Skocz do zawartości
pindzio

zmiana romu w htc hero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie.Otóż ostatnio przesiadłem się z samsung i900 omnia na htc hero.Co prawda telefon jest dopiero w drodze do mnie ale na zaś chciałbym wiedzieć jak zimnic ROM w thc hero.Czy to podobnie działa jak w Windows mobile czyli: ściągamy ROM ,wyłączamy urządzenie,podpinamy tel pod usb,odpalamy ściągnięty ROM na kompie gdzie pokazuje się okno programu,włączamy telefon i naciskamy start we wcześniej otwartym oknie romu i dalej się wszystko samo ładuje czy na androidzie to inaczej działa?oczywiście odwiedziłem temat o nazwie "

wykrzyk.png Temat był już wielokrotnie omawiany.

Zanim zadasz pytanie użyj wyszukiwarki i zapoznaj się z tym, co już zostało napisane.

Zgodnie z regulaminem temat zostanie przeniesiony do kosza.

HTC HERO - pytania i odpowiedzi" i tam w działe VI DZIAŁ: ROMY I ROOT

1. Jak zainstalować nowy ROM? nie ma odpowiedzi na te pytanie dlatego mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to zrobić bo chciałbym wgrać rom o nazwie HTCPedia nowy ROM bazujący na Androidzie 2.1,ponoć wszystko w nim działa i jest bardzo szybki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak ale z tego co wiem to jest rotowanie a nie wgrywanie nowego romu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma fabrycznego ROMu z HTC 2.1 dla Hero więc nie wgrasz go przez RUU, musisz wgrac custom 2.1 ROM jakiś, poza tym wypadało by mieć custom recovery aby tego dokonać. Przeczytaj dokładnie tamten temat i będziesz wiedział jak to zrobić. Nie wiem po co zakładazz 100 razy ten sam temat w różnych działach.

---------- Post dołączono o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:59 ----------

Tu masz najnowsze Recovery dostępne

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=561124

---------- Post dołączono o 12:08 ---------- Poprzedni post napisano o 12:00 ----------

Jak będziesz miał custom Recovery w telefonie to:

1. Ściągasz zip z wybranym przez siebie ROMem,

2. Kopiujesz na /sdcard,

3. Wyłącz a potem włącz telefon trzymając "home",

4. Zrób nandroid backup,

5. Wipe

6. Flash ROM

7. Reboot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

q77 pisząc "Jak będziesz miał custom Recovery" chodziło ci o zrobienie całej tej procedury opisanej w linku który podałeś na początku,czy o to że jak będę miał custom recovery wrzucone na kartę pamięci porostu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolejnosci stock rom -->rootowanie--> zmiana recovery-->wgrywanie rom-->custom rom

pozniej po rocie za kazdym razem to wyglada rom--> wgrywanie rom--> inny rom:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Musisz mieć sflashowany telefon nowym recovery bo w tym stockowym nie odpalisz custom ROMa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Było o tym setki razy. Nie zakładaj kolejnych tematów. Temat do zamknięcia.

Na marginesie HTCPedia to jest strona a nie ROM. ROM nazywa się BeHero...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x