Skocz do zawartości
Rafał Madej

Nexus 5 - rozłącza wifi!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :)

Tak jak w temacie mam dziny problem z moim Nexusem 5... Ale od początku:

Mam Nexusa 5 z najnowszym androidem 6.0.1. i wszystko śmiga ładnie ale w domu i tylko w domu rozłącza mi byle kiedy wifi i myślałem, że to wina routera wiec zakupilem nowy niestety problem nie zniknął... Wiec pomyslalem, ze router wybrakowany ale komputera mi nie rozlacza... Myslalem wiec ze to moze wina telefonu i androida ale bedac w pracy podlaczonym do wifi nie rozlacza mnie. W domu mam TP Linka TL-WR940N, w pracy mam router z netii, w ogole w sumie wszedzie jest ok, tylko w domu jest cos nie tak. Mam tez expander wifi w domu ale jak go odlacze od proadu problem i tak nie znika. Powoli koncza mis ie pomysly na rozwiazanie tego problemu... Macie jakis pomysl?

Edytowane przez Rafał Madej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę się pomęczysz z ponowną konfiguracją ale przywrócenie ustawień fabrycznych to najlepsza rzecz na początek.

Sprawdź też zaawansowane ustawienia WiFi, w szczególności "WiFi włączone w trybie uśpienia"

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj. Sprobuje tak jak piszesz z przywroceniem ustawień fabrycznych :)

W ustawieniach jest włączone żeby było cały czas połączone...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq

@Rafał Madej

Spróbuj na routerze ustawić na stałe numer IP dla telefonu po numerze MAC, tak żeby miał statyczne IP nie dynamiczne.

Spróbuj również zmienić w telefonie pasmo częstotliwości, ustawić na stałe 5 GHz czy też 2,4 GHz.

Wyłącz na ruterze zabezpieczenia i sprawdź czy wtedy rozłącza - oczywiście po teście włącz ponownie zabezpieczenia ;)

Jeśli masz na ruterze QoS to wyłącz i wtedy sprawdź.

Może pokombinuj z numerem kanału WiFi zmień na ruterze (https://www.sloneczko.net/article,jak_znalezc_odpowiedni_kanal_wifi.html)

Edytowane przez szakalq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To nie będzie statyczne IP, dalej będzie dynamiczne bo z DHCP, ale statycznie przydzielane. O wiele lepiej skonfigurować statyczne w telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq

@@Lawstorant

tylko w tele w MM chyba nie da się ? Kiedyś w LL było w modyfikuj sieć w zaawansowanych.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co to za wersja LL? :) 

Oczywiście że da się ustawić statyczne IP i proxy. Google naprawdę musiałoby brać coś mocnego wycinając taką opcję z systemu a shitstorm byłby tak wielki, że czym prędzej przywróciliby tą funkcjonalność w 6.0.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq

Chodziło mi o lolipop.

Faktycznie jest, tylko trzeba przewinąć ekran a ciężko to zauważyć bo suwak się nie pojawia.

Wysłane z mojego Nexus 5 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez szakalq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pyle

Witam nie będę zakładał tematu nowego wiec opisze problem tutaj. Myślę ze autor tematu się nie pogniewa bo podobny problem mam.

Problem mój jest taki ze po jakis 10-15min po zablokowaniu ekranu "klikniecie on/off przycisk", wifi tak jak by się wyłącza, znika ikonka ale jak podświetlam ekran przyciskiem on/off to po sekundzie ikonka od wifi się pojawia, jeszcze do końca testów nie robiłem ale sytuacja ma się tak.

WiFi włączone w tryb uśpienia na "zawsze", w optymalizacji baterii mam wyłączoną usługę optymalizacyjną dla Google connectivity services "taka ikonka wifi z gwiazdkami", myślę że to też ma coś związek, i to tyle z ustawień moich.

Teraz będę przeprowadzał testy na takiej zasadzie bo wyczytałem u ludzi że wiadomości czy maila przychodzą z opóźnieniem paru minutowym albo wcale ich nie ma, dopiero wtedy jak podświetli się ekran czytaj kliknie przycisk on/off to na raz wszystko przychodzi. 

Telefon pozostawię z włączonym wifi na jakieś 20minut bezczynności i wyśle coś na swego messengera i zobaczę czy koma odbierze jak nie to jest jakaś lipa. 

Moj router to D-link dir-635 ale to nie ma znaczenia bo wczesniej mialem nexa 5 z and 4.4.4 i ani razu kiedy podświetlałem ekran wifi nie wyłaczało, zawsze ikonka była aktywna a w moim nowym nex 5 z and 6. Znika i po chwili sie pojawia.

[Dodano: 21 marzec 2016 - 15:58]

ps. po 20-25minutach napisałem właśnie wiadomość na messengera swego. 

Rezultat? wiadomośc doszla w sekunde. hmmm problem rozwiązany przez wyłączenie chyba usługi optymalizacyjnej dla Google connectivity services. Bo mam właczone optymalizacje baterii zauwazylem wtedy że wiecej wytrzymuje na jednym ładowaniu.

Jeszcze nexusa po trzymam z 30 min bez dotykania, to już powinno na bank mi wyłączyć wifi, bo u innych były takie sceny że po zablokowaniu ekranu jakies 10-30sek już wifi wyłaczało.

Testuje dalej. Może to jest właśnie zagadką dla innych ta usługa, bo wystarczy wpisać w google hasło wifi wyłacza w trybie uśpienia, to wyleje nam sie rzeka tematów z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Potrzymaj go dużo dłużej. Tak żeby doze się odpalił

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi