Skocz do zawartości
piotrek_87

Alternatywny (DŁUGI!) kabel USB do ładowarki - jak wybrać dobry?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Dodawany przez producenta kabel jest bardzo krótki. Mam kilka dłuższych kabli USB, kilka krótszych, ale po ich użyciu Ampere pokazuje ładowanie na poziomie 500/600 mA (ten oryginalny króciak między 920 a 970 mA).

Chciałbym dokupić jakiś dłuższy kabel, który zagwarantuje mi ładowanie na poziomie tego kabelka od producenta. Wiecie po czym poznać "dobry" kabel? Jakieś oznaczenia? Będę wdzięczny z jakieś info

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawidz

Niestety wiekszość to tania chińszczyzna wciskana jako super dobre kable i niełatwo o dobrą sztukę a tak poza tym fizyki nie obejdziesz spadek bedzie nawet na najlepszych kablach i w sumie to moim zdaniem niema sensu, takie kombinowanie, a i nieufaj tej aplikacji za dużo zmiennych by pomiar był wiarygodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Znalazłem to: https://yoctopuce.com/EN/article/usb-cables-size-matters i w sumie potwierdza się to, że im krótszy tym lepszy. Chociaż też nie zawsze, bo mam też krótsze kable niż ten oryginalny i w tym programie pokazuje dużo mniej.

Wiem, że Ampere to nie jakiś profesjonalny soft, ale testowałem to w tych samych warunkach: po 2 minuty każdym kablem, ekran odblokowany cały czas, między zmianami kabli nic w telefonie nie ruszane, więc jakiś tam obiektywizm testu zachowany ;) I niestety, wyniki rzędu 970/980 tylko na tym krótkim otrzymanym z telefonem.

A ja tylko chciałbym mieć możliwość wziąć do ręki telefon ładujący się pełną mocą jaką dała fabryka, wyprostowany, bez potrzeby wykonywania skłonów jak niegdyś na lekcjach WFu :)

Edytowane przez piotrek_87

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dawidz
    Napisano (edytowane)

No niestety nigdy nieosiagniesz pełnej sprawności może być tylko naprawde minimalnie lepiej lub gorzej a ten błąd pomiaru jaki uzyskujesz to jest niewielka róźnica i  niebaw sie w to po prostu kup jakiś dłuzszy kabel w normalnym stacjonarnym sklepie wczesniej poczytaj opinie o nim a jak niepodpasuje to zwrócisz i tyle
    Sam mam 2 m kabla, telefon zostawiam na noc i sie laduje :)

Edytowane przez dawidz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@dawidz fakt, wychodzi na to, że ładowanie nocne to najlepsza opcja + nie martwienie się o ilość energii dostarczanej baterii :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupiłem jakiś kabel 2m w Media Expert za 15 zł. W samochodzie nie daje rady. Działającą nawigacja i Yanosik a energia spada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@@fos.four a podłączasz do gniazda usb czy do zapalniczki? ja jeszcze nie próbowałem w samochodzie, ale przy okazji, podłączę tym krótkim kablem z zestawu i zobaczę jak będzie w czasie pracy GPS i nawigacji. ładowania nie oczekuję, ale chociaż podtrzymania baterii

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do zapalniczki. Ale na tej samej ładowarce krótszy oryginalny kabel Samsunga już dawał radę bez problemu. Polecam dobre kable Nokii na allegro, byle oryginalne. Są też od razu gotowe ładowarki samochodowe Nokii, nie testowałem ale Nokii bym zaufał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi