Skocz do zawartości
dareczekdz2

Jakoś zdjęć OPX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem 1+X, w tym momencie chyba jedyne moje wątpliwości związane są z jakością zdjęć. Prowadzę bloga kulinarnego i o ile w domu fotografuje zwykłym aparatem, to zdarza mi się recenzować knajpki gdzie po prostu aparatu nie chce mi się targać. Jak to faktycznie wygląda w 1+X, wiem, że dostał z ostatnią aktualizacją tryb manualny, a jakość? Z góry dzięki za wszelkie info. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vonski

Szału niestety nie ma. Osobiście uważam aparat za najsłabszy element tego telefonu. Zdjęcia mają niestety trochę zbyt dużo szumów i przeciętną ostrość, przy ostrym świetle często też trochę głupieje nasycenie barw. A po zmroku to można w ogóle dać sobie spokój z aparatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KMPB

Dodatkowo, zastosowano w OPX jakiś kiepski algorytm tworzenia pliku JPG z obrazu z matrycy. Zastosowano chyba zbyt dużą kompresję, która zaciera szczegóły zdjęcia. Najłatwiej to zobaczyć fotografując szpilkowe drzewa z pewnej odległości. Zamiast szpilek widać bezkształtną "mgiełkę". Tryb HDR kiepski.

Na plus - wprowadzony w ostatnim update tryb manualny.

Generalnie, jest to raczej "notatnik" niż aparat, więc jeżeli dla kogoś aparat w smartfonie ma większe znaczenie, to odradzam. Dla mnie nie ma (zdjęcia robię czym innym), więc OPX jest OK. :)

Edytowane przez KMPB

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi