, schowam do kieszeni, za 5min wyjmę i znowu wariuje, zero reakcji na guzik power, ekran miga na etapie logo Flyme etc ... ??

Edytowane przez piotrek-trak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi