Skocz do zawartości
hooded

[PORADNIK] Instalacja CyanogenMod 7, custom kernel, backup

Rekomendowane odpowiedzi

Kons

Hmm to ja nie wiem. Kilka razy rebootowałem :( Jeszcze jedno. Rozumiem że radio FM i bluetooth to jeden moduł i bluetooth musi być włączony żeby radio działało... Próbował ktoś wgrywać jakieś zastępcze radio ? Najlepiej spisywało się te z 2.2.2 no ale cóż. Znalazłem tylko Spirit FM ale nie testowałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Rozumiem że radio FM i bluetooth to jeden moduł i bluetooth musi być włączony żeby radio działało...

Odpowiada za to jeden układ w telefonie. W oficjalnym sofcie ikonka BT była po prostu ukrywana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vell

Kupiłem dziś P500, cm7 wgrany wraz z kernelem wg tego poradnika. Jak narazie wszystko ok poza zapisem plików na karcie przez USB. Na oficjalnym romie 2.2.1 transfer był w okolicach ~4MB/s jak kopiowałem roma, gappsy i kernela, a teraz prędkość zapisu to ok. 300-400 kB/s.

Jeszcze jedna rzecz - korzysta ktoś z link2sd? Utworzyłem pod recovery partycję ext2 512mb, ale link2sd pokazuje błąd "Mount script error"

Edytowane przez Vell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons
    Kupiłem dziś P500, cm7 wgrany wraz z kernelem wg tego poradnika. Jak narazie wszystko ok poza zapisem plików na karcie przez USB. Na oficjalnym romie 2.2.1 transfer był w okolicach ~4MB/s jak kopiowałem roma, gappsy i kernela, a teraz prędkość zapisu to ok. 300-400 kB/s.

Spróbuj wgrać inny kernel. Ten posiada niestety taki BUG z prędkością przesyłania plików przez USB :/

Jeszcze jedna rzecz - korzysta ktoś z link2sd? Utworzyłem pod recovery partycję ext2 512mb, ale link2sd pokazuje błąd "Mount script error"

Sprawdź Darktremor Apps2SD 2.7.5.2-1 . Ja go wgrałem (partycja EXT4) i się sprawuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dokładnie, instaluj Darktremor Apps2SD ostatnią stabilną wersję. Link2SD mi także nie chciał działać...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vell

No tak, ale ten program pewnie nie ma możliwości wybrania które aplikacje wędrują na kartę, a które zostają w pamięci? No i Link2sd przenosił wszystkie albo prawie wszystkie pliki aplikacji.

@Edit

Jeszcze pytanko co do motywów do CM7 z tego forum. Są to pliki .zip, więc wgrywamy je przez recovery? Pojawią się wtedy w aplikacji theme chooser czy też zastąpią obecnie używany?

Czy przezroczyste motywy wpływają negatywnie na szybkość działania telefonu?

Edytowane przez Vell

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vell

Ponawiam pytanie z poprzedniego postu, szczególnie chodzi o prędkość zapisu na karcie, wgranie czegoś trwa dłużej niżby to ściągnać z neta... Próbowałem formatować kartę jako FAT, FAT32 z jednostką alokacji 4kb, jak podawali w temacie o oficjalnym pierniku, ale nie pomogło.

Poza tym telefon świetny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons
    Ponawiam pytanie z poprzedniego postu, szczególnie chodzi o prędkość zapisu na karcie, wgranie czegoś trwa dłużej niżby to ściągnać z neta... Próbowałem formatować kartę jako FAT, FAT32 z jednostką alokacji 4kb, jak podawali w temacie o oficjalnym pierniku, ale nie pomogło.

Poza tym telefon świetny.

Przecież Ci odpowiedziałem na ten problem :eek:

http://forum.android.com.pl/f110/poradnik-instalacja-cyanogenmod-7-custom-kernel-backup-94632/index4.html#post879479

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kons

Witam. Zauważyłem dziś "mini" BUG. Mianowicie podczas zmiany położenia ekranu (portrait --> landscape i odwrotnie) nie widać ikon na pulpicie - trzeba tapnąć na ekran żeby się pojawiły :P Też tak macie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zakk87

Myslę, że to wina launchera a nie CM.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi