Skocz do zawartości
hot_bade

Meizu M2 Note - warto brać?

Rekomendowane odpowiedzi

paveu241

Jaką wersję systemu masz? Zaktualizuj do najnowszej z zaznaczeniem Clear Data.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chciałbym sprawdzić ale nie mogę go znowu uruchomić ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Jak się to objawia?

Instrukcja instalacji romu:

Pobierz rom stąd: http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3 Wersja 4.5.4.2 I.

Uruchom telefon w trybie recovery - na wyłączonym telefonie wciśnij Vol+ i Power, jak pokaże się napis "Meizu" puść i znowu wciśnij Power. Podłącz telefon do komputera, na partycję, która Ci się pojawi wrzuć pobrany plik z romem (update.zip). Odłącz telefon, zaznacz "Clear Data", instalację systemu i naciśnij (chyba) "Start".

Edytowane przez paveu241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wciskam power i NICZYM się nie objawia bo nic się nie pojawia.

Po wyjęciu telefonu z pudełka, włączyłem go do ładowania bo nie miał siły nawet wystartować. Naładował się do pełna, przeżył noc, dziś używałem w nim normalnie funkcji, wideo, aparat, facebook itp, zrobiła się jakaś aktualizacja (sama, nie wchodziłem w opcje i nie szukałem "zaktualizuj" etc) ... I odje(%@#@#ło telefonowi. Nie wiem jak mam napisać objawy ... Gdy prosiłeś o podanie wersji softu chciałem to zrobić ale już wtedy padł ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

No to ja na Twoim miejscu szedłbym do X-Komu i powołał się na rękojmię (ważne, nie na gwarancję!). W telefonie jest wada (nie działa prawidłowo), zażądaj wymiany na egzemplarz wolny od wad.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak też zrobię ...

Telefon przeleżał całą noc na stole, chciałem podłączyć się do wifi .. w momencie wpisywania hasła zrobiło się takie coś:

d7ab1562609db.jpg

Po wyłączeniu telefonu i ponownym włączeniu kolejne krzaczki

d0d11378b8209.jpg

telefon wraca do sklepu ;/

ooo już wiemy w jakim sklepie nie kupować... X-Kom nie polecam.

"

1. W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają, iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za wady ukryte przedmiotu sprzedaży."
    Edytowane przez piotrek-trak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Masz działalność, brałeś telefon na firmę? Jeśli nie, to idziesz i powołujesz się na rękojmię. Jeśli tak, to idziesz do rzecznika praw konsumenta (czy jakoś tak), opisujesz sytuację, on mówi Ci, co masz zrobić.

Dla mnie telefon jest ewidentnie uszkodzony. Dlaczego przed zakupem nie odpaliłeś go w sklepie?

[Dodano: 28 luty 2016 - 10:35]

Btw, art 558 paragraf 2 kc mówi, że Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.. Jeśli udowodnisz, że sprzedawca wiedział o wadzie, a na przykład nie pozwolił uruchomić Ci telefonu w sklepie, nalepka zabezpieczająca była przecięta kiedy telefon przyszedł do Ciebie z zaplecza, sprawę powinieneś mies wygraną.

Edytowane przez paveu241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U kolego ostro Pojechałeś , ja jestem mega zadowolony z xkom Kielce, ale wracając do telefonu , czy Robiłeś hard reset przez klawisze i czyszczeniem danych użytkownika? Czy Próbowałeś wgrywać system przez kabel usb i wrzucanie softa na pamięć widoczną w komputerze?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem telefon w Szczecińskim x-komie i jestem zadowolony, mam wrażenie że u Ciebie chyba tylko był taki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wygrywałem NIC przez kabel, żadnych systemów rootów itp - nie umiem tego robić. Hard reset nie pomógł. Teraz telefon znowu nie chce się włączyć. Albo wyłączyć... mam wrażenie, że na ekranie pojawiają się jakieś prostokąty ale nie jest on podświetlony więc nie na 100%. Ale ani hard reset ani trzymanie power itp nie robi nic. Telefon nie reaguje na nic. Nie chcę nic mieszać wgrywaniem softu bo jak pisałem nie umiem tego robić, oddam w takim stanie w jakim dostałem, bo mi potem powiedzą że ja uszkodziłem przy wgrywaniu czegoś.

Kupowałem w internecie, dlatego nie włączyłem go w sklepie. Ok, może przesadziłem z nie poleceniem, ale regulamin sklepu mówi że nie uznają rękojmi ... Nie chcę się bujać z wysyłaniem odsyłaniem rzecznikami itp. 15 dni na zwrot. Oddam, dostanę kasę i kupię gdzie indziej, po sprawie.

Edytowane przez piotrek-trak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi