Skocz do zawartości
JaW

Jakiego ROMu używasz? Jaki polecasz? Jakiego poszukujesz? Porównania ROMów.

Co polecasz ? ;>  

14 użytkowników zagłosowało

1. 1. Co polecasz ? ;>

• ViperS™ ROM
        6
      • CyanogenMod
        7
      • Inny...(zachęcam do napisania w odpowiedzi)
        1

Rekomendowane odpowiedzi

vBB

No tak, ale te tweaky i 1.5 GHz podobno dają sporego kopa ;) Na Desire HD jak miałem ARHD z daemonem podkręconym do 1.2 GHz, to telefon działał znacznie lepiej niż stockowy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Ci, że mam inny rom i 1.2ghz i jest płynniej niż ARHD z 1.5ghz. Co do różnicy co do stocka to jest minimalne przyspieszenie dla Sense i jego ekranów z dużymi widzetami. Potem długo długo nic. Różnicy nie widać. Na siłe można tylko powiedzieć, że podkręcenie w ARHD Cpu daje wiekszy wynik w benchmarkach - pytanie po co? I tak w sumie to logiczne, że musi mieć wiecej pkt :D No chyba, że ktoś jest masochistą i non stop gra np w te strzelanki 3D :) To cpu też pomoże. Mając Arhd nie narzekałem. Ale nie znałem innych romów. Jak pisałem i jak kierowniczka mi swego czasu powiedziała: "Na co komu root i soff bywgrywać i używać podkręconego stocka". ;) Rom jest bardzo dobry, nie powiem złego słowa. Każdy ma inne potrzeby. A co do twojej prośby i filmiku to dołączam. To można dać jako jakiś poradnik nawet. Lub założyć nowy topic o różnicach romu, aczkolwiek chyba twoja prośb vBB powinna być w dziale o różnych romach bo chyba taki też mamy na forum. :)

happy halloween i smacznego jajka ;>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja długo zwlekałem ze zmianą ze stocka i szukałem romu odpowiedniego na sensacje

1 wybór padł na ARHD i przy nim zostałem a dlaczego?

Bo działa wszystko i działa płynniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW

Mike, od kiedy zacząłeś w swoich ROM-ach stosować kernel faux - czas pracy na baterii znacznie się skrócił, i to pomimo zmniejszenia taktowania do 1 GHz. Różne są preferencje, dla mnie np najważniejszy jest jak najdłuższy czas pracy na baterii, a to obecnie w Twoich ROM-ach kuleje. Dobrze że nie usunąłem z dysku wersji 4.1.0 :) ale i tak fajnie byłoby, gdybyś coś z tym zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mike, od kiedy zacząłeś w swoich ROM-ach stosować kernel faux - czas pracy na baterii znacznie się skrócił, i to pomimo zmniejszenia taktowania do 1 GHz. Różne są preferencje, dla mnie np najważniejszy jest jak najdłuższy czas pracy na baterii, a to obecnie w Twoich ROM-ach kuleje. Dobrze że nie usunąłem z dysku wersji 4.1.0 :) ale i tak fajnie byłoby, gdybyś coś z tym zrobił.

Zgadza się, ostatnie wersje mają problem z zarządzeniem energią. Kernele faux'a są w moich romach dla Sensation niemal od zawsze, nie jest to żadna nowość. Niemniej jednak problemem jest brak źródła kodu kernela dla Sense 3.5, dlatego niektóre funkcje właśnie kuleją (zarządzenie energią, kamera z Amaze). W niedługim czasie problemy powinny być rozwiązane. Ja osobiście nie narzekam na czas pracy baterii - starcza na cały dzień, a wieczorem i tak można podłączyć do ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JaW
    Kernele faux'a są w moich romach dla Sensation niemal od zawsze, nie jest to żadna nowość.

No wiesz, Twoje pierwsze ROM-y na Sensation długo były stockowe :)

Niemniej jednak problemem jest brak źródła kodu kernela dla Sense 3.5, dlatego niektóre funkcje właśnie kuleją (zarządzenie energią, kamera z Amaze)

To znaczy że na ROM-ach z serii 3.x.x jest lepiej, ponieważ są oparte o Sense 3.0?

Ja osobiście nie narzekam na czas pracy baterii - starcza na cały dzień, a wieczorem i tak można podłączyć do ładowania.

Często mam tak, że chciałbym używać fona przez dłuższy czas (5 - 7 godzin) do przeglądania stron oraz GG. Poprzednio bateria Sensation wytrzymywała tyle, obecnie niestety nie. W uzytkowaniu lżejszym, normalnym nie ma problemu z dotrwaniem do wieczora.

EDITKA: Sprawdziłem wersję RHD 3.6.4 i jest bardzo nieciekawie pod względem czasu pracy na baterii, nie polecam. Teraz testuję sobie zmodyfikowanego stocka:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1281040

Jak na razie płynność działania dobra, po instalacji i skonfigurowaniu fona nie mam zastrzeżeń co do stabilności. Jutro napiszę coś więcej o tym ciekawym ROM-ie.

Edytowane przez JaW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    EniHS

Testowałem wiele romów od kilku różnych kucharzy - m.in. wiele wersji ARHD, który jest najpopularniejszy. Fakt - był to najszybszy rom, jaki miałem, z najlepszym wynikiem w CF-Bench. Jednak pod względem pożerania baterii - najgorszy. Miałem też kilka wersji CM7, bądź jakichś hybryd bazujących na CM, nie były za dobre. Niestety mało stabilne. Zawsze kończyłem na instalowaniu InsertCoin. Zdecydowanie polecam. Na pewno sporo szybszy od stockowego, co jest zauważalne w takich grach jak np. Let's Golf 2 (brak lagów przy wcelowaniu w odpowiednią siłę uderzenia), ciut gorsze wyniki od ARHD w CF-Bench. Jednak żywotność baterii zdecydowanie lepsza od ARHD (czy na stockowym kernelu, czy na kernelu bricked). Na plus InsertCoin przemawia również "fabrycznie" wrzucone rozszerzone menu po przytrzymaniu przycisku "power" (np. restart do recovery itp.).

Obecnie jadę na najnowszej wersji bazującej na 2.3.5. Choć Sense działa mega płynnie bez żadnych przycięć, używam Go Launcher'a, gdyż ma świetne motywy (maskowanie ikon - wszystkie wyglądają na jeden styl, mimo iż nie ma ich stworzonych dla wszystkich aplikacji) oraz mnóstwo możliwości konfiguracji. Zaletą romów bazujących na Sense (zamiast CM7) jest to, iż wciąż mamy świetny Dialer od HTC, świetną aplikację aparatu, czy aplikacje typu Miejsca, Sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrock

Zainstalowałem parę dni temu takie coś RUU_Pyramid_S_HTC_Europe_2.08.401.1_Radio_11.59.35 04.00U_11.16.3504.16_M_test_217118.exe w miejsce brandowanego romu Orange i jest super, polecam.

Znalazłem tu: [ROM]Shipped Pyramid ROM Collection - xda-developers

Ma tylko jedną wadę - zmienia się HBOOT na 1.19 :/

Edytowane przez mrock

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to nie jest ten rom co budzi takie kontrowersje? Nie doczytałem, ale ponoć przez niego nie można potem do czegoś wrócić? Może mi ktoś objaśnić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eathan

Jestem ciekaw czy ktoś z kolegów wgrywał do swojego HTC ROM

RUU_Pyramid_S_HTC_Europe_2.08.401.1_Radio_11.59.35 04.00U_11.16.3504.16_M_test_217118.exe

Z tego co wyczytałem na XDA to ROM jest stabilny i nie sprawia problemów (mimo, że ma oznaczenie test).

Rom ma HTC Sens 3.5, Androida 2.3.5. Interesuje mnie jednak opinia innych użytkowników.

PS

Wiem o HBOOT i braku możliwości s-off i roota. Mam zamiast instalować wersję z podmienionym HBOOT na starszą wersję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi