Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Instalacja CyanogenMod 7, custom kernel, backup

Rekomendowane odpowiedzi

SzMuD

Udalo sie :D zrobilem jeszcze raz format karty wgralem od nowa i zrobilem tak jak napisal "tribute" i zatrybil.

Dzieki :D

---------- Post dołączono o 12:46 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Ok. udalo sie po wielkich bojach dzieki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nao580

Witam wszystkich jako, że to mój pierwszy post.

Mój problem polega na tym, że po wgraniu CyanogenMod po wyłączeniu i włączeniu już nie mogę wejść w tryb recovery. System się ładuje, jednak po wybraniu reboot into recovery telefon się restartuje ale na początku jest tak jakby śnieżny obraz i niestety pomimo trzymania przycisku od ściszania system się normalnie ładuje. Moje pytanie brzmi: jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz włączony telefon naciśnij przycisk power i wybierz reboot into recovery i nic nie rób, jeśli telefon wlączy się normalnie to wyłącz go całkowicie i włącz trzymając przyciski power + home + ,vol -, musi działać :P.

Jak nie ruszy to może pomoże aktualizacja recovery np. przez ROM Manager.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    nao580

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, pierwszy sposób nie zadziałał i po wybraniu reboot i recovery telefon się nie włączał ale za to druga kombinacja zadziałała. Wielki plus dla Ciebie.

PS z góry przepraszam za takie pytania ale po raz pierwszy się za to zabieram :) jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Panowie, a czy u Was też zacinają się gry a właściwie dźwięk? gram w reckless racing czy shift czy AB to wszędzie zacina mi się dźwięk i gry klatkują. CPU nie wyrabia?

Druga sprawa to bateria, od 5h mam już 78%, masakra jakaś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Panowie, a czy u Was też zacinają się gry a właściwie dźwięk?

U mnie nie ma żadnego problemu. Nawet angry birds na bardziej wypasionych mapach nie tnie.

Druga sprawa to bateria, od 5h mam już 78%, masakra jakaś.

Standardowo po wgraniu CM7 masz uruchomione wszystkie możliwe opcje transmisji czyli Wi-Fi, GPS, wrzuć sobie widżet zarządzania energią na pulpit (ewentualnie rozwiń górną belkę) i zobaczysz, dodatkowo podświetlenie ekranu jest podbite.

Teraz mam baterię na 78%, telefon odłączyłem o 8:20 rano, zacząłem bawić się Wi-Fi, około 10:30 telefon złapał zwiechę i poszedł restart i od tego momentu śmigam z włączonym Wi-Fi (sumie tel jest męczony przez 4h). Od rana tel był na ustawieniach procka 245/748Mhz, dopiero po przeczytaniu posta hooded'a na ten temat zmieniłem na 480/748.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Oczywiście po wgraniu CM7 wrzuciłem franco-kernel-19.4-bfs, strzeliłem wipe battery, ustawiłem 2G, wyłączyłem: autosynchronizację, dane w tle, dane pakietowe, gps jest włączony ale aktywny tylko przy programach, WiFi w pracy nie włączam. ekran na minimum bo mam ciemno w pokoju:) teraz po instalacji gt motor academy 70% mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgraj nowszy kernel np. franco v19.4 [ chyba że już to uczyniłeś ]. Nie wiem czy GPS zjada baterię jeśli nic z niego nie korzysta, ale warto wyłączyć do czasu aż ci będzie potrzebny. Co do spadku baterii o 20% w ciągu 5h to zależy co wtedy robiłeś :].

E: Chyba muszę kupić okulary :P

Edytowane przez Marian3k

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Tak, v19.4 wgrałem od razu po odpaleniu CM7. Napisałem powyżej. W innych telefonach mam cały czas włączony GPS i dopóki nie włączę jakiegoś programu korzystającego z GPS ikonka/moduł GPS jest nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak się tutaj panoszę z tą baterią a właśnie 2h13min temu odłączyłem tel od ładowarki, 3G włączone cały czas, wysyłanie w tle także, reszta wyłączona i już 95% baterii zostało a telefon leży i tylko sprawdzam co jakiś czas stan. Po naładowaniu i odłączeniu zrobiłem wipe baterii. I o co kaman ? Rom CM7 v6.5.7, kernel BFS V19.4, procek ustawiony na 480/748, i telefon cały czas w zasięgu 3G. Go Luncher Ex działa, na pulpicie widget zarządzania energią, widget solo baterry, digital clock i ikony od yanosika, marketu, fejsa i ustawień telefonu. Już nawet mapy google odisntalowałem bo w tle działały ale zainstalowałem raz jeszcze ale już w tle nie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi