Skocz do zawartości
rasgan

Sterowanie telefonem za pomocą głosu

Rekomendowane odpowiedzi

rasgan

Cześć,

czy jest możliwość sterowania telefonem Meizu M2 Note z oryginalnym najnowszym FlymeOS za pomocą głosu? Dużo ostatnio prowadzę samochód a 5 cali nie służy pisaniu SMS w trakcie jazdy. CHodzi mi o proste polecenia:

- Zadzwoń osoba

- SMS osoba a później dyktuję treść wiadomości

- Mail osoba

A już super sprawą byłoby czytanie maili z poczty firmy G :)

Ew. Jaki telefon obsługuuje coś takiego, najwyżej zmienię telefon, choć Notka jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Johann3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aplikacja Google z włączonym Google Now i odpowiednie komendy.

Albo Tasker (płatny), można zrobić w nim wszystko, tutaj masz gotowe profile, a w razie wątpliwości w wątku dedykowanym tejże aplikacji na pewno Ci pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KARY71

Tak na marginesie, jeszcze przez żadnego asystenta głosowego testowanego na m2 note nie udało mi się wysłać sms.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Tak na marginesie, z powodzeniem od dodania pełnej obsługi języka polskiego do Google Now dyktuję smsy, maile, rozpoczynam połączenia czy ustawiam budzik głosowo. Oczywiście na M2 Note.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KARY71

Tak na marginesie, z powodzeniem od dodania pełnej obsługi języka polskiego do Google Now dyktuję smsy, maile, rozpoczynam połączenia czy ustawiam budzik głosowo. Oczywiście na M2 Note.

Ja przetestowałem: 

• Polassis - asystent głosowy
    • Inteligentny Asystent Głosowy
    • Google Now

I żadna z tych aplikacji nie potrafi wysłać smsa tzn. da się smsa podyktować, ale po komendzie wyślij nic się nie dzieje, a w przypadki Google Now pojawia się komunikat o nieudanej próbie wysłania. Nie wiem może coś lokalnie mam nie tak, chociaż problem ten obserwuję od samego początku czyli od pełnego resetu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Nie cytuj posta na który bezpośrednio odpowiadasz, kłania się regulamin forum. To raz.

Dwa - jakiej aplikacji do smsów używasz? Bo jeśli działa mnie z YAATĄ, działa u mojej siostry na M2 Mini ze stockową aplikacją, to wina ewidentnie leży po Twojej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KARY71

Testowałem kombinacje kilku aplikacji do smsów z wyżej wymienionymi asystentami głosowymi, miedzy innymi defaultową, Chomp SMS, Mood i Signal Private Messenger który używam obecnie. W każdym wypadku taki sam efekt. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Więc musisz mieć coś z systemem, skoro Ci nigdzie nie działa. Jeśli problem byłby tylko w jednym takim asystencie to ok, ale jeśli jest w każdym, to musi być coś nakopane w systemie, innej opcji nie ma.

Na Twoim miejscu jeszcze raz bym go zaflashował, ale z usunięciem wszystkich danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi