Skocz do zawartości
surfer30

Meizu MX5 konta Honor 7 (ewentualnie Huawei P8)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Noszę się z zamiarem zamiany posiadanego Honora 6 na inny telefon. Dotąd najbliższym jest mi Honor 7, ale zaczynam się zastanawiać nad MX5.

Chciałbym was poprosić, szczególnie INTseed'a (który miał H6) o wasze zdanie dotyczące przewagi Meizu nad Honorem (opinii na temat Honora jest bardzo dużo, Meizu tak sobie).

Z oczywistych różnic to wielkość ekranu (MX5 - choć sam telefon nie jest aż tak zauważalnie większy),brak slotu na kartę pamięci (ale rozważam wersję 32Gb), podobno nie do końca dopracowana nakładka Flame (spolszczenie).

Natomiast ciekawi mnie obsługa gestami w Meizu (czego nie ma Honor), jak jest z aparatem, czy ma szanse wygrać z Honorem itd. Generalnie będę wdzięczny za każdą opinię w powyższym temacie - z góry dziękuję

Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spolszczenie się poprawi, są prowadzone pracę, Flyme 5 jest bardzo interesującą nakładką.

Obsługa gestów jest super, często używam wybudzania aby sprawdzać która godzina, a i programy można od razu uruchamiać z blokady ekranu.

Tryb energooszczędny bardzo ciekawy i na ekstremalnym powinno wytrzymać kilka dni.

Jest już zainstalowany antywirus.

Co prawda mam M1 Note ale Flyme jest podobny, MX5 ma Flyme 5 a ja Flyme 4.5 (dostanę aktualizacje do Flyme 5).

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    INTseed

H7 to dualsim? Jeśli aktywny to sprawdź rozmowy na 2g bo na h6 było kiepsko.

Oprogramowanie w huawei pewnie ma mniej błędów bo meizu od niedawna weszło w flyme.

Root jest w mx5 od razu w wersji chińskiej.

Dioda w mx5 nie należy do najmocniejszej niestety.

Mx5 ma amoleda więc w nocy jest rewelacja. Minus to kremowy biały w porównaniu z innym typem wyświetlacza.

Bootloader zablokowany więc jesteś skazany na flyme.

Obsługi gestami nie testowałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

H7 to dual, roota nie potrzebuje więc ograniczenie do Flame nie jest mi straszne. Napisz proszę jak wypada MX5 fotograficznie i filmowo w porównaniu do H6. Z tego co wiem aparat w H7 jest lepszy niż w H6, więc będę miał odniesienie do tego co potrafi Meizu. W Meizu boli ograniczenie pamięci więc trzeba celować w wersję 32Gb, która trzeba ciągnąć albo samemu z chin (a chciałbym wersję I, co nie jest takie pewne czy dostanę), albo szukać na Amazonie (drogo) lub rodzimych portalach aukcyjnych.

Wysłane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    INTseed

Możesz przerobić telefon z wersji a na i. Na razie lepiej siedzieć na a bo co tydzień masz aktualizację. Minusem brak pl. Ale ma to się zmienić w ciągu pół roku.

Co do aparatu to mało użytkuje go ale jest lepiej bo szybciej ostrość łapie. Jakiś tam niby laser wsadzili ;)

Nie masz tak często rozmytych zdjęć jak w h6. W nocy widać różnicę jednak nie jest to przepaść.

Filmików nie nagrałem żadnych jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erwp

Miałem mx5 faktycznie aparat bajka, dwie sim z lte jeśli ktoś potrzebuje przełączania, minus to szybka, nie mogłem ani nakleic folii bez bąbla ani szkła, wydawało się jakby fabrycznie zdeformowane, do tego zalapalo kilka bezczelnych otarć, kupowalem w xkom. Do tego flyme, uważajcie bo rejestracja na flyme.cn jest konieczna do upgrade a w ferworze nowego telefonu powiazalem maila potem zapomniałem hasła i problem miał nowy właściciel, na szczęście haslo sobie przypomniałem bo z tego co wiem to mail jest powiązany z telefonem do końca, jak w iPhone, poza tym telefon super, fotki mega. No i czytnik linii papilarnych, raz działał raz nie, lekko brudny palec i kicha, bardziej mnie to wkurzalo i wyłączyłem. Teraz mam honor 7 i jest ok. Czytnik linii papilarnych działa o niebo lepiej, jedyny mankament to tzw hybrydowy slot ale zależy na czym komu zależy ;-) warto rozważyć honor 5x nie wiem jak jego bebechy ale ma slot na 2sim i kartę SD. W razie pytań piszcie.

Wysłane z mojego PLK-L01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Dla mnie dual nie ma znaczenia, więc to co się dzieje z kartami jest obojętne. Czy H7 góruje nad Meizu?, czy to raczej drobiazgi?

Wysłane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    erwp

Moim zdaniem meizu ma super wygląd, ergonomię i wogole to dobry fon. Ludzie pytali jak wystawiłem na allegro żebym podał prawdziwą przyczynę sprzedaży.

Honor hmmm miałem p8 i pasował mi pod każdym względem, EMUI, aparat jakiś taki sentyment miałem i dlatego jest Honor 7. Polecam oba ale jeśli jeszcze raz położyli przede mną mx5 i h7 to wybrałbym h7 :-)

Wysłane z mojego PLK-L01

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie, mam H6 i nie mogę się zdecydować. Niby jest sentyment, ale Meizu jakiś taki zgrabniejszy mi się wydaje, pomimo większego ekranu. Z drugiej strony, za chwilę H7 będzie miał androida 6, a z MX5 mnie wiadomo. Z drugiej strony H7 t krajowa dystrybucja, gwarancja 24m, aktualizacje, choć akurat Huawei nie jest w tym specjalistą. Trudna decyzja. A dzisiaj jeszcze zacząłem czytać o Xiaomi 4c i Redmi Note 3 ;)

Wysłane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi