Skocz do zawartości
KarmiPL

Ciągłe restarty telefonu temat zbiorczy.

Rekomendowane odpowiedzi

Lysolus

@stalewiak Jeśli już nie możesz oddać telefonu to kupiłbym nową baterię. Ktoś wspominał, że chyba około 50-60zł z wysyłką i masz pewność że bateria jest nowa, oryginalna, sprawna. Jeśli masz możliwość to możesz spróbować pożyczyć od kogoś sprawną baterię (od kogoś kto nie ma problemu takiego jak ty).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mieszkam na końcu świata jak to się mówi i nikt tu ze znajomych nie ma  LG g3. Myślałem nad kupnem tylko czy kasy nie utopię.

Jeszcze mi się wyłącza jak ktoś  dzwoni. Wystarczy  jeden sygnał i tel się wyłącza i włącza  na nowo. Czasem jest tak  że sie wyłączy i dopiero włączy  jak podłącze ładowarkę na chwilę albo wyjmę baterie i włożę. Dziś chciałm zrobić zdjęcie i też zgasł.. Cuda nie widy na kiju :)  Poczekam bo może ktoś tak miał  bo nie chce kupować baterii w ciemno. Jest jakiś sposób diagnostyczny aby przetestować baterię ?? Jakimś tam programem sprawdzałem ze sklepu pley i pokazuje że bateria ok...

Edytowane przez stalewiak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@stalewiak Apką nie za bardzo sprawdzisz kondycję baterii. Pozostaje ci kupić nową i mieć nadzieję że to pomoże.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po testuję  nagrywać na kablu i dam znać. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    dudo66

Dzisiaj natrafiłem w necie na opis jak naprawić ciągłe restarty G3.Ogarnia ktoś angielski dobrze?

sposób pochodzi z forums.androidcentral.com

1.

SOLUTION!!!?
    I did feel the same, @Scratsh. However, right now I feel like "WTF, this can't be true".
    TL;DR: Please put a strip between your battery and the SD card, like in the picture below, and confirm that it works.

After having the phone left off for about 15 hours, today it still entered the boot loop immediately.
    BUT, from the moment I placed a strip between the battery and SD card it booted and has been staying on and working. Even without the strip!

For about an hour now, I have been able to use my G3, reboot it and even to remove the battery
    Is this a coincidence? A new paper trick? I hope you can confirm it by doing the same as in the picture below.

Spoiler

The LG-G3 update caused a boot loop, how can I get out of it?-lg-g3-solving-boot-loop-battery-strip.jpg

Solve the reboot issue (boot loop) by putting a strip between the battery and SD card, just for a minute or two.
    Note: the piece of paper is for a different issue

So, how and why does this work? 
    Putting a strip between the battery and left side of the SD card holder adds pressure to either one of the two contacts (poles) of the battery with the power control chip or some (black) chip (SS45AE A416D1). You can see this contact in this post of me in which I teared the battery open.

I tried to fix that battery as well. It worked a little bit, like the phone coulds stay on for 10 seconds after booting. I had to use a credit card though because the strip was to thin for this old phone

I think this can be fixed with a pipe wrench or something other tool too because the strip can be removed and all it does is actually bending or reforming the contact pin.

2.

Here are some pics how I fixed the battery issue.
    The plus terminal connection is bad so I just soldered a jumper across. Check my earlier post for details.

You need to peel off the plastic tape and flip off the cover on top.
    Its fairly easy to remove. After removal the to cover, you'll see the tiny control boars as in pictures. If you lift it slightly, you'll see on middle section how the plus terminal is glued on control board. If you pull if more, the terminal will peel off from control board. And here is where I soldered the piece of wire. You ll see the wire on pictures.
    Note..if you have tools and skills to do this..be aware that the terminal is plus..if the wire touched the metal body, it will cause a short.

Spoiler

How can I stop my LG G3 from restarting constantly?-dsc_0046.jpg
    How can I stop my LG G3 from restarting constantly?-5-3-2016-11-44-42-pm.jpg

I did this on two LG G3s. No restarts ever since.

Thanks for the explanation Marko Peltonen. I've bought a second battery but it only worked for 3 days.
    Right now I've got an opened battery. Next: someone near with soldering tools.

Spoiler

How can I stop my LG G3 from restarting constantly?-battery-teardown.jpg

Edytowane przez Lysolus
    Grafiki oraz filmy umieszczamy w spoiler, mówi o tym punkt 4.11 regulaminu forum. Proszę o tym pamiętać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, miałem problem z moim G3 ,a mianowicie wyskoczył mi blue screen, i po tym telefon dało się włączyć na 2 minuty po czym zdychał, znalazłem gdzieś na internecie sposób w pieczeniu płyty głównej( pomogło na tydzień), a teraz do meritum, rozbierając sobie telefon zauważyłem że na blaszkach łączących taśmy z płytą główną są zapisane jakieś numerki markerem, pod płytą główną też ktoś napisał "A" markerem - diagnoza prosta ktoś tu przede mną był, telefon kupiłęm 2,5 roku temu jako nowy nie grzebany w lokalnym sklepie, i teraz pytanie do Was, isć do tego sklepu i robić chryję czy nie warto? Dobrze że go rozebrałem bo miałem kupić nowy telefon u tych gagatków...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

@Paweł Cw Z tym opisem na płycie i złączach to masz rację - podejrzane. Z drugiej strony, telefon mógł być w naprawie gwarancyjnej i np mieć wymienioną płytę główną i stąd zapisek na niej. To samo na złączach. Drugi przypadek mógł być taki, że kupiłeś sprzęt refubrished - używany, odnowiony - i wtedy chyba można napisać że jest nowy.

Myślę, że nie warto kłócić się ze sprzedawcą, bo gwaracjna już minęła, a ty sam rozkręciłeś już telefon i nawet go wygrzałeś w piekarniku. Moim zdaniem nikt nie przyjmie ci takiego sprzętu.

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wąhol

Witam

podczas jazdy samochodem przy włączonej nawigacji google wyłączyła mi się komórka i od tego momentu co zaczęła się resetować po logo - zrobiłem hard reset i na aktualizacji po 5 nieraz 8 punkcie się resetuje lub wyłącza, nowa bateria niczego nie zmieniła. android 6.0 wgrany na początku roku i nic więcej nie grzebane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

płyta główna, czemu mnie to nie dziwi standard w tym tel, jak masz gwarancje to oddaj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wąhol

ja ten tel mam od prawie 3 lat zero problemów aż do teraz..płytę wyciągnąłem i podgrzałem opalarką i działa jak dawniej:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi