Skocz do zawartości
Doominq

Czy warto kupic I5800 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytnko do posiadaczy I5800. Otóż sam posiadam Samsunga Galaxy Mini i zastanawiam sie nad wymiana na 5800. Wyczytalem jednak, ze brak u niego GPU, ktory to posaida galaxy mini... w zwiazku z czym moze pojawic sie problem z grami, czy moze ktos powiedziec jak wyglada to w praktyce ? Oraz czy oplaca mi sie taka 'przesiadka' ?

Wiem na pewno, ze sporym plusem i5800 jest wyswietlacz i podkrecenie do 1.3 GHz jednak interesuje mnie jak wyglada sprawa z tym gpu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczko

Nie warto. Gpu ma słaby bo to tylko opengl 1.1 więc taka uboga wersja przez co nie ma dynamicznego oświetlenia, antyalajzingów itd. więc może to wyglądać trochę ubogo ale da się przeżyć. Podkręcenie procka sporo pomaga ale nie pograsz dzięki temu we wszystkie gry 3d (choć sporo się uruchomi jak assasins creed, nova) lub pograsz ale przy kiepskiej płynności. Np. taki deadspace przy większych pomieszczeniach zwalnia do kilkunastu klatek mimo podkręcenia do 1400 mhz. Także do grania w gry 3d nie za bardzo choć asphalt5 czy pes2011 i parę innych działa ok. Oczywiście, żeby pograć musisz mieć roota i specjalną aplikację inaczej będziesz widział białe tekstury w grach 3d. Nie wiem jaką wersję opengl ma galaxy mini ale jak 2.0 i zależy ci na grach to bierz mini, który pewnie też ma custom

romy i overclocking. Także podkręcanie procka to nie wszystko. Ważniejsze jest gpu.

Tapnięte z g3

Edytowane przez Oczko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Okey, dzieki za odpowiedz :) a co do mini to juz go mam, zastanawialem sie nad wymiana po prostu, ale rozwiales moje watpliwosci, z tego co sie orietnuje OpenGL mini to 2.0. Gierki mi na nim chodza takie jak asphalt 5 itp. chciale msie po prostu dowiedziec jak wyglada sprawa na i5800, ale juz wszystko wiem, dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x